Implanty zębowe Kraków

implanty zębów Kraków

Czym są implanty zębowe?

Implant zębowy (dentystyczny) to najnowocześniejsze rozwiązanie w leczeniu braków w uzębieniu. Jest to niewielka tytanowa śruba, którą wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy. Tytan jest wyjątkowym materiałem o właściwościach biokompatybilnych, dzięki którym integruje się z tkankami i zostaje przyjęty przez organizm. W ten sposób implanty mogą zostać stabilnie osadzone w jamie ustnej, stanowiąc podstawę do zamocowania estetycznej pracy protetycznej, np. korony, mostu czy protezy całkowitej.

Kiedy stosuje się implanty zębów?

 

Implanty zębowe są obecnie najlepszą i najbardziej funkcjonalną z możliwych opcji odbudowy utraconych zębów. Za ich pomocą można skutecznie przywrócić funkcjonalność jamy ustnej, zarówno Pacjentom, którzy utracili pojedynczy ząb, jak i osobom cierpiącym z powodu bezzębia. Implanty mogą być dostosowane do rozmaitych warunków w jamie ustnej, co powoduje że zdecydowana większość Pacjentów może dzięki nim zyskać nowe zęby, które wyglądają i funkcjonują zupełnie tak jak ich własne uzębienie. Jedynym wymogiem stawianym Pacjentowi przed implantacją jest posiadanie w pełni ukształtowanej tkanki kostnej. Z tego powodu unika się stosowania implantów u osób przed ukończeniem 18. roku życia. Jeśli natomiast na skutek nieleczonych braków w uzębieniu nastąpił zanik kości, wykonanie implantacji wymaga odpowiedniego przygotowania leczniczego.

 

 

Leczenie implantologiczne krok po kroku

 

1. Pierwszymi krokami w każdym leczeniu implantologicznym są konsultacja i wykonanie precyzyjnej diagnostyki, na podstawie której może zostać stworzony plan i kosztorys. Dzięki informacjom, jakie dostarczają niezbędne badania diagnostyczne,m.in. tomografia komputerowa, lekarz może indywidualnie dostosować najlepszą metodę leczenia do konkretnego Pacjenta.

 

2. Jeśli u Pacjenta wystąpił zanik kości, wszczepienie implantów należy poprzedzić odpowiednimi zabiegami chirurgicznymi, np. odbudową kości lub podniesieniem zatok szczękowych. W Dental4You® zespół ekspertów chirurgii szczękowo-twarzowej wykonuje nawet bardzo złożone zabiegi regeneracji kości, dzięki czemu możemy wykonać leczenie nawet w bardzo trudnych przypadkach, które w innych gabinetach nie zostałyby zakwalifikowane do leczenia. Więcej o chirurgii stomatologicznej możesz dowiedzieć się tutaj.

 

3. Kolejnym etapem jest wykonanie zabiegu implantologicznego. Tytanowy implant umieszczany jest w kości. Zabieg wszczepiania implantu jest całkowicie bezbolesny dzięki nowoczesnym formom znieczuleń stosowanym w Dental4You®. Po implantacji następuje regeneracja tkanek i ich integracja z implantem. Tytan jest metalem biokompatybilnym, doskonale tolerowanym przez ludzki organizm. Jego stałe połączenie z kością powoduje powstanie stabilnej podpory, na której oprzeć można konstrukcję protetyczną. Proces ten trwa ok. 4-6 miesięcy.

 

4. Gdy implanty całkowicie się zagoją, może zostać zamocowany do nich łącznik. To element, który ma za zadanie łączenie implantu z odbudową protetyczną. W zależności od rodzaju ostatecznej pracy protetycznej proponujemy łączniki tytanowe, złote lub cyrkonowe.

 

5. Korona protetyczna, most lub proteza zostają przygotowane w laboratorium protetycznym na podstawie wycisku uzębienia. Gdy praca jest gotowa i spełnia wszystkie oczekiwania Pacjenta, lekarz mocuje ją na stałe na implantach. Od tej pory może służyć Pacjentowi jako jego “trzecie zęby”.

