Korony i mosty zębowe Kraków

korony i mosty zębowe Kraków

Co musisz wiedzieć o koronach i mostach zębowych?

Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się rekonstrukcją utraconych zębów. W przypadku bezzębia lub rozległych braków rozwiązaniem są protezy zębowe, natomiast w leczeniu pojedynczych ubytków lub braku kilku zębów stosujemy korony lub mosty. Są to protetyczne odbudowy uzębienia, które mocuje się w jamie ustnej na własnych zębach Pacjenta lub na specjalnych, uprzednio wszczepionych implantach dentystycznych.

Korony zębowe Kraków

 

Korony protetyczne stosuje się w leczeniu uszkodzonych zębów i uzupełnianiu braków w uzębieniu. W przypadku silnie zniszczonych zębów np. w wyniku zaawansowanej próchnicy lub urazu mechanicznego koronę można zamocować na zębie stałym w celu jego odbudowania i wzmocnienia. Praca protetyczna zostaje szczelnie zacementowana na wyleczonym i oczyszczonym zębie, co zapobiega nawrotom próchnicy. Tak odbudowany ząb jest chroniony przed urazami mechanicznymi przez bardzo wytrzymałą porcelanę i może z powodzeniem spełniać wszystkie swoje funkcje nawet przez kolejne 15 lat.

Korony wykorzystuje się ponadto w nowoczesnym leczeniu pojedynczych braków zębowych. W takim przypadku pracę protetyczną mocuje się na implancie dentystycznym wszczepionym w kość. Jest to tytanowa śruba, która po kilkumiesięcznym okresie gojenia całkowicie łączy się z kością i pełni funkcję korzenia zębowego. Tak przygotowany implant stanowi podstawę do zamocowania na stałe wytrzymałej i estetycznej korony, która może służyć Pacjentowi zupełnie tak jak jego własny zdrowy ząb przez wiele kolejnych lat.

 

Rodzaje koron:

 

 • korona na podbudowie metalowej – najbardziej popularny i ekonomiczny rodzaj korony zębowej; gwarantuje dużą wytrzymałość mechaniczną, a użyta do rekonstrukcji porcelana nadaje jej estetyczny wygląd; praca nie przepuszcza jednak światła w taki sposób jak naturalne zęby, a obecność metalu może powodować ciemniejsze zabarwienie przy dziąsłach,
 • korona pełnoceramiczna – dzięki zastąpieniu podbudowy metalowej rdzeniem porcelanowym lub z tlenku cyrkonu, uzyskujemy doskonały efekt estetyczny korony – światło padające na koronę sprawia, że zęby wyglądają identycznie jak naturalne,
 • korona cyrkonowa – charakteryzują się wysoką przeziernością (przepuszczalnością światła), co daje wyjątkowo naturalny efekt; korony z cyrkonu są dostępne w wielu różnych odcieniach, dzięki czemu mogą być indywidualnie dobrane do barwy zębów Pacjenta.
Protezy zębowe Kraków

Poznaj naszych ekspertów zajmujących się leczeniem protetycznym

Korony i mosty zębowe

Piotr Chomiuk

Lekarz stomatolog
Specjalista protetyki stomatologicznej


Zajmuje się: protetyka, odbudowa protetyczna na implantach, stomatologia estetyczna, rekonstrukcja zgryzu.

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego pasją jest protetyka i rehabilitacja zgryzu. Od 12 lat mieszkaniec Krakowa. Ukończył specjalizację w dziedzinie protetyki stomatologicznej na Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie, zakończoną Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym.

Korony i mosty zębowe

Karolina Jakubiak-Szczęsna

Lekarz stomatolog


Zajmuje się: protetyka, odbudowa protetyczna na implantach, stomatologia estetyczna.

Absolwentka stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, której pasją jest leczenie protetyczne i implantoprotetyczne. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach z tych właśnie dziedzin.

Zapisz się na konsultację

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Koszt konsultacji od 100 zł

  Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

  Poznasz plan i koszty leczenia

  Mosty zębowe Kraków

   

  W sytuacji, gdy Pacjentowi brakuje kilku zębów, szczególnie jeśli braki sąsiadują ze sobą, optymalnym rozwiązaniem jest założenie mostu zębowego. Jest to praca protetyczna, w której skład wchodzą korony protetyczne osadzone na filarach i połączone przęsłem. Dwie z nich znajdujące się na końcach, nazywane są koronami filarowymi i zostają zamocowane na stałe na dwóch zębach położonych najbliżej luki. Korony znajdujące się pomiędzy filarami to tzw. przęsło. Wypełniają one braki w uzębieniu, stykając się bezpośrednio z dziąsłem. Proces leczenia podobnie jak w przypadku koron obejmuje min. 2 wizyty. W czasie między pierwszą i drugą wizytą indywidualna praca protetyczna dla Pacjenta zostaje zrealizowana przez techników w laboratorium. Wykonujemy mosty pełnoceramiczne przypominające do złudzenia naturalne zęby lub standardowe mosty z podbudową metalową. Metoda ta pozwala w optymalnie krótkim czasie i przy niskim nakładzie kosztów kompleksowo wyleczyć kilka braków w uzębieniu. Jej wadą jest konieczność ingerowania w strukturę zdrowych zębów – aby most mógł zostać szczelnie zacementowany, zęby filarowe muszą zostać oszlifowane. Dlatego rozwiązanie to sprawdza się najlepiej w sytuacji, gdy zęby pełniące funkcję filarów same wymagają leczenia protetycznego i wzmocnienia za pomocą koron.

