Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna ma na celu poprawę kształtu i koloru zębów. Po szczegółowej diagnozie zaproponujemy Państwu odpowiednią i dopasowaną do potrzeb metodę poprawy estetyki zębów.

W ramach stomatologii estetycznej Gabinet Dentystyczny Dental4You® Kraków oferuje:

  • licówki porcelanowe
  • korony pełnoceramiczne
  • materiały kompozytowe najnowszej generacji
  • wypełnienia typu INLAY, ONLAY i OVERLAY 
  • wybielanie zębów BEYOND™
  • biżuterię nazębną

LICÓWKI PORCELANOWE

Licówki to cieniutkie porcelanowe nakładki. Licówki nie ingerują mocno w tkanki twarde zęba, a mimo to znacząco poprawiają kształt i kolor uzębienia. Są niepodatne na działanie próchnicy i przebarwień.

INLAY, ONLAY, OVERLAY

INLAY, ONLAY oraz OVERLAY to typ kosmetycznych wypełnień stosowany do odbudowy zębów bocznych. Za ich pomocą można zniwelować nawet duże ubytki w koronie zęba z równoczesnym odtworzeniem charakterystyki anatomicznej zęba. Wykonywane są z porcelany bądź z materiału kompozytowego na bazie wycisków wykonanych w gabinecie. Wypełnienia tego typu są nie tylko estetyczne, ale także wyjątkowo trwałe - szacuje się, że ich zastosowanie wzmacnia strukturę zęba o 75%.

WYBIELANIE ZĘBÓW

Każdy z nas marzy o białym i zdrowym uśmiechu. Niestety w ciągu naszego życia zęby narażone są na czynniki powodujące ich ciemnienie – pijemy kawę, palimy papierosy, a z czasem wszelakie osady coraz głębiej przenikają w strukturę zęba i nie da się już ich usunąć samym szczotkowaniem. W takiej sytuacji do odzyskania śnieżnobiałego uśmiechu konieczne jest wybielanie.

W naszym gabinecie proponujemy Państwu wybielanie zębów BEYOND™. Jest to zabieg jednorazowy i trwa zaledwie 45 minut.

Przebieg zabiegu nie jest skomplikowany. Na zęby nakładany jest żel wybielający, który potem zostaje dodatkowo aktywowany przez „zimne światło” emitowane przez lampę BEYOND™. Światło przyśpiesza przenikanie żelu do tkanek zęba.

Efekty wybielania zębów BEYOND™ utrzymują się przez około 2 lata.