Jak w sposób bezpieczny wybielać zęby?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 06.10.2018
kategoria: Poradnik

Wybielanie zębów jest zabiegiem, któremu poddaje się coraz więcej Polaków – wynika to z chęci realizacji marzenia o estetycznych i zdrowych zębach. W wielu przypadkach nieostrożne wybielanie na własną rękę może przynieść znacznie więcej szkody niż pożytku. Jak bezpiecznie wybielać zęby, aby móc cieszyć się ich pięknym wyglądem przez długi czas?

Powody, dla których wybielamy zęby

Zdrowy i piękny uśmiech to wspaniała ozdoba – dodatkowo, osoby mogące pochwalić się białymi zębami są lepiej odbierane przez rozmówców. Wybielanie zębów stało się jednym ze sposobów na poprawienie swojej urody i estetyki uśmiechu.

Powszechne metody na wybielanie zębów

Olbrzymia ilość produktów wybielających zęby dostępna jest zarówno w aptekach, jak i drogeriach. Są to zazwyczaj pasty, których skład opiera się głównie na dużej ilości drobin ścierających. Stosowanie takich preparatów jest powszechne – są one tanie oraz dostępne. Niestety, zazwyczaj ich działanie jest wyłącznie powierzchniowe, a nieumiejętne stosowanie może doprowadzić do powstawania nadwrażliwości szkliwa. Efekty wybielania produktami drogeryjnymi mogą być różne. Najczęściej działanie tych preparatów polega wyłącznie na ścieraniu wierzchnich warstw osadów zalegających na szkliwie.

Wybielanie w gabinetach dentystycznych

Najlepszą i najskuteczniejszą metodą na wybielanie zębów jest zabieg u stomatologa. Nie tylko zastosuje on bezpieczne i sprawdzone metody wybielania, ale także wykona wszelkie procedury niezbędne przed wybielaniem. Jednym z takich niezbędników jest skaling zębów, który pozwoli na usunięcie wszelkich osadów oraz przebarwień. Zaniechanie tego zabiegu przed wybielaniem poskutkuje powstaniem nieestetycznych plam na powierzchni zębów.

Drugim ważnym zagadnieniem jest kompleksowa ocena stanu uzębienia oraz jamy ustnej. Przygotowując się do zabiegu i wybierając najlepszą metodę wybielania stomatolog przyjrzy się zębom i zleci niezbędne leczenie.

Koniecznie wylecz zęby przed wybielaniem!

Wyleczenie ubytków próchnicznych przed wybielaniem jest konieczne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że substancje wybielające mogą dodatkowo uszkodzić zmienioną tkankę zęba lub też znacząco pogłębić jej nadwrażliwość.

Zalecenia po wybielaniu

Aby efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej zalecane jest spożywani produktów niebarwiących, wyłączenie na kilka dni z diety czarnej kawy, czerwonego wina, buraków.Zadzwoń: (12) 222-50-10