Jak dbać o zęby w wakacje

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 23.02.2018
kategoria: Poradnik

Płukanie jamy ustnej – zmniejsz ryzyko próchnicy!

Kiedy podczas wakacyjnych wojaży nie mamy możliwości częstego mycia zębów z pomocą przyjdą nam przede wszystkim wszelkie niesłodkie płyny. Popijanie wody mineralnej pozwoli nie tylko na nawilżenie i nawodnienie organizmu, ale przede wszystkim wpłynie na wypłukiwanie resztek pokarmów z jamy ustnej. Taki zabieg z pewnością zmniejszą dyskomfort po jedzeniu i pozwoli zahamować rozwój próchnicy. Pomocne ukażą się także gumy do życia – używanie ich tuż po posiłku sprawia, że w naszej jamie ustnej wydzielane jest więcej śliny, a resztki pokarmów są wypłukiwane z przestrzeni między zębowych. 
 

Domowe sposoby na odświeżanie oddechu

Wiele wakacyjnych przysmaków może powodować dyskomfort wiążący się z nieświeżym oddechem. Rozwiązań tego problemu może być kilka! Pierwszy z nich to oczywiście stosowanie płynów do płukania ust – znajdziemy je również w wersjach turystycznych, czyli w niewielkich buteleczkach, których objętość nie przekracza 100 ml. Jeśli nie dysponujemy płynem odświeżającym również dobrym pomysłem będzie żucie listków świeżej mięty czy też odrobiny koperku – obie te rośliny posiadają liczne olejki eteryczne, dzięki czemu skutecznie pomogą w odświeżaniu oddechu! Podobne działanie wykazują również goździki. 
 

Naturalne ścieranie płytki nazębnej

jeśli odczuwamy dyskomfort z powodu nakładającej się płytki nazębnej najlepszym sposobem będzie zjedzenie twardego jabłka lub twardego warzywa (marchewka, kalarepa). Podczas gryzienia nasze zęby będą naturalnie oczyszczane.Zadzwoń: (12) 222-50-10