Jak leczenie ortodontyczne może odmienić Twoje życie?

Krzywe zęby to nie tylko problem natury estetycznej. Okazuje się, że wady ortodontyczne wpływają na wiele aspektów życia, sprawiając, że wykonanie prostych czynności staje się znacznie utrudnionych. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest oczywiście przeprowadzenie kompleksowego leczenia ortodontycznego. Jak może ono odmienić Twoje życie? Przyjrzymy się nieco bliżej temu zagadnieniu.

Jak przebiega leczenie?

Pierwszym etapem każdej terapii w naszej klinice jest wizyta konsultacyjna. W jej trakcie będziesz mógł podzielić się z lekarzem swoimi wątpliwościami i oczekiwaniami, a także zadać nurtujące pytania. Jest to też moment przeprowadzenia wszystkich niezbędnych badań, z wykorzystaniem takich urządzeń jak radiowizjograf. Na tej podstawie lekarz może określić źródło problemu oraz dobrać odpowiednie metody leczenia. Przygotowywany jest wtedy również plan terapii i wstępny kosztorys, dzięki czemu cały proces jest w pełni przewidywalny.

W Dental4You® wykorzystujemy różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania, które pozwalają uzyskać oczekiwane efekty, którymi będziesz cieszył się przez długie lata. Tradycyjnym sposobem leczenia krzywych zębów jest zastosowanie zwykłego aparatu mocowanego na stałe do zębów. Jednak coraz bardziej na popularności zyskują nowoczesne, przezroczyste nakładki Invisalign. Ich ogromną zaletą jest dyskrecja, ponieważ aparat ten jest praktycznie niewidoczny dla otoczenia. Co ważne, w wielu przypadkach czas trwania terapii ulega skróceniu nawet o kilka miesięcy. Warto również pamiętać, że nakładki Invisalign należy zdejmować w trakcie jedzenia oraz wykonywania codziennych czynności profilaktycznych, dzięki czemu można bez większych trudności zadbać o higienę jamy ustnej. Wszystko to sprawia, iż rozwiązanie to jest coraz chętniej wybierane przez Pacjentów.

Poprawa wyglądu uśmiechu

Jednym z pierwszych elementów, na który Pacjenci zwracają uwagę, jest estetyka uśmiechu. Niesatysfakcjonujący wygląd w wielu przypadkach sprawia, że utracona zostaje pewność siebie. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem okazać się może podjęcie leczenia ortodontycznego. Terapia pozwala przywrócić zęby do ich optymalnego ułożenia, dzięki czemu problem krzywych zębów odchodzi w zapomnienie. Poprawa wyglądu uśmiechu wpływa na wiele elementów życia. Przede wszystkim odzyskiwana jest pewność siebie, a tym samym znacznie łatwiej podjąć różnego rodzaju inicjatywy w pracy, które mogą być zauważone przez przełożonych. Istnieje wtedy duża szansa na osiągnięcie sukcesu w życiu zawodowym. Na tym jednak nie koniec. Okazuje się również, że odmiana wyglądu uśmiechu korzystnie wpływa na życie towarzyskie. Spotkania ze znajomymi w końcu będą dla Ciebie tylko przyjemnością!

Zapomnij o ból

Krzywe zęby nierzadko są powodem napięć mięśni i bólów głowy, co wynika z nieodpowiedniego rozkładu sił w jamie ustnej. Wpływa to oczywiście negatywnie na codzienne funkcjonowanie, a wykonanie wielu prostych czynności staje się wręcz niemożliwe. Rozwiązaniem w takim przypadku okazuje się zastosowanie aparatu ortodontycznego. To właśnie za jego sprawą uzyskiwane są optymalne warunki w jamie ustnej, dzięki czemu uwolnić się można od nieprzyjemnych napięć mięśni. Wszystko to powoduje, że w końcu będziesz mógł zapomnieć o migrenowym bólu głowy i cieszyć się pełnią życia.

Poprawa higieny jamy ustnej

Wielu Pacjentów potwierdza, że krzywe zęby utrudniają dotarcie do wszystkich przestrzeni w trakcie higieny. O wiele łatwiej w takim przypadku o pojawienie się poważnych chorób uzębienia, takich jak próchnica czy paradontoza. Można jednak skutecznie uchronić się przed tymi konsekwencja! Leczenie ortodontyczne pozwala przywrócić uzębienie do jego optymalnego ułożenia, przez co dotarcie do wszystkich przestrzeni w trakcie mycia zębów staje się znacznie łatwiejsze. Korzystnie wpływa to na zdrowie jamy ustnej, dzięki czemu przez długie lata będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Zadbaj o swoją dietę

Krzywe zęby mogą sprawić, że pogryzienie niektórych produktów staje się wręcz niemożliwe. Ma to oczywiście poważne konsekwencje. Z jednej strony nie można cieszyć się smakiem ulubionych potraw, z drugiej – do organizmu nie są dostarczane wraz z dietą wszystkie niezbędne składniki. Ponadto produkty bywają źle pogryzione, co może obciążać układ trawienny. Rozwiązaniem problemu krzywych zębów jest oczywiście zastosowanie odpowiednich aparatów ortodontycznych. Okazuje się więc, że również pośrednio terapia ta korzystnie może wpłynąć na zdrowie całego organizmu!

Co możesz teraz zrobić?

Krzywe zęby nie pozwalają Ci spokojnie spać? Nie zwlekaj – zdecyduj się na kompleksowe leczenie ortodontyczne w Dental4You®. Skutecznie pomożemy Ci spełnić marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10