Jak dbać o higienę zębów dziecka?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 22.02.2018
kategoria: Poradnik

Jak skutecznie zachęcać dziecko do mycia zębów?

Z pewnością warto wytłumaczyć dziecku, iż zęby tak samo jak całe ciało, wymaga mycia i oczyszczania. W przeciwnym razie mogą pojawić się drobne zarazki, które wpłyną negatywnie na stan ząbków. Rodzice mogą wspomóc się licznymi animacjami dostępnymi w internecie, które dopasowane są do wieku przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Gadżety które zachęcą dziecko do mycia zębów

Ciekawym rozwiązaniem może być również kupno odpowiednich przyborów – obecnie na polskim rynku dostępne są szczoteczki oraz kubeczki w żywych kolorach, niejednokrotnie przyozdobione wizerunkiem ulubionych postaci z kreskówek. W takim towarzystwie dziecko z pewnością poczuje się raźniej i chętniej szczotkować będzie zęby.

Wizyty u stomatologa

Dziecko warto od najmłodszych lat oswajać z wizytami u stomatologa. Pierwsza wizyta może być zapoznawcza”. Podczas takich odwiedzin stomatolog pokaże dziecku wszystkie przybory i wytłumaczy na makietach dedykowanych dzieciom, jak istotna jest odpowiednia higiena zębów. Taka wizyta może okazać się kluczowa – dziecko będzie wiedziało, iż wizyty u stomatologa nie wiążą się z żadnymi ieprzyjemnościami.Zadzwoń: (12) 222-50-10