Stomatologia zachowawcza Kraków

Stomatologia estetyczna Kraków

Co musisz wiedzieć o stomatologii zachowawczej?

Gabinet dentystyczny Dental4You® Kraków oferuje pełen zakres usług stomatologicznych, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W naszej pracy wykorzystujemy tylko najnowocześniejszy sprzęt i materiały kompozytowe renomowanych firm. Stomatologia zachowawcza to najpopularniejsza dziedzina stomatologii, zajmująca się leczeniem wczesnych objawów próchnicy zębów. W naszej Klinice oprócz standardowych metod leczenia stosujemy nowoczesne rozwiązania, które charakteryzują się jeszcze większą wytrzymałością i trwałością.

Stomatologia zachowawcza koncentruje się na profilaktyce próchnicy oraz leczeniu ubytków próchnicowych. Podstawowe zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej:

 

 • oczyszczanie zębów z próchnicy,
 • wypełnienie ubytków próchnicowych materiałem kompozytowym, czyli plombą,
 • wypełnienia kosmetycznej – inlay, onlay, overlay.

Dlaczego mikroskop pełni ważną rolę w leczeniu zachowawczym?

Poznaj naszych ekspertów zajmujących się leczeniem zachowawczym

Stomatologia zachowawcza

Karolina Jakubiak-Szczęsna

Lekarz stomatolog


Zajmuje się: protetyka, odbudowa protetyczna na implantach, stomatologia estetyczna.

Absolwentka stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, której pasją jest leczenie protetyczne i implantoprotetyczne. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach z tych właśnie dziedzin.

Stomatologia zachowawcza

Małgorzata Malina

Lekarz stomatolog


Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna.

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się głównie leczeniem zachowawczym oraz nowoczesnymi rozwiązaniami szeroko pojętej stomatologii.

Stomatologia zachowawcza

Magdalena Pazera

Lekarz stomatolog

 

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, ortodoncja

Absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się leczeniem zachowawczym oraz ortodoncją i to w tym kierunku nieustannie się rozwija. Swoją wiedzę i umiejętności poszerza uczestnicząc w licznych ogólnopolskich konferencjach, szkoleniach i kursach.

Zapisz się na konsultację

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Koszt konsultacji od 100 zł

  Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

  Poznasz plan i koszty leczenia

  Wypełnienia światłoutrwaldzalne

  Obecnie tradycyjne plomby amalgamatowe tracą na popularności, a w renomowanych klinikach stomatologicznych stosuje się wyłącznie nowoczesne światłoutwardzalne wypełnienia kompozytowe. Nakłada się je na oczyszczony ząb, a następnie naświetla specjalną lampą. Pod wpływem światła plomba w błyskawicznym czasie osiąga docelową twardość, dzięki czemu nie ma ryzyka, że po wyjściu z gabinetu stomatologicznego odkształci się lub wypadnie. Dawniej plomby potrzebowały ok. 2 godzin, aby odpowiednio zintegrować się z zębem, w związku z czym Pacjent po zabiegu nie mógł jeść ani pić. Dzięki wypełnieniom nowej generacji można natomiast swobodnie spożywać wszystkie rodzaje produktów nawet bezpośrednio po wyjściu z gabinetu. Ponadto wypełnienia kompozytowe są wyjątkowo estetyczne. Materiał występuje w wielu różnych odcieniach bieli, dzięki czemu jego kolor można indywidualnie dostosować od barwy uzębienia Pacjenta. Dodatkowo kompozyt doskonale przylega do powierzchni zęba i jest kompatybilny ze szkliwem. Oprócz zalet wizualnych charakteryzuje się także wysoką funkcjonalnością – jest elastyczny, wytrzymały i odporny na nacisk.

   

  Stomatologia zachowawcza

  Wypełnienia kosmetyczne – inlay, onlay, overlay

  Inlay’e i onlay’e, overlay’e czyli nakłady koronowe to nowoczesne wypełnienia, które charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, trwałością i szczelnością i są w stanie odbudować nawet mocno uszkodzone zęby. Umożliwiają likwidację dużych ubytków przy jednoczesnym odtworzeniu charakterystyki anatomicznej zęba. Dzięki temu bruzdy, guzki i punkty styczne zębów są możliwe do zrekonstruowania – uwzględnione zostają nawet najdrobniejsze szczegóły. Skutkuje to idealnym odwzorowaniem naturalnego zęba. Nakłady koronowe stosowane są do odbudowy zębów bocznych, przede wszystkim ich powierzchni żujących ze względu na swoją wysoką wytrzymałość, która zapobiega ukruszeniu się lub zniekształceniu plomby pod wpływem oddziałujących na nią sił żucia. Wykonywane są z porcelany bądź z materiału kompozytowego na bazie wycisków wykonanych w gabinecie. Od pozostałych wypełnień odróżnia je właśnie proces ich przygotowania, bowiem są one tworzone przez techników dentystycznych w laboratorium protetycznym. W związku z tym leczenie obejmuje min. 2 wizyty, jednak efekty są wyjątkowo trwałe – mogą spełniać swoje funkcje nawet przez 15 lat. Szacuje się, że ich zastosowanie wzmacnia strukturę zęba o 75%. Ze względu na swoje liczne zalety jest to rozwiązanie, które szybko zyskuje na popularności, zarówno wśród Pacjentów, jak i stomatologów.