   

  Alternatywą dla mostów mocowanych na własnych zębach Pacjenta są mosty na implantach. W tym przypadku filarami zostają zintegrowane z kością implanty, zastępujące korzeń zęba. Proces leczenia w tym przypadku jest wydłużony o okres regeneracji tkanek wokół implantu, jednak rozwiązanie to pozwala uniknąć szlifowania zdrowych zębów i może zapewnić nawet dożywotnią trwałość.

  Korony i mosty zębowe

  Bezbolesne leczenie

   

  W klinice Dental4You® o dobre samopoczucie psychiczne naszych Pacjentów dlatego też zadbaliśmy o obecność nowoczesnych metod zwalczania bólu i stresu podczas leczenia stomatologicznego. Są one wykorzystywane w renomowanych placówkach dentystycznych na całym świecie i wyróżniają się niezwykle wysokim bezpieczeństwem.

   

  Komputerowe znieczulenie używane jest przez nas przy niemal każdym zabiegu. To zaawansowane urządzenie stale regulujące ciśnienie podawania środka znieczulającego, co eliminuje nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek podczas iniekcji oraz zapewnia jej bezbolesność. Warto zauważyć, że aplikator przypomina długopis lub „różdżkę”, dzięki czemu nie przywodzi na myśl przykrych skojarzeń ze strzykawkami. Znieczulenie przestaje działać zaraz po zakończeniu zabiegu, a Pacjent może bez problemu pić i jeść.

   

  Indywidualne podejście do Pacjenta

   

  Eksperci kliniki Dental4You® bardzo dbają o potrzeby i oczekiwania Pacjenta, dlatego też wszystkie rozwiązania starają się przedstawiać wraz z możliwymi alternatywami. Indywidualne podejście gwarantuje osiągnięcie spektakularnych efektów estetycznych oraz funkcjonalnych, gdyż filozofią leczenia w naszej placówce nie jest wyłącznie usunięcie doraźnych objawów, lecz uporanie się z jego źródłem. Leczenie stomatologiczne jest przez nas dokładnie planowane, a konsultacje mają często grupowy charakter – obecność stomatologów reprezentujących różne dziedziny znacznie zwiększa szansę na sukces.

  Umów się na konsultacje!

  Utrata zęba może przytrafić się każdemu. Na szczęście dziś nie jesteśmy skazani na życie z dyskomfortem, jaki wiąże się z posiadaniem braków w uzębieniu. Nowoczesna stomatologia oferuje szereg doskonałych rozwiązań, które mogą przywrócić estetykę uśmiechu oraz funkcjonalność jamy ustnej. Jeśli chcesz przekonać się, która metoda będzie najlepsza w Twoim przypadku, udaj się na konsultację z naszym ekspertem i przedstaw mu swoje oczekiwania, które zostaną wzięte pod uwagę podczas planowania leczenia. Aby się zapisać, wypełnij formularz lub zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.

  Efekty leczenia

  Pacjent 6 - Przed Pacjent 6 - Po

  Pani Anna

  Pani Anna pojawiła się w naszym gabinecie po wypadku, w wyniku którego doszło do złamania dwóch siekaczy. Okazało się, że zębina oraz nerwy były odkryte, co spowodowało, iż koniecznym stało się leczenie kanałowe. Wnętrza zębów uzupełniono wkładem z włókna szklanego. Ostatnim etapem było wykonanie dwóch koron pełnoceramicznych. Dzięki całemu leczeniu uzyskano pozytywne efekty estetyczne oraz funkcjonalne.

  Pacjent1 - Przed Pacjent1 - Po

  Pani Iwona

  Pani Iwona zgłosiła się do nas z przebarwionymi zębami własnymi. Problemem były również zniszczone licówki porcelanowe. W leczeniu wykorzystano korony cyrkonowe, dzięki czemu znacząco poprawiono estetykę uzębienia. Z naszego gabinetu Pani Iwona wyszła z pięknym i zdrowym uśmiechem!

  Najczęściej zadawane pytania

  W jakich przypadkach nasi specjaliści w klinice w Krakowie zalecają korony zębowe, a kiedy mosty protetyczne?

  Korony zębowe zalecane są w przypadku znacznego uszkodzenia pojedynczego zęba, natomiast mosty protetyczne stosujemy, gdy brakuje jednego lub więcej zębów, aby przywrócić ciągłość łuku zębowego.

  Jakie rodzaje koron zębowych oferuje nasz gabinet w Krakowie?

  Nasz gabinet oferuje korony porcelanowe, metalowo-porcelanowe, pełnoceramiczne oraz cyrkonowe.

  Jaki jest koszt mostu protetycznego w naszej klinice w Krakowie?

  Koszt mostu protetycznego zależy od liczby brakujących zębów i materiału użytego do jego wykonania. Szczegółowy cennik dostępny jest na naszej stronie internetowej.

  Czy korony zębowe wykorzystywane w naszej klinice w Krakowie są trwałe?

  Tak, korony zębowe wykorzystywane w naszym gabinecie są trwałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia ich długotrwałość i funkcjonalność.

  Zapisz się na konsultację

  Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

   Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
   Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   Koszt konsultacji od 100 zł

   Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

   Poznasz plan i koszty leczenia

   Zadzwoń: 12 222 50 10