Czego nie robić podczas higieny jamy ustnej?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 22.02.2018
kategoria: Poradnik

Szkodliwe czynności

Poniżej przedstawiamy kilka czynności, które mogą negatywnie wpłynąć na stan naszej jamy ustnej:

1. Jeżeli podczas mycia, wykonujemy wyłącznie poziome ruchy, to możemy doprowadzić do utraty tkanki zęba w okolicy jego szyjki i do utworzenia się ubytku klinowego, a także nadwrażliwości zęba.

2. Używanie wykałaczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych z nadmierną siłą może prowadzić do uszkodzeń dziąseł (zalecamy używanie nici dentystycznych lub irygatorów).

3. Nitkując zęby, należy wykonywać ruchy w dół i w górę, jeżeli nie będziemy trzymać się tej zasady mogą pojawić się problemy z dziąsłami.

4. Nie można myć zębów zbyt delikatnie, nawet przy problemie krwawiących dziąseł. Cała jama ustna musi być dokładnie umyta. Krwawienie dziąseł świadczy o stanie zapalnym dziąseł, a płytka bakteryjna z niedomytych zębów podtrzyma ten stan. Konsekwencją zbyt łagodnego mycia zębów przy problemie krwawiących dziąseł może być zapalenie przyzębia, utrata tkanki kostnej, a także rozchwianie zębów.

5. Pasty wybielające mają w sobie dużą ilość środków ścierających, co może prowadzić do uszkodzenia szkliwa, a nawet ubytków. Jeżeli chcemy wybielić zęby, najlepiej udać się do dentysty na specjalistyczny zabieg wybielania. Do podtrzymania efektu należy używać środków, wskazanych przez dentystę.

Kto pyta nie błądzi

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie higieny jamy ustnej, zapytaj stomatologa. Lepiej zdobyć wiedzę, która pozwoli na utrzymanie pięknego, białego uśmiechu, niż narażać się na występowanie chorób jamy ustnej spowodowanych przez własne zaniechania.Zadzwoń: (12) 222-50-10