Nowoczesne metody, które poprawią Twój uśmiech!

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 09.05.2018
kategoria: Poradnik

Szczoteczki profilowane i elektryczne

Podstawą pielęgnacji naszych zębów jest codzienne szczotkowanie, najlepiej po każdym posiłku. Dzisiaj wybór szczoteczek do zębów jest olbrzymi, warto jednak zainteresować się przede wszystkim szczoteczkami elektrycznymi. Są one nie tylko skuteczniejsze w procesie usuwania osadu nazębnego, ale także są w stanie dotrzeć do najmniejszych przestrzeni międzyzębowych i precyzyjnie je czyścić. Szczoteczki elektryczne dostępne są zarówno w aptekach, jak i supermarketach.

Stomatologia estetyczna na wyciągnięcie ręki!

Aby poprawić estetykę naszego uśmiechu warto zapoznać się z ofertą stomatologii estetycznej. Pozwoli ona nie tylko na wzmocnienie ukruszonych czy ułamanych zębów, ale i na wybielenie szkliwa.
Wśród najczęściej stosowanych zabiegów stomatologii estetycznej wymienia się stosowanie licówek porcelanowych. Są to specjalistyczne nakładki, które pozwalają na poprawę estetyki zęba, dodatkowo wzmacniając jego konstrukcję. Licówki przytwierdzane są do zęba na stałe.

Drugim, chętnie wykorzystywanym zabiegiem, jest wybielanie zębów. W tym celu wykorzystywane są przede wszystkim specjalistyczne żele oraz lampy wybielające. Zabiegi te są w pełni bezpieczne, jeśli przeprowadzane są w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Samodzielnie wybielanie zębów może skutkować osłabieniem i kruszeniem się szkliwa!

Implantologia – uzupełnij braki w uzębieniu

Implanty zębów to obecnie najskuteczniejszy i najczęściej stosowany sposób na uzupełnianie luk w łukach zębowych. Zastosowanie implantów pozwoliło na wyeliminowanie ingerencji w inne zęby podczas rekonstrukcji zęba. Nie jest już konieczne zaczepianie protez o inne zęby, piłowanie ich, aby stanowiły przęsła mostu protetycznego. W przypadku implantów są one wkręcane wprost do kości. Przez cały okres gojenia się stomatolog kontroluje prawidłowy przebieg tego procesu. Kolejnym krokiem jest wykonanie korony implantu na zamówienie – jest on dopasowywany zarówno do zgryzu, jak i naturalnego koloru naszych zębów. Implanty tworzone są z materiałów biozgodnych – oznacza to, że nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia.Zadzwoń: (12) 222-50-10