Krzywe zęby. Jak leczyć?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 29.06.2020
kategoria: Poradnik

Krzywe zęby to nie tylko problem estetyczny… Mogą one znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, uniemożliwiając między innymi spożywanie niektórych produktów. Jak więc radzić sobie z tą wadą ortodontyczną? Podejmując skuteczne leczenie w renomowanej klinice stomatologicznej. To właśnie tam zostaną zastosowane skuteczne rozwiązania, które pozwolą Ci odmienić Twoje życie.

Popraw jakość swojego życia!

Wiele osób zwraca uwagę, że krzywe zęby przede wszystkim wpływają na pogorszenie estetyki całej twarzy. Powoduje to utratę pewności siebie, a tym samym trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi. Problem ten jednak nie ogranicza się wyłącznie do życia towarzyskiego. Jak przekonują badania, osoby o pięknym uśmiechu częściej awansują i cieszą się większym powodzenie w pracy. Są one również bardziej chętne do podejmowania różnych inicjatyw. Okazuje się więc, że estetyka uśmiechu może mieć niebagatelne znaczenie na codzienne funkcjonowanie i powodzenie w życiu towarzyskim oraz zawodowym. Dlatego tak ważne jest, aby podjąć leczenie ortodontyczne, które pozwala rozwiązać problem krzywych zębów i przywrócić harmonijne rysy twarzy.

Nie tylko jednak względy estetyczne przemawiają za koniecznością skorzystania z aparatów ortodontycznych. Krzywe zęby mogą wywoływać nieodpowiednie rozłożenie sił żucia, tym samym doprowadzając do ścierania się szkliwa. To z kolei powoduje osłabienie zębów, które stają się bardziej podatne na choroby i uszkodzenia mechaniczne, a ponadto ulegają nieestetycznym przebarwieniom. Zdecydowanie się na leczenie ortodontyczne pozwala skutecznie zapobiec pojawieniu się tych niekorzystnych zmian.

Efektem po zakończonym kompleksowym leczeniu może być również przywrócenie pełnej funkcjonalności w jamie ustnej. Oznacza to, że spożywanie różnych pokarmów przestanie w końcu sprawiać trudności. Z jednej strony dzięki temu będziesz mógł cieszyć się znowu swoimi ulubionymi daniami, z drugiej – wszystkie produkty mogą zostać prawidłowo przeżute, przez co nie dochodzi do przeciążenia układu trawiennego. Jak się więc okazuje, skuteczne leczenie ortodontyczne korzystnie wpływa na zdrowie całego organizmu!

Ciesz się pięknym uśmiechem!

Leczenie ortodontyczne to proces, w którym chętnie Ci będziemy towarzyszyć. W Dental4You® rozpoczynamy go od przeprowadzenia dokładnej diagnostyki. Standardowo wykonujemy zdjęcia RTG panoramicznego oraz cefalometrycznego, które są niezbędne do prawidłowego ocenienia stanu zdrowia całej jamy ustnej. Nasz lekarz opracuje również cały plan leczenia, który będzie uwzględniał estetykę całej twarzy, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się znakomitymi efektami!

W Dental4You® masz możliwość skorzystania z różnorodnych aparatów ortodontycznych. Jednym z najchętniej wybieranych pozostają niewidoczne nakładki Invisalign. Jest to wyjątkowe rozwiązanie prosto ze Stanów Zjednoczonych. Aparat ten cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ cały proces leczenia przy ich użyciu jest prawie niewidoczny. Wszystko za sprawą specjalnego materiału, który wykorzystywany jest do ich produkcji.

Niewidoczne nakładki Invisalign pozwalają również w wielu przypadkach na przyspieszenie procesu leczenia nawet o kilka miesięcy. Ponadto wizyty kontrolne przy tym rozwiązaniu odbywają się znacznie rzadziej, co oznacza, że możesz zaoszczędzić swój cenny czas. Warto również pamiętać, że w razie potrzeby nakładki mogą zostać ściągnięte, przez co zyskać możesz odpowiedni komfort przed na przykład ważnym spotkaniem.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z tradycyjnych rozwiązań. Są one również niezwykle skuteczne i pozwalają przywrócić prawidłowe ułożenie zębów. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym w naszej klinice znowu będziesz mógł cieszyć się zdrowym i pięknie wyglądającym uśmiechem. Warto również pamiętać, że wyleczenie wad ortodontycznych wpływa również na poprawę estetyki całej twarzy!

Skuteczne leczenie w Dental4You®

Obawiasz się, że wiek może mieć wpływ na proces leczenia ortodontycznego? Nic z tych rzeczy! Powszechnie istnieje przekonanie, że skuteczne leczenie ortodontyczne możliwe jest do przeprowadzenia wyłącznie u młodzieży. To mit! Wiele osób w wieku 30, 40, a nawet 50 lat decyduje się na usunięcie wad ortodontycznych. Nie rezygnuj więc z możliwości, jakie daje Ci współczesna stomatologia i postaw na sprawdzone rozwiązania stosowane w naszej klinice. Pomożemy Ci spełnić Twoje marzenie niezależnie od wieku!

Co możesz teraz zrobić?

Krzywe zęby nie pozwalają Ci normalnie funkcjonować? Pragniesz szeroko i szczerze się uśmiechać bez uczucia wstydu? W takim razie koniecznie zdecyduj się na leczenie ortodontyczne. W Dental4You® dobierzemy odpowiednie rozwiązania, które pozwolą uzyskać efekty, o jakich zawsze marzyłeś. Przekonaj się sam, jak może się odmienić Twoje życie i odwiedź nasz gabinet! Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10