Protezy zębowe Kraków

Protezy zębowe Kraków

Co musisz wiedzieć o leczeniu protetycznym?

Protetyka to jedna ze specjalności stomatologicznych, która zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. Ma za zadanie przywrócić pierwotne warunki zgryzowe po rozległym uszkodzeniu zębów lub po ich utracie. Przy tym leczeniu niezwykle często wykorzystywane są metody wypracowane przez implantologię. To właśnie wszczepienie implantów pozwala na zastosowanie najkorzystniejszych i najwygodniejszych rozwiązań dla Pacjenta.

 

Gabinet stomatologiczny Dental4You® Kraków oferuje kompleksowe usługi protetyczne na najwyższym poziomie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie stomatologii przywracamy Pacjentom naturalny i estetyczny uśmiech. Każdą pracę protetyczną przygotowujemy indywidualnie po wcześniejszym rozpoznaniu konkretnego przypadku i po szczegółowym zanalizowaniu potrzeb Pacjenta. Leczymy zarówno pojedyncze, jak i rozległe braki w uzębieniu, a także wykonujemy zabiegi protetyczne mające na celu poprawę estetyki uśmiechu. W przypadku bezzębia oraz braku wielu zębów stosujemy protezy częściowe i całkowite, które mogą mieć także zakotwiczenie na implantach zębowych. W tej sytuacji bardzo często zalecane jest przeprowadzenie dodatkowego leczenia implantologicznego, które umożliwia zakotwiczenie protezy na implantach zębowych. Dzięki temu podnoszony jest komfort użytkowania odbudowy protetycznej.

Dlaczego warto poddać się leczeniu protetycznemu?

 

 • Poprawa estetyki twarzy – leczenie protetyczne odbudowuje utracone zęby, dzięki czemu Pacjent może cieszyć się pełnym uśmiechem. Ponadto bezzębie odpowiada za powstawanie zmarszczek, a także wpływa na zmianę rysów twarzy. Temu wszystkiemu zapobiega zamocowanie odbudowy protetycznej.
 • Odpowiednia artykulacja głosek – braki w uzębieniu powodują w konsekwencji wady logopedyczne. Odbudowa protetyczna pozwala na przywrócenie odpowiedniej artykulacji głosek, co znacząco poprawia komfort psychiczny Pacjenta.
 • Normalne codzienne funkcjonowanie – bardzo często luki zębowe wpływają na trudności ze spożywaniem pokarmów. Najwięcej problemów może przysporzyć spożywanie twardych produktów. Przez to często pogorszeniu ulega jakość diety, co tym samym negatywnie wpływa na stan zdrowia Pacjenta. Rozwiązaniem w takim wypadku okazuje się zamocowanie protezy zębowej.
 • Zapobieganie zaburzeniom w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych – braki zębowe mogą odpowiadać za nieprawidłowe działanie w obrębie stawów oraz mięśni żucia. Przez to dochodzić może do migrenowych bólów głowy i zwiększonego napięcia mięśni. Aby zapobiec tym niedogodnościom, zaleca się poddanie leczeniu protetycznemu.
 • Zapobieganie zanikowi kości – brak obciążenia kości prowadzi do jej stopniowego zaniku. Jest to efekt bardzo niepożądany, który ma konsekwencje nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Aby zapobiec temu procesowi, należy poddać się leczeniu implantologicznemu, które może być jednym z etapów leczenia protetycznego.

W ramach stomatologii estetycznej gabinet dentystyczny Dental4You® Kraków oferuje:

 

Protetyka stomatologiczna Kraków – oferta:

 

 • licówki,
 • korony,
 • mosty,
 • protezy akrylanowe,
 • protezy szkieletowe,
 • protezy teleskopowe,
 • protezy overdenture,
 • protezy na implantach.

Metoda protetycznego leczenia "ZĘBY W 1 DZIEŃ"

Protezy na implantach - czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Poznaj naszych ekspertów zajmujących się leczeniem protetycznym

Protezy

Piotr Chomiuk

Lekarz stomatolog
Specjalista protetyki stomatologicznej


Zajmuje się: protetyka, odbudowa protetyczna na implantach, stomatologia estetyczna, rekonstrukcja zgryzu.

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego pasją jest protetyka i rehabilitacja zgryzu. Od 12 lat mieszkaniec Krakowa. Ukończył specjalizację w dziedzinie protetyki stomatologicznej na Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie, zakończoną Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym.

