Diastema – kontrowersyjny problem!

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 02.01.2020
kategoria: Poradnik

Niektórzy o niej marzą. Cześć modelek wykorzystała ją jako swój znak rozpoznawczy. Większość jednak jej nie znosi i stara się za wszelką cenę ją usunąć. W takim przypadku z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Mowa oczywiście o diastemie, która być może również Tobie spędza sen z powiek. Dowiedz się, jak może odmienić się Twoje życie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań.

 

Diastema, czyli…

…niewielka szczelina między górnymi jedynkami. Jedną z najczęstszych przyczyn jej powstania jest przerost wędzidełka wargowego. W takiej sytuacji można bardzo skutecznie zapobiec pojawieniu się diastemy. Konieczne jest wczesne zdiagnozowanie problemu, a następnie przeprowadzenie bezbolesnego zabiegu polegającego na podcięciu wędzidełka. Jest to rozwiązanie niezwykle skuteczne, z powodzeniem stosowane wśród najmłodszych Pacjentów. Nie wykonanie zabiegu podcięcia wędzidełka wargowego może w konsekwencji doprowadzić do powstania diastemy. Aby uniknąć pojawienia się nieestetycznej szczeliny między jedynkami w przyszłości, warto o to zadbać już od najmłodszych lat!
 
Za pojawienie się diastemy może odpowiadać brak zębów siecznych. Najczęściej problem ten pojawia się około 7 roku życia. Okazuje się również, że nieodpowiedni rozmiar siekaczy lub zbyt duża ilość zębów może powodować powstanie diastemy. W takich sytuacjach konieczne jest udanie się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, w którym każdy z tych problemów zostanie skutecznie rozwiązany!

 

Jak można usunąć diastemę?

Na wstępie warto przypomnieć, że w wielu przypadkach nie ma konieczności usuwania diastemy, jeżeli nie jest ona przyczyną innych problemów w jamie ustnej. Najczęściej zlikwidowanie szczeliny między górnymi jedynkami wiąże się z chęcią poprawy estetyki uśmiechu. Wraz z poprawą wyglądu Twojego uzębienia zyskujesz pewność siebie i komfort psychiczny. W takich przypadkach stosuje się licówki, czyli niewielkie płatki ceramiczne, które mocuje się do przedniej, oszlifowanej części zębów. Istnieją również nowoczesne licówki, które pozwala uniknąć ingerencji w zdrowe tkanki zęba, dzięki czemu otrzymywane są najlepsze efekty, o jakich zawsze marzyłeś. W ten sposób likwidowana jest diastema, co sprawia, że poprawie ulega estetyka uśmiechu. Jeżeli chcesz przekonać się, jak może odmienić się wygląd Twojego uzębienia, koniecznie odwiedź nasz profesjonalny gabinet stomatologiczny!
 
Nieco inaczej wygląda sytuacja, kiedy diastema zostanie uznana jako wada ortodontyczna. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie kompleksowego leczenia. Wykonanie dokładnej diagnostyki pozwoli zaproponować Ci najlepsze rozwiązania. Aby usunąć diastemę w takim wypadku stosuje się aparaty ortodontyczne. Jeżeli pragniesz, żeby proces leczenia nie był widoczny dla otoczenia, powinieneś zastosować niewidoczne nakładki Invisalign. Warto podkreślić, że ich niewątpliwą zaletą jest również to, iż korekcja wady zgryzu jest w większości przypadków krótsza nawet o kilka miesięcy. Odwiedź naszą klinikę, gdzie pomożemy Ci wybrać najlepszą metodę leczenia!

 

Co możesz teraz zrobić?

Jeżeli diastemę traktujesz jako swój atut, nie powinieneś zapominać o wizytach kontrolnych, dzięki czemu możesz uniknąć pojawienia się wielu poważnych problemów w jamie ustnej. W sytuacji kiedy jednak chcesz pozbyć się szczeliny między górnymi jedynkami, nie zwlekaj – udaj się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, gdzie zostaną zaproponowane metody pozwalające osiągnąć najlepsze efekty. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166Zadzwoń: 12 222 50 10