Implanty zębowe Kraków

Czym są implanty zębowe?

Implant zębowy (dentystyczny) to najnowocześniejsze rozwiązanie w leczeniu braków w uzębieniu. Jest to niewielka tytanowa śruba, którą wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy. Tytan jest wyjątkowym materiałem o właściwościach biokompatybilnych, dzięki którym integruje się z tkankami i zostaje przyjęty przez organizm. W ten sposób implanty mogą zostać stabilnie osadzone w jamie ustnej, stanowiąc podstawę do zamocowania estetycznej pracy protetycznej, np. korony, mostu czy protezy całkowitej.

Kiedy stosuje się implanty zębów?

 

Implanty zębowe są obecnie najlepszą i najbardziej funkcjonalną z możliwych opcji odbudowy utraconych zębów. Za ich pomocą można skutecznie przywrócić funkcjonalność jamy ustnej, zarówno Pacjentom, którzy utracili pojedynczy ząb, jak i osobom cierpiącym z powodu bezzębia. Implanty mogą być dostosowane do rozmaitych warunków w jamie ustnej, co powoduje że zdecydowana większość Pacjentów może dzięki nim zyskać nowe zęby, które wyglądają i funkcjonują zupełnie tak jak ich własne uzębienie. Jedynym wymogiem stawianym Pacjentowi przed implantacją jest posiadanie w pełni ukształtowanej tkanki kostnej. Z tego powodu unika się stosowania implantów u osób przed ukończeniem 18. roku życia. Jeśli natomiast na skutek nieleczonych braków w uzębieniu nastąpił zanik kości, wykonanie implantacji wymaga odpowiedniego przygotowania leczniczego.

 

 

Leczenie implantologiczne krok po kroku

 

1. Pierwszymi krokami w każdym leczeniu implantologicznym są konsultacja i wykonanie precyzyjnej diagnostyki, na podstawie której może zostać stworzony plan i kosztorys. Dzięki informacjom, jakie dostarczają niezbędne badania diagnostyczne,m.in. tomografia komputerowa, lekarz może indywidualnie dostosować najlepszą metodę leczenia do konkretnego Pacjenta.

 

2. Jeśli u Pacjenta wystąpił zanik kości, wszczepienie implantów należy poprzedzić odpowiednimi zabiegami chirurgicznymi, np. odbudową kości lub podniesieniem zatok szczękowych. W Dental4You® zespół ekspertów chirurgii szczękowo-twarzowej wykonuje nawet bardzo złożone zabiegi regeneracji kości, dzięki czemu możemy wykonać leczenie nawet w bardzo trudnych przypadkach, które w innych gabinetach nie zostałyby zakwalifikowane do leczenia. Więcej o chirurgii stomatologicznej możesz dowiedzieć się tutaj.

 

3. Kolejnym etapem jest wykonanie zabiegu implantologicznego. Tytanowy implant umieszczany jest w kości. Zabieg wszczepiania implantu jest całkowicie bezbolesny dzięki nowoczesnym formom znieczuleń stosowanym w Dental4You®. Po implantacji następuje regeneracja tkanek i ich integracja z implantem. Tytan jest metalem biokompatybilnym, doskonale tolerowanym przez ludzki organizm. Jego stałe połączenie z kością powoduje powstanie stabilnej podpory, na której oprzeć można konstrukcję protetyczną. Proces ten trwa ok. 4-6 miesięcy.

 

4. Gdy implanty całkowicie się zagoją, może zostać zamocowany do nich łącznik. To element, który ma za zadanie łączenie implantu z odbudową protetyczną. W zależności od rodzaju ostatecznej pracy protetycznej proponujemy łączniki tytanowe, złote lub cyrkonowe.

 

5. Korona protetyczna, most lub proteza zostają przygotowane w laboratorium protetycznym na podstawie wycisku uzębienia. Gdy praca jest gotowa i spełnia wszystkie oczekiwania Pacjenta, lekarz mocuje ją na stałe na implantach. Od tej pory może służyć Pacjentowi jako jego “trzecie zęby”.

