Jak dbać o ,,trzecie zęby”?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 17.02.2020
kategoria: Poradnik

W końcu nadszedł ten dzień, w którym możesz cieszyć się pięknym, nowym uśmiechem? A może dopiero rozważasz założenie protezy i szukasz odpowiedzi na różnego rodzaju pytania? Jedno z nich bez wątpienia będzie dotyczyć ważnego problemu, jakim jest codzienna higiena jamy ustnej i czyszczenie odbudowy protetycznej. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości oraz obalić częste mity.

 

Jak przechowywać protezę ruchomą?

Wiele osób sądzi, że protezę ruchomą należy umieszczać na noc w szklance z wodą. Nic bardziej mylnego! Jest to mit, który wypromowały liczne filmy i jest ciągle powielany. Okazuje się bowiem, że pozostawienie protezy w szklance z wodą jest wręcz szkodliwe dla odbudowy. Dzieje się tak, bowiem proteza wykonana jest z materiałów, które bardzo dobrze wchłaniają wodę, co tym samym tworzy idealne środowisko dla drobnoustrojów. Powoduje to powstanie kolejnych problemów, ponieważ dojść może do rozwoju stanów zapalnych w jamie ustnej.

Jak więc przechowywać protezę ruchomą? Przede wszystkim odbudowa protetyczna powinna być umieszczona w suchym i czystym miejscu. W ten sposób pozwoli Ci to uchronić protezę i cieszyć się jej funkcjonalnością oraz estetyką przez wiele lat.

 

Jak myć protezę?

Użytkownicy ruchomej protezy powinni ją wyciągnąć na czas mycia. Ważne, abyś pod żadnym pozorem nie korzystał ze zwykłej pasty do naturalnych zębów, ponieważ w jej składzie znajdują się składniki, które powodują ścieranie i niszczenie protezy. Przy wyborze przyborów do higieny jamy ustnej warto skonsultować się z naszymi ekspertami, którzy chętnie doradzą, dzięki czemu będziesz miał pewność, że Twoja odbudowa protetyczna posłuży Ci przez wiele lat!

 

W jakie urządzenia warto się zaopatrzyć?

Bardzo dobrze jeżeli zaczniesz korzystać z płukanek, dzięki którym możesz znacznie poprawić higienę jamy ustnej. Dodatkowym wsparciem jest oczywiście również specjalna nić dentystyczna oraz szczoteczki międzyzębowe. W ten sposób możesz dokładnie oczyścić wszystkie przestrzenie, które są trudno dostępne. Aby zwiększyć jakość zabiegów higienicznych, zaleca się korzystanie z irygatorów. Urządzenie to pozwala oczyścić strumieniem wody pod ciśnieniem niedostępne dla szczoteczki miejsca. Dzięki temu zyskujesz pewność, że ,,trzecie zęby” posłużą Ci przez wiele lat!

 

Co możesz teraz zrobić?

Zamocowanie odbudowy protetycznej znacznie poprawia jakość życia, dlatego koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie. Prowadzenie codziennych zabiegów higienicznych przy korzystaniu protez jest niezwykle proste. Jeżeli nasunęły Ci się jeszcze jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: (12) 222-50-10