Protezy

Karolina Jakubiak-Szczęsna

Lekarz stomatolog


Zajmuje się: protetyka, odbudowa protetyczna na implantach, stomatologia estetyczna.

Absolwentka stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, której pasją jest leczenie protetyczne i implantoprotetyczne. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach z tych właśnie dziedzin.

Protezy

Małgorzata Malina

Lekarz stomatolog


Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna.

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się głównie leczeniem zachowawczym oraz nowoczesnymi rozwiązaniami szeroko pojętej stomatologii.

Zapisz się na konsultację

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Koszt konsultacji od 100 zł

  Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

  Poznasz plan i koszty leczenia

  Protezy

  Rodzaje protez

  Niektóre odbudowy protetyczne są ruchome, co oznacza, że Pacjent samodzielnie może wyciągać je z ust. Należą do nich tradycyjne protezy całkowite, które opierają się na błonie śluzowej. Większą stabilizację zapewniają metody wykorzystujące systemy zatrzasków, zakładane na zachowane zęby lub korzenie zębowe, czyli tzw. protezy overdenture. Rozwiązaniem dającym najbardziej satysfakcjonujące rezultaty jest założenie protezy na implantach. To nowoczesna metoda, która umożliwia zamocowanie pracy protetycznej na stałe, co zapewnia Pacjentowi komfort porównywalny z posiadaniem własnych, naturalnych zębów.

   

  Protezy akrylowe

  Protezy akrylowe definiuje się jako ruchome uzupełnienia protetyczne osiadające, czyli działające na zasadzie przyssania do tkanek miękkich jamy ustnej. Stosuje się je w przypadku całkowitego braku zębów w szczęce lub żuchwie. Proteza zapewnia podstawową estetykę uśmiechu i możliwość spożywania posiłków, jednak nie gwarantuje idealnej stabilizacji i nie zapobiega zanikowi kości. Prawidłowe utrzymywanie się protezy zależy w dużej mierze od indywidualnych uwarunkowań anatomicznych Pacjenta. W związku z tym jedzenie niektórych rodzajów produktów (szczególnie twardych lub lepkich jak orzechy czy żelki) może okazać się problematyczne. Ze względu na to, że siła żucia przenoszona jest na błonę śluzową, a nie na kość jak w przypadku zdrowego uzębienia, tkanka kostna zaczyna stopniowo zanikać. Obecnie protezy akrylowe są wykorzystywane głównie jako uzupełnienia tymczasowe. W leczeniu bezzębia zastępowane są natomiast nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają Pacjentom znacznie większą funkcjonalność i komfort.

   

  Protezy szkieletowe

  Protezy szkieletowe to rodzaj ruchomych uzupełnień protetycznych. Utrzymują się one w jamie ustnej za pomocą specjalnego metalowego łuku, opierającego się o podniebienie lub błonę pod językiem. Taka konstrukcja sprawia, że błona śluzowa zostaje odciążona przez przeniesienie siły żucia na zęby filarowe. W efekcie protezy szkieletowe zapobiegają chorobom dziąseł i przyzębia oraz zapewniają większy komfort użytkowania niż tradycyjne protezy akrylanowe. Istnieje możliwość wykonania klamer w kolorze zęba, co nadaje protezie naturalny wygląd.

   

  Protezy teleskopowe

  Działanie protezy teleskopowej polega na systemie podwójnych koron zwanych teleskopami. Jedną koronę mocuje się na własnych zachowanych zębach lub na implantach, a druga znajduje się w protezie. Przylegając do siebie, zapewniają bardzo dobrą stabilizację protezy w jamie ustnej. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla Pacjentów, którzy zachowali część własnych zębów, ponieważ w przypadku tej metody nie jest konieczna ich ekstrakcja. Muszą jednak być odpowiednio rozmieszczone, aby móc właściwie zamocować pracę. Protezy teleskopowe stanowią estetyczną alternatywę dla szkieletowych, ponieważ nie posiadają metalowych zewnętrznych elementów.

