Stomatologia dziecięca

Pierwszy krok - wizyta adaptacyjna

W gabinecie dentystycznym Dental4You® dzieci swoją przygodę z dentystą zaczynają od bezstresowej wizyty adaptacyjnej, która ma na celu przyzwyczajenie naszych pociech do ogólnej atmosfery panującej w gabinecie, pracujących tam dentystów i posiadanego przez nas sprzętu.

Odwagę maluchów zawsze nagradzamy – dostają od nas atrakcyjne drobiazgi, dzięki czemu będą kojarzyły wizytę u dentysty z przyjemnością.

Gaz rozweselający (podtlenek azotu)


W Dental4You®, stosujemy leczenie z zastosowaniem sedacji wziewnej podtlenkiem azotu czyli GAZEM ROZWESELAJĄCYM.
Metoda ta pozwala na pokonanie strachu oraz zapewnienie i osiągnięcie pełnego komfortu pacjenta.

Na czym to polega?

Jest to bezwonna mieszanina podtlenku azotu i tlenu, którą dziecko wdycha przez maseczkę założoną na nos. Sedacja wywołuje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego relaksu, przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych odruchów i świadomości. U dzieci podanie podtlenku azotu dodatkowo działa przeciwlękowo.

Kolorowe wypełnienia

Zdecydowaliśmy się na zastosowanie kolorowych wypełnień w leczeniu zębów mlecznych najmłodszych pacjentów. Mają one kilka zalet:

  • dziecko ma możliwość samodzielnego wyboru koloru wypełnienia, co stanowi świetną okazję do zabawy, ale także jest pretekstem do nawiązania kontaktu i rozmowy pomiędzy lekarzem i dzieckiem; wszystko to znacząco wpływa na obniżenie poziomu stresu, które dziecko mogłoby przeżyć w trakcie standardowej wizyty u stomatologa,
  • założenie kolorowego wypełnienia wpływa na poczucie obowiązku malucha, w końcu dostał coś wyjątkowego o co powinien dbać, w ten sposób także rodzicom łatwiej zachęcić dziecko o dbanie o właściwą higienę jamy ustnej,
  • kolorowe wypełnienia są tak skonstruowane, że uwalniają jony cynku i jony fluorkowe, co ma działanie przeciwpróchnicze i bakteriostatyczne.

Profilaktyka

Dbanie o zęby dzieci to także profilaktyka. Gabinet stomatologiczny Dental4You® Kraków proponuje m.in.: lakierowanie i lakowanie.

Lakierowanie polega na stworzeniu płaszcza ochronnego na powierzchni szkliwa. Wykonywane jest ono poprzez wcieranie specjalnie skomponowanych lakierów fluorkowych, dzięki którym fluor wnika w szkliwo, uodparniając zęby na wywołujące próchnicę bakterie.

Lakowanie to uszczelnienie bruzd na powierzchni zębów żujących (trzonowych i przedtrzonowych) co zabezpiecza szkliwo i zębinę przed próchnicą oraz bakteriami ją wywołującymi.