Stomatologia estetyczna Kraków

mosty protetyczne Kraków

Co musisz wiedzieć o stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje szczególne miejsce w działalności Dental4You®. Naszą pasją jest przywracanie Pacjentom pięknego uśmiechu, który olśniewa i zachwyca. Zdajemy sobie sprawę, że posiadanie estetycznie wyglądającego uzębienia znacznie podnosi pewność siebie, a w ten sposób przekłada się pozytywnie na praktycznie każdą sferę życia. Dlatego w naszej Klinice oferujemy kompleksowe leczenie estetyczne. Po szczegółowej diagnozie dobieramy odpowiednią i dopasowaną do potrzeb konkretnego Pacjenta metodę poprawy estetyki zębów. Dzięki szerokiej ofercie każdy może spośród proponowanych przez nas zabiegów wybrać te, które najbardziej odpowiadają jego oczekiwaniom.

W ramach stomatologii estetycznej gabinet dentystyczny Dental4You® Kraków oferuje:

 

 • materiały kompozytowe najnowszej generacji,
 • licówki porcelanowe i kompozytowe,
 • wypełnienia typu inlay, onlay, overlay,
 • wybielanie zębów lampą,
 • wybielanie nakładkowe,
 • biżuterię nazębną.
korony i mosty zębowe Kraków

Poznaj naszych ekspertów zajmujących się stomatologią estetyczną

Stomatologia estetyczna

Piotr Chomiuk

Lekarz stomatolog
Specjalista protetyki stomatologicznej


Zajmuje się: protetyka, odbudowa protetyczna na implantach, stomatologia estetyczna, rekonstrukcja zgryzu.

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego pasją jest protetyka i rehabilitacja zgryzu. Od 12 lat mieszkaniec Krakowa. Ukończył specjalizację w dziedzinie protetyki stomatologicznej na Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie, zakończoną Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym.

Stomatologia estetyczna

Karolina Jakubiak-Szczęsna

Lekarz stomatolog


Zajmuje się: protetyka, odbudowa protetyczna na implantach, stomatologia estetyczna.

Absolwentka stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, której pasją jest leczenie protetyczne i implantoprotetyczne. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach z tych właśnie dziedzin.

Stomatologia estetyczna

Małgorzata Malina

Lekarz stomatolog


Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna.

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się głównie leczeniem zachowawczym oraz nowoczesnymi rozwiązaniami szeroko pojętej stomatologii.

Zapisz się na konsultację

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Koszt konsultacji od 100 zł

  Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

  Poznasz plan i koszty leczenia

  Jak możemy poprawić Twój uśmiech w Dental4You®?

  • Poprawa kształtu i barwy zębów przednich  – Jeśli Twoim problemem są nierówne zęby przednie, zbyt krótkie korony, ukruszenie zęba, głębokie przebarwienia czy nachodzące na siebie zęby – w Dental4You® mamy rozwiązanie w postaci licówek porcelanowych. To cienkie ceramiczne płatki, które mocuje się na stałe na przedniej powierzchni zębów, aby zamaskować niedoskonałości lub poprawić ich kształt czy barwę. Alternatywną metodą są licówki kompozytowe, które można wykonać bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym już w trakcie jednej wizyty, aby uzyskać błyskawiczną metamorfozę uśmiechu.
  • Odbudowa zębów bocznych – Jeśli cierpisz z powodu znacznych ubytków w zębach trzonowych, w Dental4You® możemy wyleczyć je z najwyższą dbałością o estetykę. Używamy w tym celu specjalnych kosmetycznych wypełnień – nakładów koronowych (inlay, onlay, overlay), przy pomocy których likwidujemy duże ubytki, przede wszystkim na powierzchni żującej trzonowców i przedtrzonowców. Na podstawie pobranych wcześniej w gabinecie stomatologicznym wycisków laboratorium protetyczne dokładnie odtwarza powierzchnię zęba z porcelany lub materiału kompozytowego.
  • Przebarwienia zębów – Zęby ciemnieją i zmieniają barwę pod wpływem wielu czynników. Przebarwienia spowodowane są m.in. przez spożywanie kolorowego jedzenia zawierającego barwniki, picie kawy i herbaty oraz palenie papierosów. Część przebarwień spowodowanych osadami można usunąć poprzez regularne i poprawne mycie zębów, ale nie wszystkie są podatne na domowe metody ich usuwania. Te które wniknęły głęboko w strukturę zęba, nie poddadzą się nawet najbardziej intensywnemu szczotkowaniu. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest wybielanie zębów, które w naszej Klinice wykonujemy na kilka sposobów: metodą nakładkową lub za pomocą specjalistycznych lamp. Ponadto w Dental4You® wykonujemy także wybielanie wewnętrzne, które usuwa najtrudniejsze przebarwienia wewnątrzpochodne, powstałe w wyniku urazów mechanicznych lub w przypadku zębów martwych.

