Protezy na czterech lub sześciu implantach

implanty stomatologiczne Kraków

Protezy na czterech lub sześciu implantach – co należy wiedzieć?

 

Obecnie odbudowa całych łuków zębowych może przebiegać sprawnie i z pełną skutecznością. Zawdzięczamy to specjalnemu systemowi, który umożliwia osadzenie protezy na czterech implantach (lub sześciu) nawet u Pacjentów borykających się z poważnym zanikiem tkanek kostnych szczęki lub żuchwy.

Protezy na czterech implantach zębowych – zalety

 

 • Bardzo dobra stabilność – implanty zastępują utracone korzenie, dzięki czemu proteza zachowuje się jak naturalne uzębienie i nie ma ryzyka jej wypadania podczas spożywania pokarmów,  kaszlu czy śmiechu;
 • przywrócenie naturalnej funkcjonalności jamy ustnej – objawia się m.in. poprzez możliwość spożywania dowolnych pokarmów, nawet tak twardych, jak orzechy;
 • policzki odzyskują podparcie, co w wielu przypadkach eliminuje tzw. profil starczy;
 • wysoka estetyka uśmiechu, gdyż protezy są wykonywane z wysokiej jakości materiałów (porcelana, cyrkon);
 • duże prawdopodobieństwo skutecznego leczenia;
 • możliwość przeprowadzenia leczenia bez dodatkowych zabiegów u Pacjentów cierpiących na poważny zanik tkanek kostnych jamy ustnej;
 • czas leczenia jest zredukowany do niezbędnego minimum.

Metoda protetycznego leczenia na czterech lub sześciu implantach

Poznaj naszych ekspertów zajmujących się profilaktyką

Protezy na czterech lub sześciu implantach

Piotr Kuśnierz

Lekarz stomatolog, Właściciel
Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej


Zajmuje się: implantologia, chirurgia szczękowo-twarzowa, chirurgia stomatologiczna, zaawansowane metody odbudowy bazy kostnej, skomplikowane ekstrakcje, chirurgia skóry twarzy i szyi.

Ukończył Wydział Lekarsko-Dentystyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i na tej uczelni uzyskał dyplom lekarski. Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać już w trakcie trwania stażu podyplomowego, pracując jako wolontariusz w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie, w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Collegium Medicum. Właśnie z tym ośrodkiem medycznym związał swoją działalność.

Protezy na czterech lub sześciu implantach

Piotr Chomiuk

Lekarz stomatolog
Specjalista protetyki stomatologicznej


Zajmuje się: protetyka, odbudowa protetyczna na implantach, stomatologia estetyczna, rekonstrukcja zgryzu.

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego pasją jest protetyka i rehabilitacja zgryzu. Od 12 lat mieszkaniec Krakowa. Ukończył specjalizację w dziedzinie protetyki stomatologicznej na Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie, zakończoną Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym.

Przebieg leczenia przy użyciu protez mocowanych do czterech lub sześciu implantów zębowych

 1. Konsultacja – pierwsza wizyta, podczas której określamy potrzeby oraz oczekiwania Pacjenta, a następnie zajmujemy się diagnostyką. Następnie tworzymy plan leczenia i kosztorys, aby wszystkie szczegóły procesu były przejrzyste.
 2. Wszczepienie implantów – zabieg implantacji odbywa się dopiero na specjalnie zaplanowanej wizycie. Trwa on przeważnie kilkadziesiąt minut, a przebiega bezboleśnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych znieczuleń.
 3. Po zabiegu implanty obciążane są tymczasową protezą, która umożliwia Pacjentowi normalne funkcjonowanie. Nosi on ją przez cały okres gojenia. Oczywiście wcześniej pobieramy wyciski uzębienia, służące jak wzornik do stworzenia ostatecznego uzupełnienia.
 4. Kiedy implanty w pełni się zagoją, zapraszamy Pacjenta na ostatnią wizytę, podczas której trwale zamocujemy docelowe uzupełnienie i zweryfikujemy efekty leczenia. Następnie będziemy się już spotykali na wizytach kontrolnych, planowanych co kilka miesięcy.
Protezy na implantach Kraków

Leczenie implantologiczne w Dental4You®

W Dental4You® posługujemy się systemem implantologicznym dostarczanym przez renomowanego francuskiego producenta. Oferuje on różne rodzaje implantów, które możemy stosować zależnie od potrzeby oraz uwarunkowań anatomicznych jamy ustnej Pacjenta. Dzięki temu leczenie cechuje się bardzo wysoką skutecznością, a jego efekty są przewidywalne.

