Estetyczne wypełnienia inlay/onlay

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 20.10.2020
kategoria: Poradnik

Zmiany próchnicowe to powszechny problem, z którym Pacjenci niezwykle często udają się do gabinetów stomatologicznych. W takim przypadku rozwiązaniem jest usunięcie zakażonych tkanek, a następnie uzupełnienie ubytków wypełnieniem światłoutwardzalnym. Metoda ta nie zawsze jednak przynosi oczekiwane efekty. Z tego właśnie powodu powstała konieczność opracowania innowacyjnych rozwiązań. W Dental4You® z powodzeniem wykorzystujemy nowoczesne wypełnienia inlay/onlay do uzupełnienia ubytków, uzyskują przy tym znakomite efekty, którymi można cieszyć się przez długie lata.

Nowoczesna odbudowa zęba

Wypełnienia inlay/onlay są to nakłady koronowe, do produkcji których wykorzystywane mogą być dwa rodzaje materiałów: kompozyt albo porcelana. Bliska współpraca z profesjonalnym laboratorium protetycznym pozwala uzyskać znakomite, indywidualnie dopasowane efekty. Doświadczeni technicy z dbałością o każdy najmniejszy detal przygotowują nakłady koronowe w taki sposób, aby w żaden sposób nie można ich było odróżnić od pozostałych zębów. Możliwość uzyskania najlepszych efektów daje porcelana, która charakteryzuje się przepuszczalnością światła niemal identyczną jak szkliwo. W ten sposób możliwa jest sugestywna imitacja naturalnych tkanek. W procesie przygotowania materiał ten jest poddawany polimeryzacji, co pozwala uzyskać odpowiednią twardość, dzięki czemu wypełnienia inlay/onlay są niezwykle wytrzymałym rozwiązaniem. Wszystkie te cechy sprawiają, że ta nowoczesna metoda wybierana jest przez Pacjentów, którzy oczekują najlepszych efektów.

W pełni bezpieczne leczenie

  1. W naszej klinice pierwszym etapem leczenia jest wizyta konsultacyjna. To bardzo ważny etap, ponieważ to właśnie wtedy lekarz zapoznaje się ze stanem zdrowia jamy ustnej, wykonując wszystkie niezbędne badania przy użyciu w pełni bezpiecznych urządzeń. Na tej podstawie przygotowywany jest plan leczenia z uwzględnieniem wszelkich indywidualnych warunków. Podczas wizyty konsultacyjnej możesz również podzielić się z lekarzem wszelkimi swoimi wątpliwościami i obawami, dzięki temu ekspert będzie mógł dobrać odpowiednie metody.
  2. W przypadku zmian próchnicowych na początku konieczne jest dokładne oczyszczenie chorych tkanek. Następnie konieczne jest wypełnienie powstałych ubytków. W Dental4You® w tym przypadku można zdecydować się na estetyczne nakłady koronowe inlay/onlay z kompozytu lub porcelany. Pobiera się wtedy wycisk uzębienia, który jest przesyłany do pracowni protetycznej. Wykwalifikowanych technik stomatologicznych przygotowuje tam indywidualnie dopasowane wypełnienia. Zastosowanie specjalistycznych procedur sprawia, że możliwe jest uzyskanie znakomitych efektów.
  3. Kiedy estetyczne wypełnienia inlay/onlay są gotowe, przystępujemy do ich zamocowania. W naszej klinice cały proces leczenia zębów przebiega całkowicie bezboleśnie, w czym ogromna zasługa amerykańskiego komputerowego znieczulenia The Wand. Po zakończonej terapii będziesz mógł w końcu cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

 

Wyjątkowe rozwiązania – inlay/onlay

Estetyczne wypełnienia inlay/onlay to rozwiązanie, które chętnie wybierający wymagający Pacjenci. Dzieje się tak, ponieważ do stworzenia nakładów koronowych wykorzystywane są wysokiej jakości materiały. Pozwalają one na uzyskanie efektu, który do złudzenia przypomina naturalne tkanki zęba. Przygotowanie wypełnień inlay/onlay w pracowni protetycznej sprawia, że odwzorowane są najdrobniejsze detale, dzięki czemu nie jest wręcz możliwe odróżnienie przygotowanej odbudowy od reszty uzębienia.

Przygotowanie nakładów koronowych jest procesem złożonym, który wymaga ogromnego doświadczenia i wiedzy od techników protetycznych. Wypełnienia inlay/onaly w trakcie tworzenia przechodzą proces polimeryzacji, co sprawia, że nie powstają mikroszczeliny, które ułatwiałaby pojawienie się oraz rozwój próchnicy w przyszłości. Ponadto zastosowane rozwiązania sprawiają, że nakłady koronowe są niezwykle wytrzymałe. Oznacza to, że porcelanowymi wypełnieniami inaly/onlay można cieszyć się nawet przez następne 15 lat! Wszystkie cechy tego rozwiązania sprawiają, że nakłady koronowe sprawdzają się również idealnie w przypadku poważniejszego uszkodzenia mechanicznego. To za ich sprawą będziesz mógł przez długie lata cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

Co możesz teraz zrobić?

Zauważyłeś u siebie objawy zmian próchnicowych? A może przydarzył Ci się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego utraciłeś fragment zęba? W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem okazać się może zastosowanie wypełnienia inlay/onlay, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10