   

  Proteza overdenture

  Protezy overdenture to ruchome uzupełnienia, które mocuje się na implantach lub zatrzaskach zamontowanych w korzeniach zębów. Zapewniają one bardzo wysoką stabilizację w jamie ustnej, dzięki czemu Pacjent może komfortowo jeść i śmiać się, nie obawiając się o przemieszczenie się protezy. Jednocześnie pracę protetyczną można samodzielnie wyciągnąć, np. w celu jej dokładnego oczyszczenia. Proteza overdenture odtwarza w estetyczny sposób zęby oraz dziąsła, ale część podniebienna jest zredukowana w stosunku do tradycyjnych protez akrylowych, co zapewnia Pacjentowi znaczny komfort i możliwość odczuwania wszystkich bodźców smakowych. W przypadku, gdy Pacjent posiada kilka zachowanych własnych zębów, rozwiązanie to pozwala na ich utrzymanie w jamie ustnej. Metodę overdenture można wykorzystać nawet u Pacjentów ze znacznym zanikiem kości.

   

  Proteza pełnego łuku zębowego na implantach

  Po utracie wszystkich zębów górnego lub dolnego łuku zębowego zamocowanie stałej odbudowy uzębienia na implantach jest z pewnością najlepszym rozwiązaniem, które w bardzo wierny sposób odtwarza wygląd i funkcje naturalnych zębów. W przypadku tej metody praca protetyczna rekonstruuje wyłącznie same zęby, co zapewnia wyjątkową estetykę i komfort. Odbudowa pełnego łuku zębowego mocowana jest na stałe na 6 lub 8 implantach wszczepionych w szczękę lub żuchwę. Oznacza to, że protezy nie można samodzielnie wyjąć z ust i funkcjonuje ona zupełnie tak jak naturalne uzębienie. Pacjenci często przyznają, że swoją odbudowę na implantach traktują jak swoje własne zęby, a pracy nie można odróżnić gołym okiem od prawdziwego uzębienia.

   

  Zalety protezy na implantach:

   

  • najwyższa estetyka uśmiechu,
  • perfekcyjna stabilizacja pracy protetycznej,
  • siła żucia zbliżona do posiadania własnego uzębienia,
  • możliwość spożywania wszystkich rodzajów produktów,
  • większa pewność siebie Pacjenta,
  • ograniczenie procesu zaniku kości,
  • odbudowa funkcjonująca jak naturalne uzębienie.
  protezy zębowe Kraków

  Zapisz się na konsultację

  Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

   Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
   Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   Koszt konsultacji od 100 zł

   Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

   Poznasz plan i koszty leczenia

   Etapy leczenia krok po kroku

   1.Konsultacja  – Podczas pierwszej konsultacji lekarz rozmawia z Pacjentem o jego potrzebach i poznaje jego oczekiwania względem leczenia protetycznego. Po przeglądzie jamy ustnej może zaproponować zabiegi przygotowujące do leczenia takie jak np. higienizacja jamy ustnej.

    

   2.Diagnostyka  – Najlepsze rozwiązanie protetyczne dobieramy po wykonaniu wszystkich koniecznych badań w naszym prywatnym centrum diagnostycznym. Dzięki temu, że niezbędny sprzęt posiadamy w naszej placówce, czas trwania procedur możemy ograniczyć do minimum.

    

   3. Plan leczenia – Nasz zespół stomatologów protetyków w Krakowie współpracuje, aby ustalić indywidualny sposób leczenia i stworzyć spersonalizowany plan leczenia. Dbamy o komfort psychiczny naszych Pacjentów, dlatego zawsze jasno tłumaczymy wszystkie etapy leczenia.

    

   4. Leczenie implantologiczne  – Jeżeli Pacjent zdecydował się na zamocowanie protezy na implantach, konieczne jest przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantów w miejsce utraconych korzeni zębów. Jest to swojego rodzaju podstawa, która w konsekwencji pozwala na przytwierdzenie protezy.

    

   5. Pobranie wycisków – Aby wykonać pracę protetyczną, należy pobrać wycisk jamy ustnej Pacjenta. Na tej podstawie technicy w laboratorium protetycznym zrealizują protezę doskonale dopasowaną do warunków anatomicznych w jamie ustnej.

    

   6. Założenie protezy  – Ostatnim etapem leczenia jest przymierzenie i założenie protezy w jamie ustnej Pacjenta. Jeśli spełnia ona wszystkie oczekiwania, Pacjent otrzymuje zupełnie nowy, zdrowy i naturalny uśmiech, dopasowany do fizjonomii twarzy Pacjenta.