   

  Bezbolesne leczenie w Dental4You®

   

  Podczas leczenia stomatologicznego bardzo istotną sprawą jest uniknięcie wszelkich traumatycznych przeżyć, mogących wywołać u Pacjenta dentofobię (lęk przed stomatologiem). Jedną z najczęstszych przyczyn tej dolegliwości jest ból pojawiający się podczas zabiegów. Dlatego nasza klinika zaopatrzyła się w nowoczesne znieczulenie komputerowe, które skutecznie zapewnia bezbolesność, a specjalny aplikator przypominający „różdżkę” nie wywołuje przykrych skojarzeń z klasycznymi strzykawkami. Mikroprocesor wbudowany w urządzenie stale dopasowuje ciśnienie podawania środka znieczulającego, przez co niwelowane jest wrażenie rozpierania tkanek i odrętwienia twarzy, a sam moment iniekcji przebiega bez żadnego dyskomfortu. Warto wspomnieć, że Pacjent może swobodnie komunikować się ze stomatologiem podczas wszelkich czynności, a po ich zakończeniu może swobodnie jeść i pić. To bardzo popularny sposób walki z dentofobią, wykorzystywany przez renomowane kliniki stomatologiczne na całym świecie.

   

  Doświadczeni eksperci

   

  Wyjątkowe efekty funkcjonalne oraz estetyczne zależą w dużej mierze od jakości zastosowanych materiałów oraz nowoczesnych technologii, jednakże decydujący wpływ na sukces ma doświadczenie i umiejętności stomatologa. Klinika Dental4You® tworzona jest przez zespół ekspertów skupiających się na konkretnych działach stomatologii, co pozwala im podejść do każdego problemu kompleksowo. Każdy z nich nieustannie zdobywa nową wiedzę podczas licznych kursów oraz szkoleń, poszerzających kwalifikacje. Nasi lekarze ciągle się dokształcają, gdyż mają świadomość dynamicznych zmian zachodzących w ich zawodzie, a bieżąca znajomość wszelkich nowinek jest receptą na osiągnięcie sukcesu!

  Efekty leczenia

  Pacent4-Przed3 Pacent4-Po

  Pani Agnieszka

  Pani Agnieszka przyszła do naszego gabinetu niezadowolona z przebarwień, jakie pojawiły się na zębach. Na początku przeprowadzono kompleksowe zabiegi higieny jamy ustnej. Koniecznością okazało się również poprawienie przebiegu girlandy dziąsłowej przy jednym zębie. Efekt białego uśmiechu osiągnięty został dzięki wybielaniu specjalnym preparatem. W konsekwencji Pani Agnieszka pożegnała się z niechcianymi przebarwieniami.

  Pacejnt3-Przed Pacjent3-Po

  Pan Andrzej

  U Pana Andrzeja problemem okazały się starte łuki zębowe. W konsekwencji zaburzona była estetyka uzębienia, a także pojawiła się nieprawidłowa relacja żuchwy do szczęki. Do odbudowy startych łuków zębowych wykorzystano materiał światłoutwardzalny. Pozytywnie wpłynęło to na funkcjonowanie całego uzębienia. Pan Andrzej może teraz się cieszyć niezwykle estetycznym i zdrowym uśmiechem.

  Najczęściej zadawane pytnia

  Jakimi metodami leczymy próchnicę w naszej klinice w Krakowie?

  Próchnicę usuwamy w trakcie leczenia zachowawczego, a także kanałowego. 

  Jak często należy przychodzić na wizyty kontrolne do dentysty w Krakowie?

  Zalecane jest regularne przychodzenie na wizyty kontrolne do dentysty co 6-12 miesięcy, w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta i stanu zdrowia jamy ustnej.

  Jakie rodzaje wypełnień stosujemy w leczeniu próchnicy w naszym gabinecie w Krakowie?

  W leczeniu próchnicy stosujemy wypełnienia kompozytowe, które są estetyczne i dostosowane do koloru naturalnych zębów Pacjenta.

  Zapisz się na konsultację

  Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

   Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
   Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   Koszt konsultacji od 100 zł

   Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

   Poznasz plan i koszty leczenia

   Zadzwoń: 12 222 50 10