Stomatologia zachowawcza

Gabinet dentystyczny Dental4You® Kraków to pełen zakres usług stomatologicznych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W naszej pracy wykorzystujemy tylko najnowocześniejszy sprzęt i materiały kompozytowe renomowanych firm.

Wypełnienia kosmetyczne

Stosowane przez nas wypełnienia kosmetyczne typu INLAY, ONLAY, OVERLAY umożliwiają likwidację dużych ubytków przy jednoczesnym zachowaniu warunków anatomicznych zęba. Dzięki temu bruzdy, guzki i punkty styczne zębów możliwe są do odtworzenia uwzględniając nawet najdrobniejsze szczegóły. Skutkuje to idealnym odwzorowaniem naturalnego zęba.

Endodoncja mikroskopowa

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe. W naszym gabinecie leczenie kanałowe wykonujemy z użyciem mikroskopu. Do zalet tej metody zaliczyć należy wyraźny wgląd w pole zabiegowe, jego dokładne oświetlenie i powiększenie. Dzięki temu lekarz endodonta może w bardzo dokładny sposób oczyścić i opracować komorę wraz z całym systemem kanałów korzeniowych zainfekowanego zęba. Pozwala to uzyskać zdecydowanie lepsze odległe wyniki leczenia w porównaniu do konwencjonalnego leczenia kanałowego. Leczenie endodontyczne w naszym gabinecie jest w większości przypadków wykonywane podczas jednej wizyty.

Mikroskop

stomatologia zachowawcza - mikroskop

Mikroskop jest jednym z podstawowych narzędzi w pracy zarówno stomatologa, jak i chirurga szczękowego. Pozwala na dokładną analizę pola operacyjnego i doświetlenie newralgicznych obszarów jamy ustnej. Sprawia, że dentysta może zajrzeć w światło kanału oraz przeprowadzić jego dokładne oczyszczenie i osuszenie.

Gabinet stomatologiczny Dental4You® Kraków wyposażony jest w mikroskop pozwalający na uzyskanie 25-krotnego powiększenia, co jest gwarancją powodzenia wszystkich, nawet najbardziej skomplikowanych i wymagających zabiegów stomatologicznych.

Nasz gabinet jest również wyposażony w aparat rentgenowski, co umożliwia przeprowadzenie radiowizjografii na miejscu i wykonywanie dodatkowej diagnostyki bezpośrednio na miejscu.

Wkłady z włókna szklanego

wkłady z włókna szklanego

Wkłady z włókna szklanego to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające odbudowę uszkodzonego zęba. Działają jak rusztowanie zęba łącząc korzeń z koroną. Siły żucia są naturalnie przenoszone za pośrednictwem wkładu, co zwiększa odporność zęba na złamania i pęknięcia.