Co warto wiedzieć o Bondingu?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 03.08.2020
kategoria: Poradnik

Potrzeba rozwiązań przynoszących błyskawiczne efekty jest dzisiaj znamienna dla praktycznie każdej dziedziny, jaką możemy sobie wyobrazić. Stomatologia nie jest wyjątkiem, wraz z duchem czasu powstają coraz to nowsze metody zwalczania niespodzianek, które mogą się przytrafić naszemu uzębieniu. Wyobraź sobie następującą sytuację: następnego dnia czeka Cię niezwykle ważne spotkanie biznesowe, na którym masz zamiar olśniewająco wyglądać, ale w międzyczasie ukruszyła ci się górna jedynka. Ot proza życia. Nie masz czasu na bardziej kompleksowe leczenie, rozłożone na kilka wizyt u stomatologa? Niezbędne jest jedno z tych ekspresowych rozwiązań, dzięki któremu lekarz na powrót przywróci blask twojemu uśmiechowi – bonding.

 

Czym właściwie jest bonding?

To nic innego, jak technika wykorzystywania specjalnych żywic kompozytowych do odbudowywania mniejszych uszkodzeń lub skaz występujących w naszym uzębieniu. Na naruszony ząb nanosi się i kształtuje cienką warstwę takiej żywicy, aby odtworzyć jego pierwotny kształt. Pozwala to stomatologowi na usunięcie drobniejszych, ukruszeń, pęknięć nieestetycznych przebarwień w trakcie jednej wizyty. Używa się też go w zmniejszaniu, a nawet całkowitemu maskowaniu diastemy.

 

Jak jest przeprowadzany zabieg?

Jako metoda mało inwazyjna, bonding nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, na przykład w postaci nielubianego przez wszystkich borowania, lub stosowania nieprzyjemnych specyfików. Zbędnym jest użycie nawet miejscowego znieczulenia, chyba że Pacjent cierpi na nadwrażliwość zębów. Wstępnie lekarz dokonuje oczyszczenia zębów, by przejść do delikatnego szlifowania przedniej części poddawanego zabiegowi zęba, by ostatecznie dokonać lekkiego wytrawienia środkiem o kwaśnym odczynie i nałożenia żywicy w barwie dopasowanej do koloru zębów. Tak skonstruowane wypełnienie naświetla się lampą stomatologiczną, by kompozyt mógł dokładnie przylec do pokrywanej powierzchni, co pozwala Pacjentowi na spożywanie posiłków i napoi zaraz po zejściu z fotela.

 

Kiedy najlepiej zrezygnować?

Fundamentalne znaczenie ma stan zdrowia zębów. Bonding nie może zostać użyty w przypadku występowania próchnicy lub stanów zapalnych, innych chorób przyzębia. Technicznie rzecz biorąc, bruksizm nie jest zjawiskiem uniemożliwiającym wykonanie, jednak zdecydowanie odradza się stosowanie bondingu u Pacjentów mimowolnie ścierających zęby.

 

Poznaj naszych ekspertów zajmujących się wykonywaniem bondingu

 

Co warto wiedzieć o Bondingu?

Piotr Kuśnierz

Lekarz stomatolog, Właściciel
Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej


Zajmuje się: implantologia, chirurgia szczękowo-twarzowa, chirurgia stomatologiczna, zaawansowane metody odbudowy bazy kostnej, skomplikowane ekstrakcje, chirurgia skóry twarzy i szyi.

Ukończył Wydział Lekarsko-Dentystyczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i na tej uczelni uzyskał dyplom lekarski. Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać już w trakcie trwania stażu podyplomowego, pracując jako wolontariusz w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie, w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Collegium Medicum. Właśnie z tym ośrodkiem medycznym związał swoją działalność.

Zapisz się na konsultację

Wypełnij formularz, a recepcjonistka skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty

    Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj. (obowiązkowe)
    Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

    Koszt konsultacji od 100 zł

    Lekarz zweryfikuje stan Twojego uzębienia

    Poznasz plan i koszty leczenia

     

     

    Czemu warto się skusić?

    Jako zdecydowane zalety należy zaznaczyć krótki czas realizacji, satysfakcjonujący efekt jest widoczny bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Żywotność bondingu określa się na mniej więcej 4-5 lat, co w połączeniu z niską ceną stanowi świetne wyjście dla oszczędnych Pacjentów. Jest też ważną częścią procedury leczenia ortodontycznego, gdy starte w wyniku choroby okluzyjnej zęby wymagają zmiany wysokości ich zwarcia. Wypełnienia oparte o użycie nowoczesnych materiałów kompozytowych bardzo dobrze imitują naturalne uzębienie, szczególnie przy konsekwentnym stosowaniu się do zachowania zasad higieny.

     

    Co możesz teraz zrobić?

    Twoim zębom przytrafiło się drobne uszkodzenie, a Ty nie masz czasu na podjęcie bardziej złożonego leczenia? Bonding jest rozwiązaniem twojego kłopotu! Dzięki niemu błyskawicznie zamaskujesz defekty trapiące Twój uśmiech, przywracając mu poprzedni blaski, a Tobie pewność siebie! Dental4You® kompleksowo zadba o twój komfort i zęby, wszystko za sprawą doświadczonej kadry ekspertów, kierujących się silną motywacją do uzyskania efektu i zadowolenia Pacjenta. Umów się na wizytę, kontaktując się z nami pod numerem 12 200 51 10 lub 609 777 166. Możesz także wypełnić formularz na naszej stronie.



    Zadzwoń: 12 222 50 10