   

   

  Stomatologia estetyczna

  Licówki porcelanowe Kraków

  Licówki to cienkie porcelanowe płatki, które przykleja się na przednią powierzchnię zębów widocznych w trakcie uśmiechu. Jest to zabieg polegający na założeniu cieniutkiej nakładki porcelanowej, wymagający niewielkiej ingerencji w tkanki twarde zęba (jedynie w zakresie szkliwa). Leczenie obejmuje co najmniej 2 wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podczas pierwszej z nich stomatolog odpowiednio przygotowuje zęby, oczyszczając je i jeśli jest taka konieczność – delikatnie je oszlifowując. Podczas kolejnej wizyty w gabinecie Pacjent może je przymierzyć i ocenić. Jeśli spełniają wszystkie oczekiwania zostają zamocowane na stałe i od tej pory mogą służyć Pacjentowi nawet przez 15 lat. Licówki nie ingerują mocno w tkanki twarde zęba, a mimo to znacząco poprawiają kształt i kolor uzębienia. Są niepodatne na działanie próchnicy i przebarwień.

   

  Zalety:

   

  • odporne na przebarwienia i osadzanie się kamienia nazębnego,
  • poprawiają wygląd, kształt i położenie zębów w łuku,
  • ogromna wytrzymałość mechaniczna,
  • duża elastyczność,
  • pomagają zamaskować przebarwienie zęba po dawnym leczeniu kanałowym.

  Licówki kompozytowe Kraków

  Licówki kompozytowe to ekonomiczna i błyskawiczna alternatywa dla licówek porcelanowych. Rozwiązanie polega na nałożeniu materiału kompozytowego bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki tej metodzie osiągnięcie satysfakcjonujących efektów jest możliwe nawet w trakcie jednej wizyty. Lekarz w gabinecie stomatologicznym nakłada na powierzchnię zębów warstwy materiału kompozytowego, który następnie odpowiednio modeluje, aby uzyskać oczekiwany efekt estetyczny. W ten sposób można zlikwidować diastemę, wyrównać przednie zęby lub poprawić kształt koron. Efekt jest natychmiastowy, jednak nie tak trwały jak w przypadku licówek porcelanowych. Utrzymuje się przeciętnie ok 2 lata. Aby zachować doskonały wygląd licówek, warto odświeżać je podczas odbywających się co pół roku wizyt kontrolnych. W ich trakcie lekarz może usunąć kamień i osady oraz wypolerować licówki.

   

  Zalety:

   

  • niska cena zabiegu,
  • błyskawiczne efekty – leczenie w 1 dzień,
  • brak konieczności szlifowania zębów.

   

  Hollywood Smile, czyli śnieżnobiały uśmiech

   

  Wielu Pacjentów marzy o śnieżnobiałym uzębieniu, które jest znakiem rozpoznawczym wielu gwiazd światowego kina. Efekt ten określany jest jako Hollywood smile, a jego osiągnięcie niestety nie jest możliwe bez zastosowania rozwiązań wypracowanych przez stomatologię estetyczną.

   

  Aby uzyskać Hollywood smile, używa się kilku metod. Najczęstszą z nich jest zastosowanie pełnego zestawu licówek, korygujących kształt zębów, ich kolor, a także maskujących diastemy, czyli nieestetyczne przerwy pomiędzy górnymi siekaczami. Licówki wykonywane są z kompozytowych materiałów lub wytrzymałej porcelany, dzięki czemu doskonale imitują wygląd naturalnych zębów.

