Sprzęt

Radiowizjografia

Podstawowy i pierwszy etap diagnostyki stomatologicznej opiera się na wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego. W naszym gabinecie stosujemy radiowizjografię MyRay i DurrDental, pozwalają one zmniejszyć ilość przyjmowanego przez pacjentów promieniowania rentgenowskiego o 90%. Skaner radiowizjograficzny DurrDental posiadamy jako jedni z nielicznych w Polsce, ale szybko stał się on podstawą naszych działań diagnostycznych. Gwarantuje on nie tylko szybsze przeprowadzenie badania, ale także ułatwia postawienie prawidłowej diagnozy.

Bio-Oss®

W sterowanej regeneracji kości i tkanek stosuje się połączenie błony zaporowej Bio-Gide właśnie z Bio-Oss – biomateriałem regeneracyjnym kości, który cieszy się uznaniem specjalistów na cały świecie. Wspierają one budowę i odtworzenie się nowej, własnej kości pacjenta, a dzięki temu że są materiałami naturalnymi, w trakcie procesu gojenia integrują się z kością. Następnie ulegają stopniowemu rozkładowi, zostawiając miejsce na naturalną kość pacjenta.

Szyna NTI

Szynę NTI montuje się na górnych siekaczach i użytkuje w nocy. Jest ona wykonywana z poliwęglanu, co umożliwia precyzyjne dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Równocześnie jest ona tak skonstruowana, żeby można było ją dopasować w trakcie jednej wizyty.

Służy ona do redukcji nadaktywności mięśni żucia uniemożliwiając zgrzytanie zębami i zaciskanie szczęki. Skutkuje to nie tylko ograniczeniem uszkodzeń zębów, ale także ustąpieniem bólów napięciowych.

Lupy Sandy Grendel

Lupy te zaprojektował specjalnie z myślą o lekarzach stomatologach Dr Alex Grendemeier. Te tytanowe lupy są najlżejsze na świecie, umożliwiając dokładne przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów chirurgicznych i precyzyjne szlifowanie zębów.

Mikroskop

Leczenie kanałowe (endodoncja) pod mikroskopem jest już właściwie standardem w stomatologii. Zastosowanie mikroskopu nie tylko powiększa, ale także doświetla pole zabiegowe, co jest wyjątkowo istotne w precyzyjnym operowaniu narzędziami w trakcie leczenia kanałowego. Umożliwia dokładniejsze oczyszczenie kanału zębowego, a 25-krotne powiększenie znacząco wpływa na skuteczność wykonywanego zabiegu.

W naszym gabinecie zdecydowaliśmy się na mikroskop KARL KAPS – firmy, która pod względem innowacji znajduje się w ścisłej światowej czołówce producentów sprzętu dentystycznego.

Lampa Beyond™

Wyjątkowość lampy Beyond polega na błyskawicznym uzyskaniu efektu utleniania wewnątrz zęba. Dzieje się tak dzięki zwiększeniu częstotliwości, w której związki nadtlenku wodoru podlegają rozbiciu. Powoduje to znaczne przyśpieszenie przenikania żelu wybielającego do zębiny przez szkliwo.

Zabiegi wykonywane przy pomocy lampy Beyond są całkowicie bezpieczne, gdyż emituje ona tzw. „zimne światło”.

The Wand

The Wand to system, w którym prędkość podawania znieczulenia jest regulowane przez komputer. Dodatkowo The Wand gwarantuje bezbolesność aplikacji i eliminuje jakiekolwiek uczucie dyskomfortu pacjenta.

Jak to działa? The Wand zapewnia dostarczenie znieczulenia z prędkością fizjologiczną, co eliminuje bolesne uczucie rozpychania. System jest szczególnie przydatny przy znieczulaniu najmłodszych pacjentów.

Neutra B Mocom

Neutra B Mocom to sterylizator instrumentów klasy B dający możliwość wykorzystania jednego z 11 cyklów sterylizacji i osuszania narzędzi stomatologicznych. To gwarancja higieniczności i utrzymania instrumentów w nienaruszonym stanie.