Leczenie pod mikroskopem

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 29.09.2020
kategoria: Poradnik

Wprowadzenie mikroskopu do stomatologii było przełomem. Od tej pory leczenie kanałowe stało się nie tylko o wiele skuteczniejsze, ale również bardziej komfortowe dla Pacjentów. Nic dziwnego, że tego urządzenia nie mogło zabraknąć w Dental4You®. Mikroskop wykorzystujemy również do precyzyjnej diagnostyki, a w razie konieczności także do leczenia zachowawczego, czyli zabiegów mających na celu usunięcie zmian próchnicowych.

leczenie zęba pod mikroskopem Kraków

Nowoczesne leczenie kanałowe

W naszej klinice znajduje się nowoczesny mikroskop, pozwalający na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia. Dzięki temu lekarz otrzymuje dokładny obraz pola zabiegowego, przez co może odnaleźć i precyzyjnie wyczyścić wszystkie kanały zęba. Jest to niezwykle ważne, ponieważ korzystnie wpływa na skuteczność całego leczenia. Świadczą o tym liczne zabiegi wykonane w Dental4You® zakończone sukcesem.

Istnieje powszechne przekonanie, że leczenie kanałowe to długi i bolesny proces. W naszej klinice zadajemy kłam temu twierdzeniu między innymi dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. To właśnie za sprawą precyzyjnego mikroskopu możliwe jest w wielu przypadkach przeprowadzenie leczenia kanałowego w trakcie 1 wizyty bez konieczności zatruwania zęba. Oznacza to, że można zaoszczędzić Twój cenny czas. Ponadto nie będziesz musiał niepotrzebnie się stresować koniecznością kilkukrotnego odwiedzania gabinetu. W ten sposób znacznie podniesiony zostaje komfort Pacjenta podczas trwania całej terapii.

Stosowany przez nas mikroskop został również wyposażony w dodatkowe oświetlenie. Jest to wyraźna pomoc dla lekarza, ponieważ obraz pola zabiegowego staje się jeszcze bardziej wyraźne. Pozwala to zwiększyć skuteczność leczenia kanałowego, a tym samym zmniejszyć ryzyko konieczności wykonania ponownego zabiegu endodontycznego. Wszystko to sprawia, że możliwe jest uratowanie zęba, który w przeszłości skazany był na usunięcie. Sprawdź sam, jak niezwykle komfortowe i skuteczne jest leczenie kanałowe w Dental4You®.

Precyzyjne leczenie próchnicy

Stomatologia zachowawcza zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem próchnicy, czyli jednej z najpowszechniejszych chorób uzębienia. Przeprowadzany jest wtedy w pełni bezpieczny oraz całkowicie bezbolesny zabieg, za co odpowiada stosowane przez nas komputerowe znieczulenie. W Dental4You® zawsze pragniemy uzyskać znakomite efekty, dlatego w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie mikroskopu. To za jego sprawą lekarz otrzymuje dokładny obraz leczonego miejsca, dzięki czemu można z niemal 100% pewnością usunąć wszystkie zmiany próchnicowe. Ponadto pole zabiegowe w takiej sytuacji ograniczone jest do koniecznego minimum.

Dokładna diagnostyka

W Dental4You® jesteśmy przekonani, że precyzyjna i kompleksowa diagnostyka jest kluczem do sukcesu. To właśnie na podstawie wykonanych badań możemy przygotować pełny plan leczenia, uwzględniając wszelkie indywidualne uwarunkowania Pacjenta. W trakcie diagnostyki, gdy to konieczne, korzystamy również z mikroskopu. Urządzenie to pozwala wykryć wszystkie niepokojące zmiany, które byłyby niewidoczne gołym okiem. Jest to niezwykle ważne, ponieważ możliwe jest podjęcie szybkiej reakcji. Tym samym zapobiec można pojawieniu się poważniejszych konsekwencji w przyszłości wymagających bardziej złożonego i kosztownego leczenia. Z tego właśnie powodu urządzenie to wykorzystujemy również w trakcie kompleksowej diagnostyki.

Umów się na wizytę!

W Dental4You® nie wyobrażamy sobie nowoczesnego leczenia stomatologicznego bez użycia mikroskopu. Urządzenie to pozwala nie tylko podnieść komfort Pacjenta, ale przede wszystkim skuteczność wykonywanych zabiegów. O wyjątkowości tego rozwiązania przekonały się już tysiące zadowolonych Pacjentów opuszczających Dental4You®. Dołącz do nich i zadbaj o zdrowie swojego uśmiechu. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10