Implanty zębów

Wybór systemu implantologicznego to zdecydowanie jedna z najistotniejszych rzeczy podczas planowania leczenia. W Dental4You® zdecydowaliśmy się na wszczepianie implantów Dentsply Implants (AstraTech Implant System™). Na podstawie naszych doświadczeń oraz 30-letnim doniesieniom najwybitniejszych implantologów świata można stwierdzić, że implanty firmy Dentsply Implants zapewniają trwałe utrzymanie implantu i charakteryzują się 100% integracją z kością. Dzięki tym cechom producent zapewnia ich dożywotnią rękojmię wobec czego pacjent nie ponosi kosztów związanych z niepowodzeniem leczenia chirurgicznego. Doskonałość poparta jest niezliczoną ilością artykułów medycznych. Implanty te są najlepiej przebadanymi i najczęściej opisywanymi w literaturze medycznej.

Implanty zębów AstraTech

implanty zębów

Dzięki implantom AstraTech możemy od samego początku leczenia skupiać się na ostatecznym, estetycznym efekcie leczenia. 

Kiedy stosuje się implanty zębów?

Implant zęba jest najlepszą opcją zastępowania braku pojedynczego lub większej ilości zębów. Mogą być dostosowane do rozmaitych warunków, co powoduje że zdecydowana większość osób może użytkować mosty i korony, które wyglądają i funkcjonują jak naturalne uzębienie. Jedynym wymogiem stawianym pacjentowi przed implantacją jest w pełni ukształtowana tkanka kostna. Z tego powodu unika się stosowania implantów osobom przed ukończeniem 18ego roku życia. 

Jeśli zdecydujesz się na implantację, wybierzemy dla Ciebie najlepiej dobrane rozwiązanie, uwzględniając Twoje wymagania i potrzeby, ogólny stan zdrowia oraz ilość i jakość Twojej tkanki kostnej.

implanty zębów: tytanowy implant

Tytanowy implant umieszczany jest w kości. Tytan jest metalem biokompatybilnym, doskonale tolerowanym przez ludzki organizm. Jego stałe połączenie z kością powoduje powstanie stabilnej podpory, na której oprzeć można konstrukcję protetyczną.

implanty zębów: łącznik

Łącznik to protetyczna komponenta łącząca implant z planowaną odbudową protetyczną. W zależności od rodzaju ostatecznej odbudowy proponujemy łączniki tytanowe, złote lub cyrkonowe.

implanty zębów: korona

Wykonanie korony, mostu lub innej protezy to ostatni etap leczenia odtwórczego.

Implanty zębów: sposoby zastępowania zębów

implanty zębów: brak pojedynczego zęba

1. Implanty zębów – brak pojedynczego zęba

Leczenie implantologiczne jest najlepszym rozwiązaniem po utracie pojedynczego zęba. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy szlifowania dwóch sąsiednich zębów.

implanty zębów: brak kilku zębów

2. Most na implantach przy braku kilku zębów

Po utracie kilku sąsiednich zębów leczeniem z wyboru jest wykonanie mostu na implantach. Takie rozwiązanie stanowi alternatywę dla ruchomej ("wyjmowanej") protezy.

implanty zębów: proteza pełnego łuku

3. Proteza pełnego łuku

Po utracie wszystkich zębów górnego lub dolnego łuku zębowego, ich odtworzenie na bazie implantów jest z pewnością najlepszym rozwiązaniem. Możliwe jest wykonanie mostu osadzonego na kilku implantach- rozwiązanie bez "wyjmowanej" protezy. Innym proponowanym leczeniem jest wykonanie protezy ustabilizowanej na dwóch lub czterech implantach (w zależności od obecnych warunków). Dzięki zastosowaniu elementów kotwiczących w implantach i protezie zdecydowanie wzrasta poziom stabilizacji, co przekłada się na komfort życia. Proteza trzyma się w miejscu ale w razie potrzeby w każdej chwili można ją łatwo wyjąć.

implanty zębów: Zirkonzahn® Prettau

4. Odbudowa pełnych łuków zębowych materiałem Zirkonzahn® Prettau.

Najnowszy i najdoskonalszy sposób odbudowy całych łuków zębowych. Praca wykonana z cyrkonu. To największy luksus leczenia implantoprotetycznego. Materiał i metoda frezowania odbudowy protetycznej opracowana została przez włoskich specjalistów.

Ile kosztują implanty zębów?

Szczegółowy cennik usług dentystycznych dostępnych w naszym gabinecie dostępny jest tutaj: CENNIK - Dental4You Kraków Nowa Huta