Implantologiczna metoda leczenia "ZĘBY W 1 DZIEŃ"

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?

 

Utrata zębów negatywnie wpływa na wiele aspektów. Jednym z nich jest oczywiście pogorszenie estetyki uśmiechu, dlatego nie rzadkim widokiem jest zasłanianie ust dłonią przez Pacjentów w trakcie rozmowy. Na szczęście współcześnie można skutecznie rozwiązać ten problem. Przeprowadzenie kompleksowego leczenia pozwala estetycznie i trwale zrekonstruować utracone uzębienie, przywracając na twarz piękny i naturalnie wyglądający uśmiech. Dzięki temu można odzyskać pewność siebie, co wyraźnie przekłada się nie tylko na życie prywatne, ale również zawodowe. Wiele osób potwierdza, że po zakończonym leczeniu stomatologicznym wreszcie mogło cieszyć się ze sukcesów w pracy. Okazuje się więc, że po wizycie w Dental4You® Twoje życie może odmienić się na lepsze!

 

Oczywiście poprawa wyglądu uśmiechu to niejedyna korzyść płynąca z leczenia implantologicznego. Zrekonstruowanie uzębienia w dużej mierze może przyczynić się do poprawy wymowy. Dzieje się tak, ponieważ język otrzymuje odpowiednią podporę w postaci zębów, dzięki czemu możliwym staje się prawidłowa artykulacja niektórych głosek. Korzystnie wpływa to na komfort psychiczny, a wystąpienia publiczne przestają być jakimkolwiek problemem! Jest to szczególnie ważne dla wszystkich osób, których praca polega na kontakcie z drugim człowiekiem.

 

Wszczepienie implantów korzystnie wpływa również na ogólny stan zdrowia. Przede wszystkim zahamowany zostaje zanik tkanki kostnej. Jak to możliwe? Jedną z funkcji korzeni jest odpowiednie obciążanie kości. Ta naturalna sytuacja zostaje zaburzona wraz z utratą zębów.

 

Przywrócić może ją właśnie wszczepienie implantów, które zastępują miejsce i przejmują funkcje korzeni. Korzystnie wpływa to na wygląd całej twarzy, a także funkcjonalność jamy ustnej. Warto również pamiętać, że rekonstrukcje mocowane na stałe na implantach są niczym naturalne zęby. Oznacza to, że bez większych trudności można spożywać wszystkie produkty, nawet te bardzo twarde. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby wraz z dietą dostarczyć do organizmu niezbędne składniki odżywcze. Ponadto nie dochodzi do przeciążenia układu trawiennego, które może być spowodowane nieodpowiednim przeżuciem pożywienia. Wszystko to sprawia, że leczenie implantologicznego korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia.

Protezy na implantach - czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Poznaj naszych ekspertów zajmujących się leczeniem implantologicznym

Implanty zębów

Piotr Kuśnierz

Lekarz stomatolog, Właściciel
Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej


Zajmuje się: implantologia, chirurgia szczękowo-twarzowa, chirurgia stomatologiczna, zaawansowane metody odbudowy bazy kostnej, skomplikowane ekstrakcje, chirurgia skóry twarzy i szyi.

Ukończył Wydział Lekarsko-Dentystyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i na tej uczelni uzyskał dyplom lekarski. Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać już w trakcie trwania stażu podyplomowego, pracując jako wolontariusz w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie, w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Collegium Medicum. Właśnie z tym ośrodkiem medycznym związał swoją działalność.

Implanty zębów

Jakub Bargiel

Lekarz stomatolog
Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej


Zajmuje się: implantologia, chirurgia szczękowo-twarzowa, chirurgia stomatologiczna, zaawansowane metody odbudowy bazy kostnej, skomplikowane ekstrakcje, chirurgia skóry twarzy i szyi.

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 2013-2019 nabywał umiejętności w Klinice Chirurgii Szczękowo-twarzowej Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie pod kierownictwem profesora Jana Zapały uzyskał tytuł specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej z wyróżnieniem.