Poznaj naszych ekspertów zajmujących się leczeniem implantologicznym

Piotr Kuśnierz

Lekarz stomatolog, Właściciel
Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
Zajmuje się: implantologia, chirurgia szczękowo-twarzowa, chirurgia stomatologiczna, zaawansowane metody odbudowy bazy kostnej, skomplikowane ekstrakcje, chirurgia skóry twarzy i szyi.

Ukończył Wydział Lekarsko-Dentystyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i na tej uczelni uzyskał dyplom lekarski. Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać już w trakcie trwania stażu podyplomowego, pracując jako wolontariusz w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie, w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Collegium Medicum. Właśnie z tym ośrodkiem medycznym związał swoją działalność.

Jakub Bargiel

Lekarz stomatolog
Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
Zajmuje się: implantologia, chirurgia szczękowo-twarzowa, chirurgia stomatologiczna, zaawansowane metody odbudowy bazy kostnej, skomplikowane ekstrakcje, chirurgia skóry twarzy i szyi.

Studia ukończył na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na kierunku lekarsko-dentystycznym. Na co dzień pracuje w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

Zapisz się na konsultację

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Koszt konsultacji od 100 zł

Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

Poznasz plan i koszty leczenia

Rodzaje uzupełnień protetycznych na implantach

1. Korona protetyczna – brak pojedynczego zęba
Leczenie implantologiczne jest najlepszym rozwiązaniem po utracie pojedynczego zęba. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy szlifowania dwóch sąsiednich zębów i jednocześnie zapobiegamy zanikowi kości.

 

2. Most zębowy – brak kilku zębów
Po utracie kilku sąsiednich zębów leczeniem z wyboru jest wykonanie mostu na implantach. Takie rozwiązanie stanowi alternatywę dla ruchomej (wyjmowanej) protezy i zapewnia maksymalny komfort, a ponadto nie ingeruje w strukturę pozostałych, zdrowych zębów.

 

3. Proteza pełnego łuku – bezzębie

Po utracie wszystkich zębów najlepszym znanym obecnie rozwiązaniem jest zamocowanie na stałe na implantach odbudowy protetycznej pełnego łuku zębowego. W przypadku tej metody proteza funkcjonuje jak naturalne zęby i Pacjent nie musi wyjmować jej z ust. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie protezy overdenture, która jest mocowana na implantach za pomocą specjalnych zatrzasków. Można ją wyciągać z jamy ustnej, ale system mocowania zapewnia maksymalną stabilizację, co przekłada się na komfort codziennego życia.

 

 

 

Najwyższa jakość leczenia implantoprotetycznego w Dental4You®

 

W Dental4You® stawiamy na doskonałą jakość, dlatego dla naszych Pacjentów wybieramy rozwiązania i materiały z najwyższej półki.

 

  • Implanty zębów Dentsply Implants AstraTech
    W implantologii zdecydowaliśmy się na wszczepianie implantów Dentsply Implants (AstraTech Implant System™). Dzięki nim możemy od samego początku leczenia skupiać się na ostatecznym, estetycznym efekcie leczenia. Na podstawie naszej praktyki oraz 30-letnich doświadczeń najwybitniejszych implantologów świata można stwierdzić, że implanty firmy Dentsply Implants zapewniają trwałe utrzymanie implantu i charakteryzują się 100% integracją z kością. Dzięki tym cechom producent zapewnia ich dożywotnią rękojmię. W związku z tym Pacjent nie ponosi kosztów związanych z ewentualnym niepowodzeniem leczenia chirurgicznego (ok. 1% wszystkich przypadków). Doskonałość poparta jest niezliczoną ilością artykułów medycznych. Implanty te są najlepiej przebadanymi i najczęściej opisywanymi w literaturze medycznej.
  • Implanty zębów Global D
    W naszej klinice wykorzystujemy także implanty zębowe Global D, które oferują różnego rodzaju implanty umożliwiające dopasowanie leczenia do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Ich zaletą jest bardzo szybka integracja z kością. Implanty 3.0 Global D pozwalają przeprowadzać zabieg implantacji w bardzo wąskich przestrzeniach. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie niezwykle naturalnego efektu. Dodatkowo korzystamy także z implantów stomatologicznych Global D Twinkon, które pozwalają bardzo często uniknąć zabiegu rekonstrukcji kości. Mamy pewność, że Pacjent osiąga najlepsze efekty w bardzo krótkim czasie!
  • Materiał Zirkonzahn® Prettau
    Odbudowa pełnych łuków zębowych materiałem Zirkonzahn® Prettau to najnowszy i najdoskonalszy sposób odbudowy całych łuków zębowych. Praca wykonana jej z wysokojakościowego cyrkonu i stanowi największy luksus leczenia implantoprotetycznego. Materiał i metoda frezowania odbudowy protetycznej opracowana została przez włoskich specjalistów.

