O pierwszej wizycie dziecka w klinice stomatologicznej

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 27.04.2020
kategoria: Poradnik

Szczęście bliskich jest dla nas zawsze niezwykle ważne, dlatego tak mocno dbamy o nich i troszczymy się o ich zdrowie. Nic więc dziwnego, że rodzice bardzo często zastanawiają, kiedy należy pierwszy raz udać się do kliniki stomatologicznej z dzieckiem oraz na co zwrócić uwagę. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

Kiedy pierwszy raz udać się z dzieckiem do stomatologa?

Można stwierdzić, że im wcześniej, tym lepiej. Dlaczego? Pierwsze doświadczenia są niezwykle ważne, ponieważ mają ogromny wpływ na kształtowanie się osobowości i podejmowane działania w przyszłości. Dlatego niezwykle ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczęszczać do gabinetu, by stworzyć dobre wspomnienia, a tym samym zapobiec pojawieniu się dentofobii. Warto jednak pamiętać, że najlepiej nas odwiedzić, kiedy dziecko ukończy 3 rok życia, ponieważ jest to odpowiedni wiek umożliwiający współpracę lekarza z małym Pacjentem.

Pierwszy kontakt, czyli wizyta adaptacyjna

W Dental4You® stawiamy wyłącznie na sprawdzone rozwiązania i zawsze dążymy do tego, aby spełniać wszystkie wygórowane standardy. Dlatego zalecamy, aby pierwszy kontakt dziecka z naszym gabinetem stomatologicznym odbył się w ramach wizyty adaptacyjnej. Jest to niesamowita okazja do tego, by dziecko zapoznało się z nowym dla siebie środowiskiem. Ponadto może wtedy zadać wszystkie nurtujące pytania, na które chętnie odpowie nasz ekspert. Podczas wizyty adaptacyjnej lekarz stara się również nawiązać pozytywną więź z małym Pacjentem, co znacznie ułatwia współpracę z dzieckiem w przyszłości. Dlatego zadbaj o zdrowie swojej pociechy i odwiedź naszą klinikę w ramach wizyty adaptacyjnej.

Zadbaj o przyszłość swojego dziecka!

W Polsce ciągle wiele osób cierpi z powodu dentofobii, czyli panicznego strachu przed wizytą w klinice stomatologicznej. Jak przekonują Pacjenci, problem ten jest w większości przypadków spowodowany przykrymi doświadczeniami z dzieciństwa. Dlatego zalecamy, aby skorzystać z wizyty adaptacyjnej, co umożliwia stworzenie wspaniałych wspomnień, dzięki czemu można skutecznie zapobiec pojawieniu się dentofobii.

Może jednak zdarzyć się tak, że dziecko pierwszy raz odwiedzi naszą klinikę w celu wyleczenia mleczaków. Mamy dobrą wiadomość! W Dental4You® wykorzystujemy gaz rozweselający, który sprawia, że mały Pacjent poczuje się zrelaksowany i odprężony, przez co cała wizyta będzie niezwykle komfortowa. Ponadto stosujemy również amerykańskie znieczulenie The Wand. To właśnie ono sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, a także nie jest odczuwane nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek. Dodatkowo od razu po wizycie dziecko będzie mogło się szeroko uśmiechać bez uczucia odrętwienia. Postaw na sprawdzone rozwiązania i zdecyduj się na klinikę stomatologiczną, w której profesjonaliści zadbają o zdrowie jamy ustnej Twojego dziecka!

Co możesz teraz zrobić?

Wczesne doświadczenia są niezwykle ważne, bo to właśnie od nich w dużej mierze zależy, czy pojawi się obawa przed wizytami w gabinecie stomatologicznym w przyszłości. Dlatego odwiedź naszą klinikę w ramach wizyty adaptacyjnej. W ten sposób skutecznie zadbasz o przyszłość swojego dziecka. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10