 

Zapisz się na konsultację

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Koszt konsultacji od 100 zł

  Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

  Poznasz plan i koszty leczenia

  Efekty leczenia

  Pacjent1 - Przed Pacjent1 - Po

  Pani Iwona

  Pani Iwona zgłosiła się do nas z przebarwionymi zębami własnymi. Problemem były również zniszczone licówki porcelanowe. W leczeniu wykorzystano korony cyrkonowe, dzięki czemu znacząco poprawiono estetykę uzębienia. Z naszego gabinetu Pani Iwona wyszła z pięknym i zdrowym uśmiechem!

  Pacjent 5 - Przed Pacjent 5 - Po

  Pani Magdalena

  U Pani Magdy problemem były obszerne braki w uzębieniu. W leczeniu konieczne było wszczepienie implantów, które stały się podstawą dla specjalnej belki. To właśnie ona umożliwiła przymocowanie protezy, która dzięki zakotwiczeniu do implantów została pozbawiona części podniebiennej. Ponadto w dolnej szczęce odbudowano na implantach boczne zęby. Zęby własne wymagały leczenia kanałowego. Dlatego też należało wykonać 6 koron pełnoceramicznych. Praca całego zespołu umożliwiła spełnienie marzenia Pani Magdy o pięknym uśmiechu.

  Umów się na konsultacje!

  Już dziś zapisz się na konsultację implantologiczną i przekonaj się, w jaki sposób możesz osiągnąć swój wymarzony uśmiech. Jeśli zdecydujesz się na implantację, wybierzemy dla Ciebie najlepiej dobrane rozwiązanie, uwzględniając Twoje wymagania i potrzeby, ogólny stan zdrowia oraz ilość i jakość Twojej tkanki kostnej. Aby umówić się na wizytę, zadzwoń pod numer 609-777-166 lub wypełnij formularz.

  Rodzaje uzupełnień protetycznych na implantach

  1. Korona protetyczna – brak pojedynczego zęba
  Leczenie implantologiczne jest najlepszym rozwiązaniem po utracie pojedynczego zęba. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy szlifowania dwóch sąsiednich zębów i jednocześnie zapobiegamy zanikowi kości.

   

  2. Most zębowy – brak kilku zębów
  Po utracie kilku sąsiednich zębów leczeniem z wyboru jest wykonanie mostu na implantach. Takie rozwiązanie stanowi alternatywę dla ruchomej (wyjmowanej) protezy i zapewnia maksymalny komfort, a ponadto nie ingeruje w strukturę pozostałych, zdrowych zębów.

   

  3. Proteza pełnego łuku – bezzębie

  Po utracie wszystkich zębów najlepszym znanym obecnie rozwiązaniem jest zamocowanie na stałe na implantach odbudowy protetycznej pełnego łuku zębowego. W przypadku tej metody proteza funkcjonuje jak naturalne zęby i Pacjent nie musi wyjmować jej z ust. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie protezy overdenture, która jest mocowana na implantach za pomocą specjalnych zatrzasków. Można ją wyciągać z jamy ustnej, ale system mocowania zapewnia maksymalną stabilizację, co przekłada się na komfort codziennego życia.

   

   

  Implanty zębów

   

  Najwyższa jakość leczenia implantoprotetycznego w Dental4You®

   

  W Dental4You® stawiamy na doskonałą jakość, dlatego dla naszych Pacjentów wybieramy rozwiązania i materiały z najwyższej półki.

   

  • Implanty zębów
   Od samego początku leczenia skupiać się na ostatecznym, estetycznym efekcie leczenia. Na podstawie naszej praktyki oraz 30-letnich doświadczeń najwybitniejszych implantologów świata można stwierdzić, że implanty, które stosujemy, zapewniają trwałe utrzymanie i charakteryzują się 100% integracją z kością. Dzięki tym cechom producent zapewnia ich dożywotnią rękojmię. W związku z tym Pacjent nie ponosi kosztów związanych z ewentualnym niepowodzeniem leczenia chirurgicznego (ok. 1% wszystkich przypadków). Doskonałość poparta jest niezliczoną ilością artykułów medycznych. Implanty te są najlepiej przebadanymi i najczęściej opisywanymi w literaturze medycznej.
  • W naszej klinice wykorzystujemy także różnego rodzaju implanty umożliwiające dopasowanie leczenia do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Ich zaletą jest bardzo szybka integracja z kością. Pozwalają przeprowadzać zabieg implantacji w bardzo wąskich przestrzeniach. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie niezwykle naturalnego efektu.
  • Cyrkonowa odbudowa
   Odbudowa pełnych łuków zębowych – pPraca wykonana jej z wysokojakościowego cyrkonu stanowi największy luksus leczenia implantoprotetycznego. Materiał i metoda frezowania odbudowy protetycznej opracowana została przez włoskich specjalistów.

