Wybity ząb – co robić?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 13.01.2021
kategoria: Poradnik

Wybicie zęba może gwałtownie zakłócić przyjemne chwile spędzone z najbliższymi czy zasłużony wypoczynek. Taki nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć się każdemu, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jakie należy wtedy podjąć kroki, by zachować pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu zagadnieniu i przedstawmy możliwe rozwiązania w przypadku, kiedy już dojdzie do wybicia zęba.

Wybity ząb – pierwsze chwile

Ważne jest, aby zachować spokój! Oczywiście wybicie zęba nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń, jednak niezwykle istotne jest, by zachować spokój i podejmować odpowiednie kroki. Dzięki temu możliwym będzie mogło okazać się przywrócenie zęba z powrotem do zębodołu. Przede wszystkim po wypadku należy pamiętać o prawidłowym przechowywaniu zęba – najlepiej w jamie ustnej, jednak dobrym rozwiązaniem będzie również włożenie go do mleka. Konieczna jest tu też szybka reakcja. Do kliniki należy udać się w przeciągu 30 minut. Szybkie działanie i odpowiednie przetransportowanie zęba znacznie zwiększa możliwość przywrócenia wybitego uzębienia do jamy ustnej.

Gdy jest już za późno…

W niektórych wypadkach nie istnieje możliwość podjęcia szybkiej reakcji lub odpowiedniego przetransportowania zęba. Powoduje to, że przywrócenie zęba do jamy ustnej jest niemożliwe. Na szczęście we współczesnej stomatologii zostały opracowane skuteczne rozwiązania, które pozwalają odbudować utracone uzębienie. Dzięki kompleksowemu leczeniu stomatologicznemu można przywrócić piękny uśmiech i pełną funkcjonalność w jamie ustnej.

W przypadku pojawienia się pojedynczego braku najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie korony protetycznej na implancie. W takiej sytuacji przeprowadza się zabieg implantacji, który jest nie tylko bezpieczny, ale również niezwykle skuteczny. Sukcesem kończy się niemal 100% przypadków w naszej klinice, dzięki zastosowaniu wyłącznie sprawdzonych rozwiązań. Co ważne, zabieg ten jest w pełni komfortowy oraz bezbolesny, a to za sprawą wykorzystywanego przez nas amerykańskiego komputerowego znieczulenia. Dzięki niemu nie występuje nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek w trakcie podawania substancji znieczulającego, po zakończonym zabiegu nie pojawia się typowe odrętwienie. Po wszczepieniu implantu przystępuje się do przygotowania odpowiedniej korony protetycznej w laboratorium protetycznym. Ostatnim krokiem jest jej osadzenie na stałe do implanta, co pozwala przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej, a Ty będziesz mógł cieszyć się pięknym oraz pełnym uśmiechem.

Alternatywą dla korony na implancie jest most protetyczny. W takim wypadku konieczne jest posiadanie zdrowych zębów sąsiadujących z luką. Uzębienie te należy delikatnie oszlifować, co pozwala na stabilne zamocowanie mostu protetycznego. Rozwiązanie to nie jest przez nas rekomendowane, ponieważ wymaga ingerencji w zdrowe tkanki zębów. Dlatego przy pojedynczej luce zawsze zalecamy zastosowanie korony zębowej osadzanej na implancie.

Ciesz się pełnią życia!

Utrata nawet jednego zęba to poważny problem. Dlatego tak ważne jest, aby w razie konieczności zdecydować się na kompleksowe leczenie, które pozwoli pozytywnie odmienić życie. Pacjenci przede wszystkim zwracają uwagę na znaczną poprawę wyglądu uśmiechu. Stosowane przez nas rozwiązania pozwalają niezwykle sugestywnie imitować naturalne piękno. W ten sposób odzyskasz pewność siebie, co tym samym korzystnie wpłynie na Twoje życie prywatne oraz zawodowe. Jeżeli więc wypadł Ci ząb, nie zwlekaj, tylko umów się na wizytę.

Jak się jednak okazuje, pogorszenie wyglądu uśmiechu to tylko czubek góry lodowej. Wypadnięcie zęba wiąże się również z utratą pełnej funkcjonalności jamy ustnej. Oznacza to, że proste czynności, takie jak przeżuwanie twardych pokarmów, może być utrudnione. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem okazuje się zastosowanie korony na implancie, ponieważ pozwala przywrócić naturalne warunki w jamie ustnej. Korzystnie wpływa to na ogólny stan zdrowia, gdyż pożywienie może zostać prawidłowo rozdrobnione, tym samym nie dochodzi do obciążenia układu trawiennego. Warto również pamiętać, że wszczepiony implant przejmuje funkcję utraconego korzenia, dzięki czemu możliwe jest zahamowanie postępującego po utracie zęba zaniku kości.

Co możesz teraz zrobić?

Wypadł Ci ząb? Koniecznie weź sprawy w swoje ręce i zdecyduj się na wizytę w naszej klinice stomatologicznej. Dobierzemy odpowiednie metody leczenia, które pozwolą uzyskać efekty, o jakich marzyłeś. Nie zwlekaj i przekonaj się sam o skuteczności stosowanych przez nas rozwiązań. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.

 



Zadzwoń: 12 222 50 10