    

   Zespół ekspertów

   Dental4You® tworzą eksperci, którzy specjalizują się w różnych, wąskich dziedzinach stomatologii. Współpracują oni na wszystkich etapach leczenia, co pozwala nie tylko precyzyjnie zaplanować przebieg całej terapii, ale przede wszystkim przywrócić piękny uśmiech, którym można cieszyć się przez długie lata. Nasi lekarze już od ponad 10 lat pomagają Pacjentom spełnić ich marzenie o zdrowym i estetycznie wyglądającym uzębieniu. Ogromne doświadczenie oraz wiedza, a także wykorzystywane nowoczesne technologie sprawiają, że cel ten jest osiągany z niezwykłą skutecznością. Przekonało się już o tym ponad 5 000 Pacjentów, u których życie odmieniło się na lepsze po wyjściu z naszej kliniki. W Dental4You® zawsze pragniemy zapewnić najwyższą jakość, dlatego nasi eksperci nieustannie poszerzają swoje umiejętności i zdobywają nową wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że oddajesz zdrowie swojego uśmiechu w ręce prawdziwych ekspertów.

   protezy zębów Kraków

   Efekty leczenia

   Pacjent 5 - Przed Pacjent 5 - Po

   Pani Magdalena

   U Pani Magdy problemem były obszerne braki w uzębieniu. W leczeniu konieczne było wszczepienie implantów, które stały się podstawą dla specjalnej belki. To właśnie ona umożliwiła przymocowanie protezy, która dzięki zakotwiczeniu do implantów została pozbawiona części podniebiennej. Ponadto w dolnej szczęce odbudowano na implantach boczne zęby. Zęby własne wymagały leczenia kanałowego. Dlatego też należało wykonać 6 koron pełnoceramicznych. Praca całego zespołu umożliwiła spełnienie marzenia Pani Magdy o pięknym uśmiechu.

   Pacjent 8 - Przed Pacjent 8 - Po

   Pan Jerzy

   U Pana Jerzego problemem były zniszczone i przebarwione zęby. W pierwszym etapie należało przeprowadzić leczenie kanałowe. Ponadto do zębów wprowadzono wkłady z włókna szklanego. Następnie przygotowano podbudowę metalową, na której możliwym stało się umieszczenie koron porcelanowych. Dzięki całemu leczeniu Pan Jerzy może się już cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem.

   Bezbolesne leczenie

   Świetnie zdajemy sobie sprawę, że ciągle wielu Pacjentów obawia się leczenia stomatologicznego, ponieważ kojarzy się ono z bólem. Dlatego w naszej klinice w codziennej praktyce wykorzystujemy amerykańskie komputerowe znieczulenie. Technologia ta sprawia, że całe leczenie może przebiec w całkowicie komfortowych warunkach. Przede wszystkim podczas podawania znieczulenia nie występuje nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek, ponieważ za cały proces odpowiada nowoczesny mikroprocesor. Ponadto po zakończeniu zabiegu nie występuje typowe odrętwienie, tym samym niemal od razu można jeść i pić. Warto również wspomnieć, że projektanci zadbali o odpowiedni wygląd urządzenia, dzięki czemu nie budzi ono przykrych wspomnień z tradycyjnymi rozwiązaniami. Wszystko to sprawia, że leczenie w naszej klinice jest w pełni komfortowe.

   Najczęściej zadawane pytania

   Jakie rodzaje protez oferuje nasz gabinet w Krakowie?

   Realizowane w naszej Klinice protezy rekomendujemy wymieniać co 5 lat.

   Jak długo trwa stworzenie protezy w naszym gabinecie protetycznym w Krakowie?

   Czas stworzenia protezy w naszym gabinecie wynosi od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od rodzaju i skomplikowania protezy.

   Ile kosztuje leczenie protezą zębową w naszej klinice w Krakowie?

   Koszt leczenia protezą zębową zależy od rodzaju protezy i indywidualnego planu leczenia. Szczegółowy cennik dostępny jest na naszej stronie internetowej.

   Jakie alternatywne rozwiązania oferuje nasz gabinet protetyczny w Krakowie?

   Oferujemy również alternatywne rozwiązania, takie jak mosty protetyczne, implanty zębowe oraz korony porcelanowe.

   Zapisz się na konsultację

   Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

    Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
    Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

    Koszt konsultacji od 100 zł

    Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

    Poznasz plan i koszty leczenia

    Zadzwoń: 12 222 50 10