Niewidoczny aparat nakładkowy

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 14.12.2019
kategoria: Poradnik

Leczenie ortodontyczne potrafi przynieść znaczne korzyści. Jednak być może wahasz się skorzystać z aparatu ortodontycznego, ponieważ nie jesteś przekonany do zmiany estetyki Twojego uśmiechu w trakcie całego procesu przywracania prawidłowego zgryzu. Na szczęście współczesna stomatologia dostarcza rozwiązanie, jakim jest niewidoczny aparat, który znacząco zwiększa komfort psychiczny podczas leczenia!

Niewidoczny aparat nakładkowy

Czym jest niewidoczny aparat?

Nowoczesny aligner to właściwie nakładki, które są indywidualnie dopasowane do uzębienia każdego Pacjenta. Jest to niezwykle estetyczna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, dlatego coraz bardziej zyskuje na popularności. Zaletą stosowania aparatu nakładkowego jest fakt, że korzystanie z niego jest praktycznie niewidoczne dla innych osób. Ponadto nakładki mogą być zdjęte w każdym momencie, np. przed ważnym spotkaniem, w trakcie jedzenia lub podczas szczotkowania zębów. Zapewne ważną dla Ciebie informacją będzie fakt, że zastosowanie niewidocznego aparatu bardzo często pozwala skrócić cały proces leczenia nawet o kilka miesięcy. Wszystko to sprawia, że to skuteczne rozwiązanie likwidowania wad zgryzu niezwykle szybko zyskuje na popularności.

Dlaczego warto mieć przezroczyste nakładki na zęby?

Niewątpliwą zaletą nakładek jest fakt, że są one praktycznie niewidoczne dla otoczenia. Część Pacjentów informuje, że przez bardzo długi czas osoby z najbliższego otoczenia nie wiedziały, iż korzystają z tego nowoczesnego aparatu. Ma to niewątpliwie korzystny wpływ na komfort psychiczny podczas leczenia. Jednak na tym nie koniec! Otóż zastosowanie niewidocznych nakładek w większość przypadków skraca cały proces leczenia nawet o kilka miesięcy! W ten sposób można osiągnąć wspaniałe efekty, oszczędzając czas. Ponadto przy zastosowaniu tego nowoczesnego rozwiązania znacznie rzadziej konieczne jest uczęszczanie na wizyty kontrolne. Warto również podkreślić, że podczas noszenia aparatu zmianie nie ulega codzienna higiena jamy ustnej, ponieważ na okres szczotkowania, nitkowania oraz płukania ust nakładki są zdejmowane.

Aparat mocowany na stałe Aparat nakładkowy
Czas trwania leczenia ok. 24 miesięcy. Czas trwania leczenia ok. 18 miesięcy.
Aparat mocowany na stałe. Możliwość zdjęcia w każdej sytuacji, np. przed ważnym spotkaniem.
Konieczność stosowania dodatkowych przyborów do higieny jamy ustnej. Higiena jamy ustnej nie różni się niczym od typowych codziennych zabiegów.
Uczucie dyskomfortu podczas pierwszych dni od zamocowania aparatu na stałe. Podczas leczenia nie jest odczuwalny praktycznie żaden dyskomfort.
Jest widoczny dla otoczenia. Jest praktycznie niewidoczny dla otoczenia.

 

Jak wygląda leczenie przy użyciu niewidocznych nakładek na zęby?

Niewidoczny aparat nakładkowyJeżeli zdecydowałeś się na nowoczesny aparat nakładkowy, zapewne zastanawiasz się, jak wygląda cały proces leczenia. Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadzi bardzo dokładny wywiad, co pozwoli mu zapoznać się z Twoimi oczekiwaniami. Następnie wykonana zostanie diagnostyka, dzięki której stomatolog może zaproponować najlepsze rozwiązanie. Następnym etapem jest pobranie wycisku uzębienia. Jest on następnie przekazywany do pracowni protetycznej, gdzie wykonywane są precyzyjne nakładki indywidualnie dopasowane do Twojego uzębienia. Kiedy aparat jest wykonany, zostaniesz zaproszony do naszego gabinetu stomatologicznego. Aparat nosi się codziennie przez prawie cały dzień. Jedna nakładka wystarcza na cały tydzień, po czym stosuje się następną. Aparat należy zdejmować podczas posiłków oraz zabiegów higienizacji jamy ustnej. Stosowanie się do zaleceń stomatologa, pozwala stosunkowo szybko pozbyć się wady zgryzu, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

Co możesz teraz zrobić?

Niewidoczny aparat sprawia, że leczenie ortodontyczne jest nie tylko skuteczne, ale również niezwykle przyjemne. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej, o tym nowoczesnym rozwiązaniu, koniecznie odwiedź naszą klinikę stomatologiczną Dental4You®. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10.Zadzwoń: 12 222 50 10