Podczas leczenia posługujemy się najwyższej jakości znieczuleniami, które czynią całe postępowanie bezbolesnym. Dodatkowy atut stanowią umiejętności ekspertów – starają się oni pracować z jak największym poszanowaniem tkanek, co zmniejsza inwazyjność zabiegów.

Kto najbardziej skorzysta z protez na czterech lub sześciu implantach?

Protezy na czterech lub sześciu implantach Kraków

Protezy na czterech lub sześciu implantach są najlepszym rozwiązaniem dla Pacjentów, którzy utracili wszystkie zęby w łuku i przez dłuższy czas utrzymywali bezzębie oraz dla Pacjentów z uzębieniem resztkowym. Wówczas tkanki kostne ich szczęki lub żuchwy ulegają atrofii, czyli zanikowi. Ponieważ rozmieszczenie implantów jest bardzo dokładnie planowane przy pomocy różnych badań (np. tomografii komputerowej), można je wszczepić nawet przy zaawansowanym ubytku kośćca, bez konieczności przeprowadzenia dodatkowych zabiegów, m.in. sterowanej regeneracji kości.

 

Umów się na konsultacje!

Jeśli interesują Cię nowoczesne protezy osadzane na czterech lub sześciu implantach, umów się na wizytę w Dental4You®! Przeprowadzimy dokładną diagnostykę i zaplanujemy leczenie w taki sposób, aby przyniosło jak najlepsze efekty. Aby umówić wizytę, wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer 12-222-50-10 lub 609-777-166. Już dziś zadbaj o zdrowie swoich zębów na lata!

Efekty leczenia

Pacejnt3-Przed Pacjent3-Po

Pan Andrzej

U Pana Andrzeja problemem okazały się starte łuki zębowe. W konsekwencji zaburzona była estetyka uzębienia, a także pojawiła się nieprawidłowa relacja żuchwy do szczęki. Do odbudowy startych łuków zębowych wykorzystano materiał światłoutwardzalny. Pozytywnie wpłynęło to na funkcjonowanie całego uzębienia. Pan Andrzej może teraz się cieszyć niezwykle estetycznym i zdrowym uśmiechem.

Pacent4-Przed3 Pacent4-Po

Pani Agnieszka

Pani Agnieszka przyszła do naszego gabinetu niezadowolona z przebarwień, jakie pojawiły się na zębach. Na początku przeprowadzono kompleksowe zabiegi higieny jamy ustnej. Koniecznością okazało się również poprawienie przebiegu girlandy dziąsłowej przy jednym zębie. Efekt białego uśmiechu osiągnięty został dzięki wybielaniu specjalnym preparatem. W konsekwencji Pani Agnieszka pożegnała się z niechcianymi przebarwieniami.

Najczęściej zadawane pytnia

1. Jak często należy wymieniać protezę na nową?

Realizowane w naszej Klinice protezy rekomendujemy wymieniać co 5 lat.

2. Czy w trakcie użytkowania protezy należy wprowadzić specjalną dietę?

Użytkownicy protez ruchomych powinni uważać na wyjątkowo twarde lub lepkie produkty spożywcze, które mogą spowodować uszkodzenie protezy lub jej przemieszczenie. Natomiast osoby, które stosują protezy stałe na implantach lub protezy stabilizowane elementami retencyjnymi, mogą bez obaw spożywać wszystkie rodzaje potraw.

3. Czy trudno przyzwyczaić się do protezy?

Przyzwyczajenie się do protezy akrylowej lub szkieletowej może trwać dość długo, początkowo sprawiając dyskomfort. Natomiast Pacjenci korzystający z protez stałych zaznaczają, że traktują je zupełnie tak jak własne zęby. Warto dodać, że protezy stałe mocowane na implantach oraz protezy overdenture są pozbawione części podniebiennej, która w przypadku tradycyjnych rozwiązań sprawiała dyskomfort i utrudniała odczuwanie smaku potraw.

Zapisz się na konsultację

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Koszt konsultacji od 100 zł

  Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

  Poznasz plan i koszty leczenia

  Zadzwoń: 12 222 50 10