3 skuteczne sposoby na olśniewający uśmiech

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 28.01.2021
kategoria: Poradnik

Wiele osób marzy o nieskazitelnie pięknym uśmiechu. Nic dziwnego, skoro to właśnie on pozwala poczuć się pewnie i komfortowo. Co ważne, znakomicie wyglądające zęby sprawiają, że jesteśmy również lepiej postrzegani przez osoby z naszego otoczenia, tym samym korzystnie to wpływa na życie prywatne i zawodowe. Dlatego wiele osób decyduje się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. To właśnie za jej sprawą poprawie ulec może nie tylko wygląd Twojego uśmiechu, ale pozytywnie może odmienić się również Twoje życie.

1. Podaruj sobie śnieżnobiały uśmiech – wybielanie

Nieestetyczne przebarwienia na zębach mogą znacznie pogorszyć wygląd uśmiechu. W celu przywrócenia śnieżnobiałego uśmiechu stosuje się skuteczne rozwiązanie, jakim jest wybielanie. W Dental4You® wykorzystujemy kilka rozwiązań, co pozwala nam zawsze dobrać metody do indywidualnych potrzeb Pacjenta. W ten sposób uzyskujemy satysfakcjonujący efekt, którym można cieszyć się przez długi czas. W naszej klinice wykonujemy wybielanie metodą gabinetową oraz nakładkową. W pierwszym z nich można wyróżnić dwa rozwiązania, a mianowicie wybielanie lampą Beyond™ oraz Prevdent. Oba te zabiegi przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym i są całkowicie bezpieczne. Polegają one na nałożeniu na zęby specjalnych preparatów, które po aktywowaniu ich właściwości pozwalają uzyskać efekt bielszych zębów nawet o kilka odcieni. W przypadku zastosowania Prevdent warto pamiętać, że zabieg pozwala również wzmocnić uzębienie, ponieważ używana substancja zawiera w sobie nano-hydroksyapatyt, czyli główny składnik szkliwa. Dlatego po zakończonej wizycie w Dental4You® będziesz mógł cieszyć się nie tylko śnieżnobiałym, ale również zdrowym uśmiechem.

Nieco inaczej wybielanie wygląda w przypadku zastosowania systemu nakładkowego. W takiej sytuacji konieczne jest pobranie wycisku uzębienia, który następnie jest przesyłany do pracowni protetycznej, gdzie doświadczeni technicy przygotowują indywidualnie dopasowane specjalne nakładki. Po ich dostarczeniu do naszej kliniki przekażemy Ci je wraz ze specjalnym preparatem wybielającym. Od tego momentu cały proces wybielania przenosi się do domowego zacisza. Twoim zadaniem będzie codzienne wypełnianie nakładek preparatem, a następnie zakładanie ich na noc. Pierwsze efekty najczęściej widoczne są już po kilku dniach, a cały proces z reguły nie trwa dłużej niż 2 tygodnie. Ważną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że daje Ci ono kontrolę nad procesem wybielania, a tym samym uzyskiwanymi efektami. Ponadto nie pojawia się nadwrażliwość zębów, a z przygotowanych nakładek można również korzystać w przyszłości. Jeżeli marzysz o pięknym uśmiechu, koniecznie odwiedź Dental4You® – pomożemy poprawić Twoje życie na lepsze!

2. Niezachwiana symetria – licówki

Kolor uzębienia to niejedyny powód do zmartwień. Okazuje się bowiem, że Pacjenci pragną również odmienić kształt czy długość swoich zębów. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są licówki. W Dental4You® zalecamy zastosowanie licówek wykonanych z porcelany, ponieważ charakteryzują się nie tylko znakomitym wyglądem, idealnie imitując naturalne piękno, ale również wytrzymałością. Do ich stworzenia konieczna jest współpraca z profesjonalnym laboratorium protetycznym, gdzie za ich przygotowanie odpowiadają doświadczeni technicy. Warto jednak pamiętać, że można również zdecydować się na alternatywę w postaci licówek kompozytowych. Niezależnie jednak od zastosowanego materiału, rozwiązanie to pozwala odmienić kształt, długość czy kolor zębów. Licówki wykorzystywane są również do usuwania nieestetyczny przerw między zębami oraz diastemy, czyli widocznej szpary między górnymi jedynkami. Rozwiązanie to skutecznie pozwala uzyskać wymarzony przez niektórych nieskazitelnie wyglądający Hollywood smile.

3. Estetyczne nakłady koronowe – inlay/onlay

Próchnica to powszechny problem, z jakim borykają się Pacjenci. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenia leczenia zachowawczego, które polega na usunięciu niepokojących zmian próchnicowych, a następnie uzupełnieniu powstałych ubytków. W tym celu standardowo wykorzystuje się wypełnienia światłoutwardzalne, które cechują się wysoką wytrzymałością. Jednak Pacjenci szczególnie ceniący sobie znakomity wygląd coraz częściej decydują się na estetyczne wypełnienia inlay/onlay. Są to właściwie nakłady koronowe, wykonywane w pracowni protetycznej, które wykorzystuje się do uzupełnienia ubytków próchnicowych, a także przy uszkodzeniach mechanicznych. Estetyczne wypełnienia w czasie produkcji przechodzą specjalny proces, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie efektu nie tylko bardzo wytrzymałego, ale również zachwycającego wyglądem. Jeżeli marzysz o pięknym uśmiechu, rozwiązanie to może być dla Ciebie idealne.

Co możesz teraz zrobić?

Odmień swoje życie na lepsze i ciesz się wspaniale wyglądającym uśmiechem! W Dental4You® wykorzystujemy wiele innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą wreszcie spełnić Twoje marzenie. Przekonaj się o tym sam! Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.

 Zadzwoń: 12 222 50 10