Leczenie kanałowe Kraków

Leczenie kanałowe Kraków

Leczenie kanałowe nawet w 1 dzień!

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych. W naszym gabinecie leczenie kanałowe zawsze przeprowadzamy przy użyciu renomowanego mikroskopu stomatologicznego. Dzięki wykorzystaniu tej technologii i zastosowaniu nowoczesnych form znieczuleń możemy przeprowadzić zabieg w ciągu jednej wizyty w całkowicie komfortowych dla Pacjenta warunkach.

Kiedy należy wykonać leczenie kanałowe?

 

Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadku infekcji i chorób miazgi zęba, do których dochodzi najczęściej w wyniku nieleczonej bądź leczonej nieprawidłowo próchnicy zębów. Bakterie próchnicy stopniowo uszkadzają szkliwo, tworząc tzw. ubytki próchnicowe. Dopóki zmiany dotyczą zewnętrznych warstw zęba, możliwe jest wykonanie prostego leczenia zachowawczego, polegającego na oczyszczeniu i wypełnieniu materiałem kompozytowym powstałego ubytku. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia miazgi, czyli wewnętrznej tkanki miękkiej zęba, która jest silnie unerwiona, wówczas jedynym sposobem na uratowanie zęba jest podjęcie leczenia kanałowego.

Endodoncja Kraków

Dlaczego mikroskop pełni ważną rolę w leczeniu kanałowym?

Poznaj naszych ekspertów zajmujących się leczeniem kanałowym

Leczenie kanałowe - endodoncja

Paulina Gęsich

Lekarz stomatolog


Zajmuje się: endodoncja mikroskopowa.

Ukończyła Wydział Lekarsko-Dentystyczny Collegium Medicum UJ w Krakowie. Wykonuje zabiegi z zakresu leczenia kanałowego pierwotnego oraz powtórnego. Zawsze przy leczeniu endodontycznym wykorzystuje mikroskop, dzięki czemu zabieg może odbyć się w trakcie tylko jednej wizyty. Do każdego Pacjenta podchodzi indywidualnie.

Zapisz się na konsultację

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

  Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
  Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

  Koszt konsultacji od 100 zł

  Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

  Poznasz plan i koszty leczenia

  Bezboleśnie i skutecznie — najlepszy endodonta Kraków

  Leczenie endodontyczne w naszym gabinecie jest w większości przypadków wykonywane podczas jednej wizyty. Pierwszym etapem jest wykonanie diagnostyki. Radiowizjografia w naszym gabinecie umożliwia precyzyjne wykrycie wszystkich kanałów, także dodatkowych lub o specyficznej budowie. Na podstawie zdjęć, które zostają wykonane w naszej pracowni diagnostycznej znajdującej się na terenie kliniki, stomatolog może zaplanować leczenie. Właściwy zabieg polega na usunięciu z wnętrza zęba wszystkich zainfekowanych tkanek. Jest to całkowicie bezbolesna procedura, ponieważ w Dental4You® podczas wszystkich zabiegów, które potencjalnie mogą wiązać się z dyskomfortem stosujemy niezawodne znieczulenia miejscowe. Ponadto w naszej Klinice istnieje możliwość skorzystania z komputerowego znieczulenia — technologii, która dostosowuje ilość płynu znieczulającego do potrzeb Pacjenta, zapewniając pełen komfort w trakcie zabiegu. Kanały zostają dokładnie zdezynfekowane, a następnie wypełnione specjalnym biokompatybilnym materiałem — gutaperką. Ząb może zostać zamknięty estetyczną koroną protetyczną lub materiałem kompozytowym. Jeśli naturalna korona zęba jest silnie uszkodzona, można wykorzystać także wkłady z włókna szklanego, które umieszcza się wewnątrz korzenia w celu odbudowania na nim mocnego zęba. Siły żucia są naturalnie przenoszone za pośrednictwem wkładu, co zwiększa odporność zęba na złamania i pęknięcia. Skuteczność leczenia jest weryfikowana za pomocą sprzętu do diagnostyki radiowizjograficznej.

   

  W gabinecie Dental4You® wykonujemy także powtórne leczenie kanałowe, czyli tzw. re-endo, które jest konieczne w sytuacji, gdy w przeszłości ząb był źle leczony, np. kanały zostały nieprawidłowo wypełnione. Doświadczenie lekarzy i wykorzystanie zaawansowanych technologii sprawia, że w Dental4You® możemy uratować nawet te zęby, które przez innych zostałyby skazane na ekstrakcję.

  Leczenie kanałowe pod mikroskopem nawet w 1 dzień!

