Gaz rozweselający w stomatologii

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 06.04.2020
kategoria: Poradnik

Być może tak jak większość Pacjentów obawiasz się wizyty w gabinecie stomatologicznym? A może lękasz się, że chwile spędzone w klinice będą negatywnie zapamiętane przez Twoje dziecko? Niepotrzebnie! Jednym z głównych celów współczesnej stomatologii jest przeprowadzenie leczenia w całkowicie komfortowych warunkach. Dlatego obok wielu innych rozwiązań w Dental4You® stosujemy również gaz rozweselający, który pozwala przejść przez całe leczenie z uśmiechem na twarzy!

Jak podaje się gaz rozweselający?

W Dental4You® zawsze dążymy do tego, aby każda chwila wspominana była z przyjemnością, co udaje się nam dzięki opieraniu naszej praktyki na wszystkich wygórowanych, światowych standardach. Dlatego też jednym z głównych celów było wyposażenie kliniki w gaz rozweselający, który sprawia, że podczas wizyty będziesz całkowicie zrelaksowany. Jak natomiast wygląda jego podanie? Przed przystąpieniem do zabiegu zakłada się specjalną maseczkę, która umożliwia dostarczenie bezbarwnego i bezwonnego gazu przez nos do organizmu. Podtlenek azotu, czyli właśnie gaz rozweselający, nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, a cała procedura jest w pełni bezpieczna. Dzięki niemu również Twoje dziecko będzie mogło poczuć się zrelaksowane podczas wizyty. Właśnie z tych powodów jest to rozwiązanie chętnie stosowane w najlepszych klinikach stomatologicznych na świecie!

Wspaniałe wspomnienia!

Wiele osób boryka się z problemem dentofobii, czyli panicznego strachu przed wizytą w klinice stomatologicznej, który jest spowodowany negatywnymi wspomnieniami z dzieciństwa dotyczącymi gabinetu. W Dental4You® dążymy do tego, aby pierwsza wizyta zawsze była w pełni komfortowa. Udaje się nam to dzięki wykorzystaniu gazu rozweselającego. Przede wszystkim sprawia on, że Pacjent wprowadzany jest w stan rozluźnienia, a także może odczuwać senność. Przez to wizyta wydaje się nie tylko niezwykle krótka, ale również przyjemna. Co ważne, wykorzystanie gazu rozweselającego sprawia, że Pacjent jest w pełni świadomy, dzięki czemu możliwa jest współpraca z nim. Nic dziwnego, że rozwiązanie to znalazło zastosowanie przede wszystkim przy leczeniu dzieci.

Skutecznie walczymy ze strachem przed wizytą w klinice stomatologicznej!

Wczesne doświadczenia mają ogromny wpływ na dorosłe życie. Z tego też powodu tak wielką wagę przykładamy do tego, aby pierwsze wspomnienia związane z kliniką były całkowicie przyjemne. Bardzo często zapomina się, że gaz rozweselający jest odpowiedzialny również za delikatne uśmierzenie bólu, a także wywołuje tzw. niepamięć wsteczną. Oznacza to, iż w wielu przypadkach dzieci nie pamiętaj w ogóle całej wizyty, dzięki czemu nie powstają żadne negatywne wspomnienia związane z gabinetem stomatologicznym. Mały Pacjent kojarzy wizytę w klinice wyłącznie z dobrą zabawą i chwilami wypełnionymi śmiechem!

Co możesz teraz zrobić?

Zdrowie dzieci jest najważniejsze, dlatego zawsze stawiaj na sprawdzone rozwiązania. Decydując się na leczenie w Dental4You® zyskujesz pewność, że Twoja pociecha będzie z przyjemnością wspominać klinikę stomatologiczną. Ogromna w tym zasługa naszego doświadczonego personelu oraz właśnie gazu rozweselającego. Pamiętaj również, że w naszym gabinecie możesz także skorzystać z komputerowego znieczulenia The Wand, które sprawia, iż każdy zabieg jest całkowicie komfortowy. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10