Rafał Baran – Dyplomowany dietetyk w naszym gabinecie

img_8064

Rafał Baran jest dyplomowanym dietetykiem i absolwentem krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w dietetyce sportowej i klinicznej ze specjalizacją w autoimmunologii, zaburzeniach hormonalnych i diabetologicznych, a także w zakresie zaawansowanych metod treningowych i suplementacji. Wykładowca, trener i szkoleniowiec m.in. w Europejskim Centrum Sportu oraz trener klasy mistrzowskiej.

 

Nadzorował i tworzył programy dietetyczno-suplementacyjne dla licznych zawodowych sportowców, w szczególności dla piłkarzy występujących w Bundeslidze oraz Ekstraklasie czy zawodników MMA. Na swoim koncie posiada również liczne sukcesy jako trener i dietetyk mistrzów sportów sylwetkowych (złotych medalistów świata, Europy i Polski). Indywidualną praktykę dietetyczną łączy obecnie z funkcją dietetyka i doradcy suplementacyjnego drużyny piłkarskiej Wisły Kraków.W codziennej praktyce kładzie nacisk przede wszystkim na interdyscyplinarne i indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Jego programy dietetyczno-suplementacyjne wpływają nie tylko na poprawę wyników sportowych, ale też zapobiegają kontuzjom i wspomagają procesy regeneracyjne organizmu.

Co powinieneś wiedzieć o dietetyce?

 

Najprościej rzecz ujmując, dietetyka zajmuje się żywieniem człowieka. W jej ramach opracowywane są zasady żywienia, a także ocenie podlega stan odżywiania. Jest ogromnym wsparciem nie tylko dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, ale również dla sportowców czy po prostu ludzi dbających o swoje zdrowie. Warto pamiętać, że zasady żywienia opracowywane w ramach dietetyki połączone ze zdrowym stylem życia są skuteczną bronią w walce z chorobami cywilizacyjnymi, czyli między innymi chorobami układu krążenia, chorobami nowotworowymi, chorobami psychicznymi czy próchnicą zębów.

 

Dla kogo dietetyka?

 

Jesteś tym, co jesz. To stwierdzenie zawiera w sobie wiele prawdy. Pokarmy codziennie spożywane mają ogromny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale przede wszystkim na stan zdrowia. Jeżeli pragniesz zapobiec wystąpieniu różnego rodzaju dolegliwości czy poważnych chorób cywilizacyjnych, koniecznie skorzystaj z profesjonalnej porady doświadczonego dietetyka. Z jego pomocy warto również skorzystać w przypadku chęci zrzucenia kilku kilogramów, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę i cieszyć się dobrym samopoczuciem. Wizyta u dietetyka jest również idealnym rozwiązaniem dla wszystkich sportowców, którzy chcą, żeby efekt ich ciężkiej pracy przyniosły wymierny efekt. W naszej klinice ponadto pomoc znajdą:

 

 • osoby z chorobami autoimmunologicznymi, takimi jak problemy z tarczycą (w tym hashimoto),
 • chorzy na stwardnienie rozsiane oraz z zaburzeniami metabolicznymi,
 • diabetycy,
 • osoby z problemami skórnymi i alergiami,
 • Pacjenci borykający się z problemami układu pokarmowego (zespół jelita drażliwego, nietolerancje pokarmowe, Candida, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zespół złego wchłaniania),
 • osoby z niepłodnością, a także u których występują zaburzenia libido.
img_8242

Zapisz się na konsultację do dietetyka

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Koszt konsultacji od 100 zł

  Porady eksperta z wieloletnim doświadczeniem

  Indywidualne plany żywieniowe

  image2
  image4
  image1

  Jak możemy pomóc?

   

  Każdą wizytę rozpoczynamy od przeprowadzenia dokładnego wywiadu, na podstawie którego dietetyk dobiera odpowiednie metody leczenia. Zależnie od Twoich potrzeb i oczekiwań przewidywane są dwie główne ścieżki. Pierwsza z nich polega na przygotowaniu profesjonalnego protokołu żywieniowego. W celu ocenienia stanu zdrowia konieczne jest wykonanie niezbędnych badań morfologiczny krwi. Wszelki skierowania na nie otrzymasz podczas wizyty. Dzięki temu dietetyk może określić stan Twojego zdrowia, a tym samym przygotować zindywidualizowaną dietę. Dania układane są z uwzględnieniem preferencji kulinarnych Pacjenta, przez co realizacja wytycznych żywieniowych staje się nie tylko prosta, ale również przyjemna. Przygotowany protokół żywieniowy jest zmieniany średnio co 2 tygodnie, tym samym zapobiega się monotonii w kuchni. Trwała zmiana nawyków żywieniowych staje się niezwykle łatwa właśnie przez to, że dieta jest ciekawa i smaczna. Przygotowywany protokół żywieniowy zawiera dokładny opis wszystkich produktów wraz z ich zamiennikami, które można spożywać, a także przykładowe potrawy oraz sposób ich przygotowania. Wszystko to sprawia, że po wizycie będziesz wyposażony we wszystkie niezbędne informacje.

   

  Nieco inaczej wygląda ścieżka osób, których celem jest osiągnięcie sukcesów sportowych. Po zapoznaniu się z Twoimi oczekiwaniami dietetyk przygotuje dokładany protokół żywieniowy. Na tym jednak nie koniec! Nasz ekspert opracuje szczegółowy plan treningowy, który uwzględnia wszystkie zdolności motoryczne, czyli siłę, wytrzymałość oraz szybkość. Propozycje ćwiczeń dobierane są nie tylko o cele sportowe, jakie chcesz osiągnąć, ale również o stan kondycji i preferencje dotyczące rodzaju wysiłku fizycznego. Co to oznacza? Jeżeli nie lubisz siłowni, nasz specjalista dobierze takie ćwiczenia, które bez problemu można wykonać w innym miejscu.

   

   

  Oddaj swoje zdrowie w ręce prawdziwego eksperta!

   

  W naszej klinice za przygotowanie protokołu żywieniowego oraz planu treningowego odpowiada ekspert mogący pochwalić się ponad 15-letnim doświadczeniem. W codziennej praktyce wykorzystuje innowacyjne metody, które poparte są precyzyjnymi badaniami naukowymi. Pasja do dietetyki i sportu sprawiają, że nasz specjalista nieustannie podnosi swoje kwalifikacje oraz umiejętności. Zdobytą wiedzę z powodzeniem wykorzystuje podczas terapii. Skuteczność stosowanych rozwiązań poparta jest wieloma zadowolonymi Pacjentami, między innymi piłkarzy z Ekstraklasy, w tym Wisły Kraków, ale również Bundesligi.

  img_8259

  Co możesz teraz zrobić?

   

  Chcesz poprawić wygląd swojej sylwetki? A może pragniesz zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną? Koniecznie zdecyduj się na profesjonalną wizytę u naszego dietetyka. Zastosowane rozwiązania przyniosą efekty, które w pełni spełnią Twoje oczekiwania. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.

  Zapisz się na konsultację do dietetyka

  Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

   Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
   Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   Koszt konsultacji od 100 zł

   Porady eksperta z wieloletnim doświadczeniem

   Indywidualne plany żywieniowe

   Zadzwoń: 12 222 50 10