  Leczenie kanałowe - endodoncja

  Leczenie kanałowe (endodoncja) pod mikroskopem jest nowoczesnym standardem w stomatologii na światowym poziomie. W naszym gabinecie zdecydowaliśmy się na mikroskopfirmy, która pod względem innowacji znajduje się w ścisłej światowej czołówce producentów sprzętu dentystycznego. Urządzenie to nie tylko powiększa aż 25-krotnie, ale także doświetla pole zabiegowe, co jest wyjątkowo istotne w precyzyjnym operowaniu narzędziami w trakcie leczenia kanałowego. W ten sposób umożliwia dokładniejsze oczyszczenie kanału zębowego. Lekarz endodonta może w bardzo precyzyjny sposób opracować komorę wraz z całym systemem kanałów korzeniowych zainfekowanego zęba. Pozwala to uzyskać zdecydowanie lepsze wyniki leczenia w porównaniu do konwencjonalnego leczenia kanałowego. Nawet najbardziej skomplikowane przypadki jesteśmy w stanie zdiagnozować i wyleczyć. Usunięcie złamanego narzędzia, wykrycie pęknięcia dna komory, znalezienie ujścia dodatkowych kanałów — to już nie problem dzięki 25-krotnemu powiększeniu i oświetleniu wnętrza zęba.

  Zalety leczenia kanałowego w Dental4You® Kraków

  • precyzyjna diagnostyka – w klinice Dental4You® posiadamy własną pracownię diagnostyczną, w której kompleksowo możemy wykonać badania niezbędne do szczegółowego zaplanowania leczenia,
  • leczenie w 1 dzień — w naszej klinice w większości przypadków leczenie kanałowe przeprowadzamy kompleksowo w ciągu jednej wizyty,
  • zastosowanie mikroskopu – wyjątkową precyzję pracy zawdzięczamy zaawansowanym technologicznie mikroskopom,
  • użycie koferdamu — leczenie kanałowe przeprowadzamy w koferdamie — specjalnej gumie, którą zakłada się w jamie ustnej, by wyizolować leczony ząb; zapewnia to większy komfort zarówno Pacjentowi, jak i lekarzowi i pozwala uniknąć stosowania tradycyjnych wacików,
  • bezpieczeństwo – w naszej praktyce dbamy o sterylność, higienę i najwyższą jakość stosowanych narzędzi i materiałów,
  • nowoczesne znieczulenia – stosujemy gaz rozweselający oraz skuteczne znieczulenie komputerowe, dzięki któremu nawet moment podania płynu znieczulającego jest bezbolesny, a całe leczenie przebiega komfortowo.

  Zapisz się na konsultację

  Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

   Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
   Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

   Koszt konsultacji od 100 zł

   Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

   Poznasz plan i koszty leczenia

   Efekty leczenia

   Pacjent2 - Przed Pacjent2 - Po

   Pan Krzysztof

   Pan Krzysztof w pierwszym etapie leczenia przeszedł zabiegi endodontyczne, czyli leczenie kanałowe, czterech zębów. Następnie wprowadzono do nich włókna szklane, których zadaniem jest uzyskanie nie tylko efektów estetycznych, ale również funkcjonalnych. Ostatnią fazą było przygotowanie czterech koron pełnoceramicznych. Pozwoliło to na uzyskanie niezwykle estetycznego i naturalnego uśmiechu Pana Krzysztofa.

   Pacjent 6 - Przed Pacjent 6 - Po

   Pani Anna

   Pani Anna pojawiła się w naszym gabinecie po wypadku, w wyniku którego doszło do złamania dwóch siekaczy. Okazało się, że zębina oraz nerwy były odkryte, co spowodowało, iż koniecznym stało się leczenie kanałowe. Wnętrza zębów uzupełniono wkładem z włókna szklanego. Ostatnim etapem było wykonanie dwóch koron pełnoceramicznych. Dzięki całemu leczeniu uzyskano pozytywne efekty estetyczne oraz funkcjonalne.

   Najczęściej zadawane pytnia

   1. Jak długo trwa leczenie kanałowe?

   Obecnie leczenie kanałowe najczęściej wykonuje się w ciągu jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych znieczuleń oraz precyzyjnych mikroskopów, które znacznie zwiększają szansę, że zabieg zakończy się pełnym sukcesem.

   2. Czy podczas leczenia kanałowego wykonuje się “zatrucie zęba”?

   “Zatrucie zęba” to procedura, którą dawniej wykonywało się podczas leczenia kanałowego. Wewnątrz zęba umieszczano specjalny preparat, który miał za zadanie doprowadzić do obumarcia miazgi, aby ząb przestał być wrażliwy na jakiekolwiek bodźce. Na szczęście dzisiaj metoda ta przeszła do historii i dziś dzięki niezawodnym znieczuleniom jesteśmy w stanie przeprowadzić leczenie kanałowe bezboleśnie w ciągu jednego dnia.

   3. Lepiej wykonać leczenie kanałowe czy usunąć ząb?

   Zawsze robimy wszystko, aby zachować ząb w jamie ustnej. Posiadanie własnego, uzębienia jest zawsze najlepsze dla zdrowia Pacjenta, dlatego jeśli tylko jest taka możliwość – przeprowadzamy leczenie kanałowe. Przypadki, w których ząb jest tak zniszczony, że należy go usunąć zdarzają się bardzo rzadko i zwykle są efektem wieloletnich zaniedbań.

   Zapisz się na konsultację

   Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

    Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
    Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

    Koszt konsultacji od 100 zł

    Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

    Poznasz plan i koszty leczenia

    Zadzwoń: 12 222 50 10