Nie tylko klasyczna pasta do zębów – czego używać do pielęgnacji jamy ustnej?

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 23.02.2018
kategoria: Poradnik

Nici dentystyczne

Nici dentystyczne pomogą nam skuteczniej oczyścić przestrzenie międzyzębowe – umiejętne operowanie nimi zajmie dosłownie kilkanaście sekund i sami przekonamy się, że zęby są lepiej chronione. Nici dentystyczne znajdziemy w sklepach wielobranżowych, aptekach i drogeriach. 

Ważne jest, aby na samym początku obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie – nici tworzone są z włókien, które przy nieumiejętnym stosowaniu mogą pokaleczyć nasze dziąsła. 

Płyny do płukania ust

Płyny do ust działają na wielu płaszczyznach – przede wszystkim pozwalają na odświeżenie naszego oddechu. W dalszej kolejności ich zadaniem jest wypłukiwanie resztek pokarmów z jamy ustnej. Najważniejszym zadaniem tego produktu jest bez wątpienia jednak hamowanie osadzania się osadu nazębnego, który z czasem mineralizuje się i zamienia w twardy kamień nazębny. 

Płyny do płukania kupimy w kilku rozmiarach – najczęściej jednak kupujący wybierają niewielkie buteleczki, które bez problemu umieścić można w damskiej torebce, aktówce czy plecaku. Dzięki temu mamy możliwość dbania o nasz oddech w każdej chwili!

Pasty do zębów na bazie glinek naturalnych

Coraz więcej osób szuka alternatywy dla drogeryjnych past do zębów. Powodem może być ich zbyt intensywny smak lub też nadmiernie chemiczny skład. Pasty z glinką oparte są przede wszystkim na naturalnych składnikach. W pastach z tego typu głównym składnikiem jest glinka (biała, zielona), ale również naturalne ekstrakty z ziół i roślin (eukaliptus, szałwia, mięta).

Gumy do żucia

Pomimo że proces żucia gumy uznawany jest za mało kulturalny, szczególnie w pracy czy w szkole, warto pamiętać, że guma doskonale sprawdza się po posiłkach, kiedy nie mamy możliwości wyszczotkowania zębów. Jej zadaniem jest przede wszystkim podniesienia poziomu wydzielanej śliny – dzięki niej resztki pokarmu są wypłukiwane z jamy ustnej. Dodatkowo gumy miętowe skuteczne odświeżają oddech. Zadzwoń: (12) 222-50-10