Korzyści z leczenia implantologicznego

Karolina Kuśnierz
autor:
dodano: 26.04.2021
kategoria: Poradnik

Utrata naturalnego uzębienia to dla wielu prawdziwy dramat. Nic dziwnego, bowiem osoby borykające się nawet z pojedynczymi lukami zębowymi czują się mniej komfortowo w towarzystwie, obniża się również ich samoocena i pewność siebie, co negatywnie odbija się zarówno na życiu prywatnym i zawodowym. Rekonstrukcja utraconego uzębienia, a co za tym idzie, poprawa wyglądu całej twarzy, daje silną motywację do podjęcia leczenia implantologicznego. To jednak nie jest jedyny problem, z którym na co dzień zmagają się Pacjenci z brakami w uzębieniu.

Przyjrzyjmy się zatem czym są implanty i jakie korzyści wynikają z ich zastosowania.

Co to jest implant zęba?

Implant zębowy to wykonana z biokompatybilnego materiału imitacja naturalnego zęba, umieszczona w miejscu po jego utraconym korzeniu. Dzięki łatwej adaptacji do organizmu człowieka i szybkiej integracji z pozostałymi tkankami kostnymi w jamie ustnej , implant stanowi solidną podstawę do zamocowania estetycznej pracy protetycznej w postaci korony, mostu bądź protezy całkowitej.

Warto podkreślić, że implanty zębowe to obecnie najlepsza alternatywa odbudowy utraconych zębów. Poza względami estetycznymi, ich niewątpliwym atutem jest możliwość przywrócenia pełnej funkcjonalności w jamie ustnej niezależnie od skali braków zębowych. Z zabiegu mogą skorzystać zarówno Pacjenci z bezzębiem, jak również borykający się z pojedynczymi lukami w uzębieniu.
Skuteczność leczenia implantologicznego jest bardzo wysoka – powodzeniem kończy się niemal 100% przypadków.

Jak zmieni się jakość Twojego życia po wszczepieniu implantów?

Zdrowie w jamie ustnej – możesz wszystko jeść!

Wszczepienie implantów definitywnie kończy wszystkie problemy związane z utratą funkcjonalności w jamie ustnej. Oznacza to, że możesz bez żadnych przeszkód pogryźć nawet najbardziej twarde pokarmy nie obciążając przy tym układu pokarmowego, do którego trafiają już odpowiednio rozdrobnione resztki jedzenia. Po zakończonym leczeniu możesz bez żadnych ograniczeń układać swoją dietę, w której znajdą się produkty dawniej wyeliminowane z powodu zaburzenia funkcji żucia, np. możesz swobodnie pogryźć surową marchew, orzechy czy twarde jabłko, które są źródłem wielu cennych witamin i korzystnie wpływają na ogólny stan zdrowia.

Zahamowanie zaniku kości

W wyniku leczenia implantologicznego zostaje zahamowany zanik tkanki kostnej, która podobnie jak w przypadku mięśni, musi pracować. Jeśli nie jest używana z powodu braku osadzonego w niej zęba, stopniowo zanika, a wolne przestrzenie między zębami negatywnie wpływają na cały zgryz, jednocześnie przeciążając inne zęby. Równowagę w jamie ustnej może przywrócić właśnie wszczepienie implantów, które na stałe przejmują funkcje naturalnych korzeni. Jednym z ich głównych zadań jest właśnie odpowiednie obciążenie kości, dzięki czemu nie dochodzi do jej zaniku. Warto podkreślić, że brak odpowiedniej ilości kości prowadzi do wielu poważnych konsekwencji, m.in. utraty pełnej funkcjonalności jamy ustnej oraz pogorszenia estetyki twarzy.

Alternatywa dla wypadającej protezy

Pacjenci borykający się z bezzębiem często stosują tradycyjne ruchome protezy zębowe. Pomimo walorów estetycznych i częściowym przywróceniu funkcjonalności w jamie ustnej, nie zapewniają jednak pełnego komfortu użytkowania. Zdarzają się bowiem przypadki wypadnięcia protezy zębowej w najmniej oczekiwanych sytuacjach, np. podczas spotkań towarzyskich czy kichania. Te krępujące przypadki mogą zostać całkowicie wyeliminowane, dzięki rekonstrukcji protetycznej na implantach. To jedna z najlepszych alternatyw dla protez ruchomych, dzięki której z całkowitą swobodą można prowadzić rozmowy w towarzystwie bez obaw krępujących sytuacji. Zwiększamy również bezpieczeństwo podczas odpoczynku sennego. W przypadku, gdy zapomnimy o zdjęciu protezy przed snem, istnieje ryzyko zadławienia się protezą w nocy. Proteza zamocowana na implantach całkowicie to ryzyko eliminuje. Nie musisz pamiętać, by wyjmować ją na noc, co zapewnia najwyższy komfort jej użytkowania.

Odzyskanie naturalnego piękna uśmiechu

Perspektywa pięknego uśmiechu to jedna z głównych motywacji do podjęcia leczenia implantologicznego. Nic dziwnego, w przypadku bezzębia lub nawet pojedynczych braków zębowych zaburzona jest estetyka całej twarzy. Powoduje to szereg konsekwencji natury psychologicznej (brak pewności siebie), a nawet społecznej – wycofanie się z życia towarzyskiego. Jest kilka skutecznych skuteczna metod, by odzyskać naturalne piękno uśmiechu i tym samym poprawić jakość życia. Najlepsze efekty estetyczne i funkcjonalne dają rekonstrukcje protetyczne na implantach. Rozwiązanie to nie wymaga zastosowania żadnych widocznych elementów mocujących, dzięki czemu korzystnie wpływa to na ostateczny wygląd odbudowy, która niezwykle sugestywnie imituje naturalne piękno uzębienia.

Poprawna dykcja

Odpowiednia artykulacja głosek wymaga pełnego kontaktu języka z zębami, stąd też wiele osób dotkniętych bezzębiem ma problemy z poprawną dykcją. Rzutuje to na komfort psychiczny, zwłaszcza podczas wystąpień publicznych, może skutkować również rezygnacja ze spotkań towarzyskich. W wielu osób zawęża możliwości rozwoju zawodowego. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest rekonstrukcja uzębienia na implantach. Dzięki stabilnej podporze w postaci protezy, można swobodnie i poprawnie wypowiedzieć wszystkie dźwięki.

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli braki w uzębieniu utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie i nie możesz w pełni cieszyć się życiem, koniecznie zapisz się na konsultację do Dental4You®. Nasi eksperci w oparciu o precyzyjna diagnostykę, zaprononują najbardziej odpowiedni dla Ciebie plan leczenia implantologicznego. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166. Zapraszamy!

 Zadzwoń: 12 222 50 10