  Równie ważnym sposobem uzyskiwania efektu Hollywood Smile jest wybielanie zębów. W naszej klinice przeprowadzamy trzema metodami, a każda z nich skutecznie poprawia kolor uśmiechu Pacjenta przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiego bezpieczeństwa. Ich dobór zależy od decyzji leczonej osoby, oczywiście nasz ekspert przeprowadza dokładną konsultację, dzięki której kwalifikuje Pacjenta do konkretnego zabiegu.

  Umów się na konsultacje!

  Próchnica zębów to najpopularniejsza choroba jamy ustnej, z którą każdy miał styczność przynajmniej raz w życiu. Jest to także najczęstsza przyczyna utraty zębów. Dlatego jeśli tylko zauważysz u siebie jej pierwsze oznaki lub odczuwasz ból zęba, jak najszybciej zgłoś się do stomatologa! Dziś możemy szybko, kompleksowo i całkowicie bezboleśnie wyleczyć nawet bardzo zniszczone zęby, przynosząc natychmiastową ulgę i trwałe efekty. Aby umówić się na wizytę w naszym gabinecie, wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer 12-222-50-10 lub 609-777-166.

  Wybielanie

  Każdy z nas marzy o białym i zdrowym uśmiechu. Niestety w ciągu naszego życia zęby narażone są na czynniki powodujące ich przebarwienia – pijemy kawę, palimy papierosy, a z czasem wszelkie osady coraz głębiej przenikają w strukturę zęba i nie da się już ich usunąć samym szczotkowaniem. W takiej sytuacji do odzyskania śnieżnobiałego uśmiechu konieczne jest wybielanie.

  W naszym gabinecie oferujemy wybielanie zębów lampą – jest to zabieg jednorazowy i trwa zaledwie 2-3 godziny. Alternatywą jest wybielanie nakładkowe, które Pacjent może przeprowadzić samodzielnie w domu przy użyciu specjalnych nakładek wykonanych w naszym gabinecie.

  Metody wybielania zębów w Dental4You®:

  • Wybielanie lampą – Wybielanie przy użyciu lampy wykonuje się w całości w gabinecie stomatologicznym i trwa ono ok. 45 minut. Poprzedzone jest zawsze specjalistycznym badaniem i profesjonalną higienizacją jamy ustnej. Na powierzchnię zębów nakładany jest specjalistyczny żel wybielający, który następnie naświetla się specjalnym zimnym światłem emitowanym przez lampę w celu jego aktywacji. Takie kompleksowe działanie przyśpiesza szybkość przenikania żelu wybielającego w strukturę zęba. Wyraźny efekt rozjaśnienia nawet o kilkanaście odcieni widoczny jest już po jednej wizycie i utrzymuje się nawet 2 lata pod warunkiem prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Zabiegu nie należy powtarzać częściej niż co 2 lata.

   

  • Wybielanie regeneracyjne – Ten system wybielania to procedura, która oprócz działania wybielającego ma zastosowanie regeneracyjne dla szkliwa dzięki obecności w preparacie nano-hydroksyapatytu, który jest głównym (97%) składnikiem szkliwa. Dzięki temu, podczas wybielania znoszona jest również nadwrażliwość zębów, a sama procedura jest zupełnie bezbolesna. Wybielanie systemem regenerująco-wybielającym stanowi ochronę przed nadwrażliwością i sprawia, że zęby stają się jaśniejsze nawet o 8 odcieni!

