Mikroskop w stomatologii

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 14.04.2020
kategoria: Poradnik

Leczenie kanałowe, zwane również zabiegiem endodontycznym, nie cieszy się zbyt dobrą sławą. Kojarzone jest ono przede wszystkim z długotrwałym i bolesnym procesem, który nie charakteryzuje się najwyższą skutecznością. Na szczęście współcześnie standardem jest korzystanie z innowacyjnego urządzenia, jakim jest mikroskop stomatologiczny pozwalający na nawet 25-krotne przybliżenie, dzięki któremu leczenie kanałowe w wielu przypadkach może odbyć się podczas jednej wizyty bez konieczności zatruwania zęba!

 

Znaczne powiększenie!

Leczenie kanałowe wymaga niezwykłej precyzji, dlatego nie dziwi, że współcześnie standardem jest wykorzystywanie mikroskopów, które pozwalają na nawet 25-krotne przybliżenie. Dzięki temu nasz lekarz uzyska dokładny obraz pola zabiegowego, przez co może skutecznie odnaleźć i oczyścić wszystkie kanały boczne i główne. Przeprowadzenie leczenia kanałowego pod mikroskopem znacznie zmniejsza ryzyko konieczności wykonania ponownego zabiegu w przyszłości. Okazuje się więc, że mikroskop jest urządzeniem, bez którego niemożliwe jest wyobrażenie sobie komfortowego i skutecznego zabiegu endodontycznego.

 

Pełny komfort leczenia!

Wiele osób nadal zabieg endodontyczny kojarzy z długotrwałym procesem, który wymaga również zatrucia zęba. Dzięki zastosowaniu mikroskopu podczas leczenia możliwe jest znaczne podniesienie komfortu jego przeprowadzania. Okazuje się bowiem, że współcześnie bardzo często zabieg endodontyczny może zostać wykonany podczas jednej wizyty i to bez konieczności zatruwania zęba. W ten sposób znacznie oszczędzasz swój czas, a co najważniejsze możesz uratować uzębienie, które w innym wypadku należałoby usunąć. Dlatego nie obawiaj się dłużej leczenia kanałowego i postaw na sprawdzone rozwiązania stosowane w Dental4You®!

 

W jaki sposób mikroskop zrewolucjonizował stomatologię?

Przede wszystkim zastosowanie mikroskopu sprawia, że znacznie podnoszona jest skuteczność całego zabiegu. Oznacza to, iż ryzyko konieczności przeprowadzania ponownego leczenia jest całkowicie minimalizowane. Warto również zaznaczyć, że wykorzystanie mikroskopu jest nieodzowne przy wykonywaniu ponownego zabiegu endodontycznego, które wymaga najwyższej precyzji.

Zastosowanie tego innowacyjnego urządzenia znacznie podnosi również komfort leczenia, bowiem zabieg może w wielu przypadkach zostać wykonany podczas jednej wizyty bez konieczności zatruwania zęba. W ten sposób oszczędzasz swój czas, a także nie jesteś narażony na większy stres. W Dental4You® nie wyobrażamy sobie współcześnie pracy bez mikroskopu. Decydując się więc na leczenie w naszej klinice, zyskujesz gwarancję, że zabieg będzie wykonywany w oparciu o wszystkie światowe standardy!

 

Co możesz teraz zrobić?

We współczesnej stomatologii priorytetem jest zachowanie naturalnego uzębienia, co jest najbardziej korzystne dla zdrowia. Dlatego w wielu przypadkach leczenie kanałowe okazuje się jedynym ratunkiem dla uzębienia. W Dental4You® zawsze podczas zabiegu endodontycznego korzystamy z niezwykle precyzyjnych mikroskopów, które pomagają lekarzowi uzyskać znakomite efekty przy zachowaniu najwyższego komfortu. Dlatego nie zwlekaj dłużej i zapisz się na konsultację. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10