Ból znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 21.02.2018
kategoria: Poradnik

Bezbolesna wizyta, dzięki The Wand

The WandTM to technologia, która polecana jest szczególnie dla osób wrażliwych oraz dzieci. Całe urządzenie składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, która z wyglądu przypomina długopis.

Dentysta podczas podawania znieczulenia przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą mikroprocesora aplikuje lek. Komputer cały czas informuje o kolejnych etapach przenikania znieczulenia do tkanek i kontroluje tempo podawania oraz ciśnienie. Dzięki takiemu rozwiązaniu podawanie leku jest bezbolesne.

Wolniej, ale szybciej

Podczas podawania leku znieczulającego za pomocą tradycyjnej strzykawki występuje ból o różnym natężeniu. Spowodowane jest to rozpychaniem tkanek przez płyn wtłaczany pod ciśnieniem.

Natomiast technologia The WandTM aplikuje lek z prędkością, która pozwala tkankom na bieżące wchłanianie dostarczanego płynu. Podanie znieczulenia trwa ok. 3 minut, a tkanki są natychmiastowo znieczulone. Pozwala to na szybkie rozpoczęcie zabiegu. Z koli podczas użycia tradycyjnej techniki, należy czekać nawet 10-15 minut zanim lek zacznie działać.

Brak dyskomfortu po zabiegu

Po podaniu leku z użyciem The WandTM nie musimy obawiać się odrętwienia twarzy. Dzięki tak nowatorskiej technologii można znieczulić jedynie wybrany fragment ciała, np. okolice jednego zęba.

Zapraszamy na zabiegi stomatologiczne z użyciem znieczulenia The WandTM w gabinecie Dental4You® w Krakowie.Zadzwoń: (12) 222-50-10