Co warto wiedzieć o halitozie?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 02.04.2020
kategoria: Poradnik

Nieprzyjemny zapach z ust sprawia, że odczuwasz dyskomfort psychiczny? A może unikasz spotkań towarzyskich z tego powodu? Nie czekaj dłużej i rozwiąż skutecznie swój problem. Halitoza, bo o niej właśnie mowa, może być objawem wielu poważnych dolegliwości, dlatego jeżeli borykasz się z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z ust, koniecznie udaj się do kliniki stomatologicznej. Tam zostanie rozpoznany problem, a Ty w końcu będziesz mógł cieszyć się pełnią zdrowia.

Halitoza, czyli…

…nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust, który negatywnie wpływa na jakość życia. To właśnie przez tę przypadłość możesz odczuwać wstyd, co z kolei może wpłynąć na decyzję o zrezygnowaniu z życia towarzyskiego. Utrata pewności siebie i komfortu psychicznego sprawia, że znacznie trudniej jest czerpać radość z życia. Warto również pamiętać, że wiele osób przyznaje, iż nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust powoduje negatywne postrzeganie ich przez innych. Wszystko to mocno wpływa na pogorszenie jakości życia, dlatego tak ważne jest, aby skutecznie uporać się z tym problemem.

Jak powstaje halitoza?

W wielu przypadkach źródeł pojawienia się nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z ust należy upatrywać w zaniedbaniach w zakresie higieny jamy ustnej. Wskutek tego na uzębieniu odłożyć może się kamień nazębny, który jest idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii. To właśnie przez to może dojść do rozwoju chorób, np. paradontozy, której jednym z objawów jest właśnie halitoza. W takim wypadku konieczne jest przeprowadzenie leczenia z zakresu periodontologii, dzięki czemu skutecznie można rozwiązać problemy związane z chorobami przyzębia.

Osoby korzystające z odbudów protetycznych również nie powinny zapominać o prawidłowej higienie jamy ustnej. Przede wszystkim w przypadku korzystaniu z ruchomych protez należy pamiętać o ich wyciąganiu na noc, a także o ich dokładnym oczyszczaniu. Ponadto źle dopasowana ruchoma odbudowa protetyczna może sprawiać, że będą pod nią gromadzić się resztki pożywienia. W konsekwencji pojawić się może problem halitozy, dlatego tak ważne jest, aby szczególną uwagę przykładać do dokładnej higieny jamy ustnej.

Warto również wspomnieć, że z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z ust mogą borykać się osoby palące papierosy, ale także spożywające znaczne ilości alkoholu. Dzieje się tak, ponieważ nałóg ten prowadzi do refluksu żołądkowo-przełykowego, co z kolei jest źródłem halitozy. Ważne jest więc, aby zrezygnować z negatywnych przyzwyczajeń, a także zadbać o prawidłową dietę.

Jak zwalczać nieprzyjemny zapach z ust?

Podkreślić należy, że halitoza w większości przypadków jest objawem bardziej złożonych problemów, dlatego tak niezwykle ważna jest diagnostyka. Po udaniu się do naszej kliniki przeprowadzimy wszystkie niezbędne badania, na podstawie których zaplanujemy całe leczenie. Najczęściej w celu rozwiązania problemów związanych z halitozą konieczne jest przeprowadzenie zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej lub periodontologii. W ten sposób przywracane jest zdrowie w jamie ustnej, a tym samym Ty nie będziesz musiał martwić się o nieprzyjemny zapach wydobywający się z ust. W Dental4You® skutecznie uporamy się z wszystkimi problemami, z jakimi się borykasz! Przekonaj się o tym sam i odwiedź nas!

Co możesz teraz zrobić?

Halitoza jest objawem informującym, że w jamie ustnej pojawiły się niepokojące problemy. W takim wypadku wizyta w profesjonalnej klinice stomatologicznej jest niezbędna, dzięki czemu można skutecznie zadbać o zdrowie uzębienia. Nie czekaj już dłużej, tylko odwiedź nas. Skutecznie i bezboleśnie rozwiążemy wszystkie Twoje problemy związane z jamą ustną, z jakimi się borykasz. Zadzwoń: 12 222 50 10