Jak prawidłowo dbać o zęby?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 22.02.2018
kategoria: Poradnik

Dbanie o zęby a codzienne obowiązki

Osoby pracujące zawodowo nie zawsze mają możliwość stosowania się do zaleceń higienicznych pod każdym posiłku. Na szczęście ten problem można w prosty sposób rozwiązać, stosując gumy do żucia oraz płyny do płukania ust. Gumy do żucia pobudzają wydzielanie śliny, która pozwala na częściowe usuwanie pokarmów z jamy ustnej oraz przestrzeni między zębowych. Guma przywraca również naturalne pH w ustach. W przypadku płynu do płukania jego zadaniem jest przede wszystkim odświeżanie oddechu, jak również hamowanie powstawania płytki nazębnej na powierzchni szkliwa. A to właśnie płytka nazębna jest pożywką dla bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy. Płyny do ust dostępne są w dwóch wariantach: silnych i łagodniejszych.

Jaka pasta do zębów?

Warto również wybrać odpowiednią pastę do zębów – osoby poszukujące produktów bogatych w składniki mineralne powinny poszukać past o naturalnym składzie, z dodatkiem ziół czy naturalnych glinek.

Nie zapominajmy o dziąsłach!

Również dziąsła potrzebują specjalnego traktowania – o nich często zapominamy podczas pielęgnacji zębów. Zła kondycja dziąseł może objawiać się ich krwawieniem, recesjami, obrzękami czy powstawaniem stanów zapalnych. Zęby pozostawione w takim stanie mogą ulec rozchwianiu!

Jak skutecznie dbać o dziąsła?

Przede wszystkim należy je masować podczas szczotkowania zębów. Koliste ruchy pozwolą na wykonanie swoistego masażu dziąseł. Dzięki temu staną się one znacznie lepiej ukrwione.

Regularne wizyty stomatologiczne!

Kluczem do zdrowia jamy ustnej są jednak przede wszystkim regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Podczas kontroli warto też rozwiewać swoje wątpliwości – z pewnością chętnie odpowiemy Wam na nurtujące Was pytania.Zadzwoń: (12) 222-50-10