Jak dbać o zęby podczas letnich wojaży?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 23.02.2018
kategoria: Poradnik

Kiedy niezbędny jest niewielki bagaż…

kiedy pakujemy się do torby czy plecaka stajemy co roku przed tym samym problemem – jak spakować to co niezbędne i jednocześnie i sprawić, że nasza torba przybierze monstrualne wymiary? Trudno będzie nam zrezygnować z kolejnych przedmiotów, z kosmetyków do ochrony zębów rezygnować nam natomiast nie wolno. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się kupno miniaturowych kosmetyków: pasty do zębów, również składanej szczoteczki. Wśród kosmetyków dedykowanych do ochrony zębów w wersji mini znajdziemy również małe płyny do płukania zębów oraz klasyczne nici dentystyczne. Bez względu na warunki, w jakich odpoczywamy, pamiętajmy o tym, aby przynajmniej dwa razy dziennie umyć zęby. Jeśli pod ręką nie mamy bieżącej wody sprawdzi się w tym celu również woda butelkowana! 
 

Gumy do żucia zawsze pod ręką!

Jednym z niezbędników podczas podróżowania staną się także gumy do żucia. Warto mieć je zawsze przy sobie. Ich podstawową zaletą jest to, ze skutecznie pomogą odświeżyć oddech. Żucie gumy tuż po posiłku będzie wzmagać wydzielanie śliny. Jest ona niezbędna do tego, aby rozpocząć procesy trawienne, a dodatkowo wspomaga wypłukiwanie resztek pokarmu z przestrzeni pomiędzy zębowych. 
 

A co, kiedy nie mamy możliwości umycia zębów?

Pomimo najlepszych chęci może się zdarzyć, że nie uda nam się wyczyścić zębów. Kiedy nie mamy pod ręką gumy do żucia przydatne mogą okazać się twarde warzywa i owoce, takie jak zielone jabłka, marchewka czy kalarepa. Podczas gryzienia tych produktów naturalnie ścierać się będzie osad nazębny, dzięki czemu w niewielkim stopniu zminimalizujemy rozwijanie się bakterii. Im szybciej jednak umyjemy zęby, tym lepiej.Zadzwoń: (12) 222-50-10