   

  • Wybielanie nakładkowe – Wybielanie nakładkowe to metoda, która daje Pacjentowi kontrolę nad procesem wybielania i jego ostatecznym efektem. Polega na samodzielnym stosowaniu specjalnych nakładek dopasowanych do zębów. Pacjent powinien zakładać je na zęby codziennie na noc, wypełniając je uprzednio specjalnym preparatem wybielającym. W przypadku tego rozwiązania efekty są stopniowe i należy ich oczekiwać dopiero po kilku dniach. Cały proces można jednak skrócić lub wydłużyć w zależności od potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Wybielanie tego typu jest całkowicie bezbolesne i nie powoduje nadwrażliwości zębów. Można powtarzać je nawet co pół roku w przeciwieństwie do wybielania gabinetowego. Ponadto przygotowane w laboratorium protetycznym nakładki są doskonale dopasowane do uzębienia konkretnego Pacjenta i można wykorzystać je wielokrotnie podczas kolejnych sesji wybielania.

  Biżuteria nazębna Kraków

  Jeśli marzysz o uatrakcyjnieniu swojego uśmiechu lub po prostu pragniesz nietypowej zmiany wizerunku – świetnym rozwiązaniem może okazać się biżuteria nazębna. To doskonały pomysł dla osób, które posiadają już piękny uśmiech, ale chcą jeszcze bardziej go podkreślić. Niektórzy porównują biżuterię nazębną do zdobienia ciała tatuażem. Jednak ta ozdoba nie jest inwazyjna, jest w 100% bezpieczna i odwracalna oraz całkowicie bezbolesna. Nie uszkadza szkliwa w żaden sposób, a sam zabieg trwa kilka minut. Kiedy biżuteria Ci się znudzi albo zechcesz ją zmienić, zrobimy to bardzo sprawnie podczas krótkiej wizyty. Tak niewielkim nakładem kosztów i czasu można zagwarantować sobie ciekawą ozdobę, która będzie świetnym i unikatowym dodatkiem do każdej kreacji.

  Efekty leczenia

  Pacejnt3-Przed Pacjent3-Po

  Pan Andrzej

  U Pana Andrzeja problemem okazały się starte łuki zębowe. W konsekwencji zaburzona była estetyka uzębienia, a także pojawiła się nieprawidłowa relacja żuchwy do szczęki. Do odbudowy startych łuków zębowych wykorzystano materiał światłoutwardzalny. Pozytywnie wpłynęło to na funkcjonowanie całego uzębienia. Pan Andrzej może teraz się cieszyć niezwykle estetycznym i zdrowym uśmiechem.

  Pacent4-Przed3 Pacent4-Po

  Pani Agnieszka

  Pani Agnieszka przyszła do naszego gabinetu niezadowolona z przebarwień, jakie pojawiły się na zębach. Na początku przeprowadzono kompleksowe zabiegi higieny jamy ustnej. Koniecznością okazało się również poprawienie przebiegu girlandy dziąsłowej przy jednym zębie. Efekt białego uśmiechu osiągnięty został dzięki wybielaniu specjalnym preparatem. W konsekwencji Pani Agnieszka pożegnała się z niechcianymi przebarwieniami.

  Pacjent1 - Przed Pacjent1 - Po

  Pani Iwona

  Pani Iwona zgłosiła się do nas z przebarwionymi zębami własnymi. Problemem były również zniszczone licówki porcelanowe. W leczeniu wykorzystano korony cyrkonowe, dzięki czemu znacząco poprawiono estetykę uzębienia. Z naszego gabinetu Pani Iwona wyszła z pięknym i zdrowym uśmiechem!

  Najczęściej zadawane pytania

  Jakie rodzaje licówek oferuje nasz gabinet w Krakowie?

  Nasz gabinet oferuje licówki porcelanowe i kompozytowe.

  Czy licówki dostępne w naszym gabinecie w Krakowie są trwałym rozwiązaniem?

  Tak, licówki dostępne w naszym gabinecie są trwałym rozwiązaniem, gdyż są wykonane z wysokiej jakości materiałów.

  Jakie są dostępne zabiegi stomatologii estetycznej w naszym gabinecie w Krakowie

  W naszym gabinecie oferujemy między innymi licówki, wybielanie zębów, bonding, korektę kształtu zębów, a także estetyczne wypełnienia kompozytowe.

  Zapisz się na konsultację

  Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

   Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
   Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   Koszt konsultacji od 100 zł

   Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

   Poznasz plan i koszty leczenia

   Zadzwoń: 12 222 50 10