Wybielanie zębów Kraków

wybielanie zębów Kraków

Co musisz wiedzieć o wybielaniu zębów?

Piękny uśmiech w dużej mierze buduje nasz wizerunek. Badania wykazują, że jednym z najważniejszych elementów naszej twarzy są właśnie zęby. Nie dziwi więc, że właściwie każdy z nas pragnie mieć śnieżnobiały uśmiech. Przeciwności w realizacji naszego marzenia jest niestety wiele. Istnieje bardzo dużo czynników, które powodują nieestetyczne przebarwienia naszego uzębienia. Może więc pojawić się sytuacja, kiedy nie będziemy zadowoleni z naszego uśmiechu. Na szczęście z pomocą przychodzi współczesna stomatologia.

Co to jest wybielanie?

 

Wybielanie jest to zabieg stomatologiczny, który usuwa niechciane przebarwienia zębów. Leczenie to pozwala na uzyskanie bielszych zębów nawet o kilka tonów. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, który zdecydowanie przyczynia się do poprawy stanu zdrowia uzębienia.

W gabinecie Dental4You® wybielanie wykonujemy za pomocą trzech metod. Pozwalają one na dopasowanie leczenia do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Wybielanie lampą wykonuje się w całości w gabinecie stomatologicznym i trwa ono ok. 45 minut. Poprzedzone jest zawsze specjalistycznym badaniem i profesjonalną higienizacją jamy ustnej. Na powierzchnię zębów nakładany jest specjalistyczny żel wybielający, który następnie naświetla się specjalnym zimnym światłem emitowanym przez lampę w celu jego aktywacji. Takie kompleksowe działanie przyśpiesza szybkość przenikania żelu wybielającego w strukturę zęba. Wyraźny efekt rozjaśnienia nawet o kilkanaście odcieni widoczny jest już po jednej wizycie i utrzymuje się nawet 2 lata pod warunkiem prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Zabiegu nie należy powtarzać częściej niż co 2 lata.

System wybielania regeneracyjnego to procedura, która oprócz działania wybielającego ma zastosowanie regeneracyjne. W metodzie tej wykorzystywany jest preparat, który składa się z nanohydroksyapatytu oraz nadtlenku wodoru. Pierwszy składnik ma właściwości regeneracyjne, natomiast drugi – wybielające. Preparat jest uzyskiwany w różnych proporcjach, co pozwala na osiągniecie najlepszych efektów dostosowanych do potrzeb Pacjenta. Warto również dodać, że nanohydroksyapatyt jest głównym (97%) składnikiem szkliwa. Dzięki temu, podczas wybielania znoszona jest również nadwrażliwość zębów, a sama procedura jest zupełnie bezbolesna. Wybielanie systemem regenerująco-wybielającym stanowi ochronę przed nadwrażliwością i sprawia, że zęby stają się jaśniejsze nawet o 8 odcieni!

wybielanie zębów Kraków

Zapisz się na konsultację

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Koszt konsultacji od 100 zł

  Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

  Poznasz plan i koszty leczenia

  Jak możemy poprawić Twój uśmiech w Dental4You®?

  Wybielanie nakładkowe to metoda, która daje Pacjentowi kontrolę nad procesem wybielania i jego ostatecznym efektem. Polega na samodzielnym stosowaniu specjalnych nakładek dopasowanych do zębów. Pacjent powinien zakładać je na zęby codziennie na kilka godzin, wypełniając je uprzednio specjalnym preparatem wybielającym. W przypadku tego rozwiązania efekty są stopniowe i należy ich oczekiwać dopiero po kilku dniach. Cały proces można jednak skrócić lub wydłużyć w zależności od potrzeb i oczekiwań Pacjenta. Wybielanie tego typu jest całkowicie bezbolesne i nie powoduje nadwrażliwości zębów. Można powtarzać je nawet co pół roku w przeciwieństwie do wybielania gabinetowego. Ponadto przygotowane w laboratorium protetycznym nakładki są doskonale dopasowane do uzębienia konkretnego Pacjenta i można wykorzystać je wielokrotnie podczas kolejnych sesji wybielania.

  W gabinecie Dental4You® prowadzimy także wewnętrzne wybielanie zęba martwego. Na zębie po leczeniu kanałowym mogą pojawiać się nieestetyczne przebarwienia. Rozwiązaniem w takim przypadku może być zastosowanie środków wybielających wewnątrz zęba. Początkowym etapem jest wykonanie zdjęcia RTG. Następnie lekarz otwiera koronę zęba, co pozwala na umieszczenie środka wybielającego. Leczenie wymaga od dwóch do pięciu wizyt, w trakcie których wymieniany jest wkład. Ostatnim etapem jest zastosowanie wypełnienia kompozytowego.

   

  Wybielanie krok po kroku

  1. Pierwszym etapem jest wizyta konsultacyjna, która pozwoli lekarzowi zapoznać się ze stanem zdrowia jamy ustnej Pacjenta. Jest to niezwykle ważny etap, ponieważ w trakcie wybielania konieczne jest posiadanie zdrowych zębów. Dlatego dokonuje się szereg zabiegów higieny jamy ustnej. Wizyta ta jest też momentem wyboru metody leczenia.

   

  Wybielanie zębów

   

  2. Kolejny etap zależy od metody, jaką wybraliśmy. Jeżeli zdecydowaliśmy się na wybielanie lampą, specjalista nakłada na powierzchnię zębów specjalny żel wybielający. Jest on aktywowany za pomocą niebieskiego światła lampy dzięki czemu usuwane są przebarwienia.
  3. Wybielanie regeneracyjne rozpoczyna się od użycia specjalnych substancji, które usuwają plamy na zębach. Następnie nanoszony jest preparat nano-hydroksyapatytu, mający właściwości wybielające oraz regeneracyjne.
  4. Jeżeli wybór padł na metodę nakładkową, lekarz pobiera odcisk zębów. Pozwala to na stworzenie odpowiednich nakładek, na których znajduje się żel wybielający. Następnie Pacjent codziennie na noc je zakłada. Leczenie trwa do dwóch tygodni, a pierwsze efekty widoczne są już po pięciu dniach.
  5. Ostatnim etapem jest zachowanie białej diety. Trwa ona od 2 do 14 dni w zależności od wybranej metody. Higienistka zaleca, jakie potrawy w tym czasie powinny być spożywane oraz przekazuje ich przepisy Pacjentowi. Odpowiednia higiena jamy ustnej pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem nawet przez 2 lata.

   

  Umów się na konsultacje!

  Marzenie o pięknym uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki. Już teraz możesz sam zadecydować, jak będą prezentować się Twoje zęby, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. Konsultacja u lekarza pozwoli Ci wybrać najlepszą dla Ciebie metodę wybielania. Aby umówić wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.

  Zapisz się na konsultację

  Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

   Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
   Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   Koszt konsultacji od 100 zł

   Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

   Poznasz plan i koszty leczenia

   Zadzwoń: 12 222 50 10