Ile kosztuje implant?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 14.05.2020
kategoria: Poradnik

Luki w uzębieniu nie pozwalają Ci swobodnie się uśmiechać? Brak zębów sprawia, że nie możesz się cieszyć pełnią życia? Pragniesz zadbać o swoje zdrowie? Utrata uzębienia to poważny problem, który wymaga szybkiej reakcji i konkretnych działań. W takiej sytuacja zaleca się przeprowadzenie leczenia implantologicznego, dzięki któremu można przywrócić w jamie ustnej pełną funkcjonalność. Ile jednak kosztuje taki zabieg? Przekonajmy się!

 

Od początku, czyli jak przebiega zabieg wszczepienia implantu?

Niezwykle ważne jest, aby mieć świadomość, jak przebiega pełne leczenie implantologiczne. Wstępny proces polega na przeprowadzeniu precyzyjnej diagnostyki umożliwiającej lekarzowi dokładnie ocenić warunki kostne, a tym samym sprawdzić, czy nie istnieją przeciwwskazania do wszczepienia implantów. Ponadto na tym etapie planowane jest również całe leczenie, dzięki czemu uzyskać można zachwycające efekty. W naszej klinice wykorzystujemy technologie MyRay i DurrDental, dzięki którym możliwym jest uzyskanie dokładnych zdjęć RTG przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Po przeprowadzeniu diagnostyki w Dental4You® można przejść do kolejnego etapu, jakim jest wszczepienie implantów. Czym jednak jest implant? To mała tytanowa śruba, do produkcji której stosowane są biokompatybilne materiały. Zabieg polega na umieszczeniu implantów w miejsce po utraconych korzeniach. Wszczepienie jednej śruby trwa zazwyczaj około 15 minut, a podczas jednej wizyty można ich umieścić kilka. Zabieg ten jest niezwykle bezpieczny i skuteczny – powodzenie jego przeprowadzenia sięga 98%! Warto pamiętać, że leczenie implantologiczne jest w pełni komfortowe oraz bezbolesne, a to wszystko za sprawą amerykańskiego komputerowego znieczulenia The Wand stosowanego w naszej klinice.

Po zabiegu następuje okres, w którym implanty integrują się z kością. Po ich zagojeniu się na tak przygotowanej podstawie mogą zostać zamocowane odpowiednie rekonstrukcje protetyczne: korony (pojedyncza luka), mosty (kilka braków zębowych) lub protezy (całkowite bezzębie). Od tej pory będziesz mógł znowu cieszyć się pięknym i w pełni funkcjonalnym uśmiechem!

 

Ile zatem kosztuje implant?

Na skuteczność przeprowadzonego zabiegu składają się nie tylko wysokiej jakości materiały, ale również ogromne umiejętności i wiedza członków zespołu, którzy pracują nad przywróceniem pełnej funkcjonalności oraz estetyki w jamie ustnej. Należy również pamiętać, że wszczepienie implantów to tylko jeden z etapów, który wchodzi w skład kompleksowego leczenia. Wszystko to wpływa na kształtowanie się ostatecznej ceny. 

W Dental4You® korzystamy wyłącznie z najwyższej klasy implantów wiodącej marki, znajdującej uznanie na całym świecie. Koszt jego wszczepienia rozpoczyna się od 3 200 złotych. W przypadku pojedynczej luki stosuje się koronę protetyczną, której cena, zależnie od wybranego rodzaju, to co najmniej 2 400 złotych. Przy większych brakach zębowych zaleca się wszczepienie dwóch implantów, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie mostu protetycznego. W ten sposób można niezwykle estetycznie odbudować utracone uzębienie. Cena mostu to koszt rzędu 5 800 złotych. Oczywiście najdroższym rozwiązaniem jest proteza. Przy tym rozwiązaniu uwzględnić należy konieczność wszczepienia większej ilości implantów. W naszej klinice koszt protezy mocowanej na implantach rozpoczyna się od 4 000 złotych.

 

Kiedy ostatecznie dowiem się, ile kosztuje implant?

Każde leczenie w Dental4You® rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej, podczas której przeprowadzany jest wywiad. Lekarz poznaje wtedy Twoje oczekiwania, a także ocenia stan zdrowia jamy ustnej. Na tej podstawie przygotowuje cały plan leczenia oraz wstępny kosztorys. Jest to niezwykle ważne, ponieważ już od samego początku wiesz, jakie zabiegi będą przeprowadzone, a także z jakimi kosztami musisz się liczyć. W ten sposób zyskujesz komfort psychiczny, bo cały proces jest w pełni przewidywalny.

 

Co możesz teraz zrobić?

Utrata zębów to niezwykle poważny problem, który wymaga kompleksowego leczenia stomatologicznego. W naszej klinice od lat spełniamy marzenia Pacjentów o pięknym i pełnym uśmiechu. Mamy oczywiście świadomość, że leczenie takie nie należy do najtańszych, jednak większe koszty wiążą się z możliwością uzyskania najlepszych efektów, którymi będziesz mógł cieszyć się przez długie lata. Pamiętaj: nie warto stosować półśrodków. Zdecyduj się na sprawdzone rozwiązania stosowane w Dental4You®. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10