   

  Bezbolesne leczenie

   

  Wielu Pacjentów ciągle boryka się z dentofobią, czyli panicznym strachem przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Głównym źródłem tego problemu jest obawa przed bólem, który może pojawić się podczas wykonywania zabiegu. W Dental4You® od lat udowadniamy, że każde leczenie może przebiegać w całkowicie komfortowych warunkach. Osiągnięcie tego celu jest możliwe między innymi dzięki nowoczesnemu amerykańskiemu komputerowemu znieczuleniu. Urządzenie to zostało wyposażone w mikroprocesor, który odpowiada za podawanie określonej ilości środka znieczulającego. Dzięki temu nie pojawia się nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek, a po zakończonym zabiegu nie występuje typowe odrętwienie. Oznacza to, że niemal od razu po wyjściu z kliniki można jeść i pić. Co niezwykle ważne, projektanci zadbali również o estetyczny wygląd urządzenia. Dlatego miejsce strzykawki zajął specjalny aplikator, który swoim kształtem przypomina czarodziejską różdżkę. Zastosowane w tym urządzeniu rozwiązania sprawiają, że możliwe jest wykonanie każdego zabiegu bez bólu i w pełni komfortowych warunkach.

  Amerykańskie komputerowe znieczulenie to niejedyne rozwiązanie, jakie stosujemy w naszej klinice, aby skutecznie walczyć z dentofobią.

   

  Zespół ekspertów

   

  Dental4You® tworzą eksperci z różnych dziedzin stomatologii, którzy współpracują ze sobą na wszystkich etapach leczenia. Ogromne umiejętności i wiedza naszych lekarzy sprawiają, że możliwe jest uzyskanie efektów, którymi można cieszyć się przez długie lata. W Dental4You® za wszczepianie implantów odpowiadają Piotr Kuśnierz i Jakub Bargiel. Są to cenieni lekarze, który swoje bogate doświadczenie zdobywali w wielu ośrodkach nie tylko w Polsce, ale również za granicą, między innymi w Stanach Zjednoczonych. Decydując się więc na leczenie w naszej klinice, masz pewność, że o Twój uśmiech zadbają prawdziwi eksperci!

  Zapisz się na konsultację

  Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

   Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
   Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   Koszt konsultacji od 100 zł

   Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

   Poznasz plan i koszty leczenia

   Najczęściej zadawane pytnia

   Ile trwa leczenie implantologiczne w naszej klinice w Krakowie?

   Leczenie implantologiczne w naszej klinice trwa od 3 do 6 miesięcy, w zależności od indywidualnych warunków Pacjenta i procesu gojenia.

   Czy w naszym gabinecie w Krakowie wszczepiamy implanty zębowe jeśli wystąpi u pacjenta zanik kości?

   Tak, w naszym gabinecie wszczepiamy implanty zębowe nawet w przypadku zaniku kości, stosując zaawansowane techniki augmentacji kości.

   Jakie rodzaje znieczulenia wykorzystujemy w naszym gabinecie w Krakowie podczas wszczepienia implantów zębowych

   Podczas wszczepienia implantów zębowych wykorzystujemy znieczulenie komputerowe.

   Jaki jest koszt leczenia implantologicznego w naszej klinice w Krakowie?

   Koszt leczenia implantologicznego zależy od liczby i rodzaju implantów oraz indywidualnego planu leczenia. Szczegółowy cennik dostępny jest na naszej stronie internetowej.

   Zadzwoń: 12 222 50 10