Umów się na konsultacje!

Już dziś zapisz się na konsultację implantologiczną i przekonaj się, w jaki sposób możesz osiągnąć swój wymarzony uśmiech. Jeśli zdecydujesz się na implantację, wybierzemy dla Ciebie najlepiej dobrane rozwiązanie, uwzględniając Twoje wymagania i potrzeby, ogólny stan zdrowia oraz ilość i jakość Twojej tkanki kostnej. Aby umówić się na wizytę, zadzwoń pod numer 609-777-166 lub wypełnij formularz.

Efekty leczenia

Pacjent1 - Przed Pacjent1 - Po

Pani Iwona

Pani Iwona zgłosiła się do nas z przebarwionymi zębami własnymi. Problemem były również zniszczone licówki porcelanowe. W leczeniu wykorzystano korony cyrkonowe, dzięki czemu znacząco poprawiono estetykę uzębienia. Z naszego gabinetu Pani Iwona wyszła z pięknym i zdrowym uśmiechem!

Pacjent 5 - Przed Pacjent 5 - Po

Pani Magdalena

U Pani Magdy problemem były obszerne braki w uzębieniu. W leczeniu konieczne było wszczepienie implantów, które stały się podstawą dla specjalnej belki. To właśnie ona umożliwiła przymocowanie protezy, która dzięki zakotwiczeniu do implantów została pozbawiona części podniebiennej. Ponadto w dolnej szczęce odbudowano na implantach boczne zęby. Zęby własne wymagały leczenia kanałowego. Dlatego też należało wykonać 6 koron pełnoceramicznych. Praca całego zespołu umożliwiła spełnienie marzenia Pani Magdy o pięknym uśmiechu.

Zapisz się na konsultację

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Koszt konsultacji od 100 zł

Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

Poznasz plan i koszty leczenia

Najczęściej zadawane pytnia

1. Ile trwa leczenie implantologiczne?

Zabieg wszczepienia implantów trwa od kilkunastu minut do godziny, jednak najdłuższym etapem leczenia jest proces gojenia. Trwa on zwykle ok. 3-6 miesięcy. Po tym czasie implant integruje się na stałe z kością i można na nim zamocować stałą pracę protetyczną. W okresie regeneracji Pacjent nosi protezę tymczasową, która zapewnia mu estetyczny uśmiech i funkcjonalność jamy ustnej.

2. Czy implant może się nie przyjąć?

Sytuacje, w których implant zębowy zostaje odrzucony są niezmiernie rzadkie – jest to ok 2% wszystkich wykonywanych zabiegów. Tytan jest materiałem biokompatybilnym, który doskonale łączy się z tkanką kostną, dzięki czemu zdecydowana większość zabiegów zakończona jest pełnym sukcesem.

3. Czy można wszczepić implant, jeśli wystąpił zanik kości?

Aby implant prawidłowo się przyjął, musi być otoczony tkanką kostną ze wszystkich stron. U Pacjentów, u których wystąpił zanik kości np. w wyniku wieloletniego noszenia protezy ruchomej, można wszczepić implanty, jednak leczenie należy poprzedzić zabiegiem chirurgicznej odbudowy kości.

Zadzwoń: 12 222 50 10