Protezy na impantach

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 20.07.2020
kategoria: Poradnik

Utrata wszystkich zębów to poważny problem. Wpływa nie tylko na pogorszenie estetyki twarzy, ale przede wszystkim sprawia, że wykonywanie codziennych czynności jest utrudnione. Na szczęście na gruncie współczesnej stomatologii zostały opracowane skuteczne rozwiązania, które umożliwiają estetyczne i w pełni funkcjonalne odbudowanie utraconych zębów. Jednym z nich są protezy mocowane na implantach. To właśnie one pozwalają uzyskać znakomite efekty, a ich zalety sprawiają, że Pacjenci coraz częściej decydują się na ten rekonstrukcje protetyczne.

Popraw jakość swojego życia!

Kompleksowe leczenie w przypadku poważnych braków zębowych jest koniecznością. Dlaczego? Przede wszystkim zastosowanie protez korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Okazuje się, że luki zębowe mogą w konsekwencji doprowadzić do zaburzeń w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. To z kolei powoduje nawracające migrenowe bóle głowy. Zrekonstruowanie uzębienia przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań pozwala skutecznie zapobiec tym negatywnym konsekwencjom.

Na tym jednak nie koniec. Otóż braki zębowe powodują, że w niektórych przypadkach niemożliwością staje się odpowiednie rozdrobnienie wszystkich pokarmów. Ma to oczywiście negatywny wpływ na układ trawienny. Ponadto brak zębów sprawia, że często koniecznością staje się rezygnacja z niektórych dań, które zawierają w sobie twarde produkty. Tym negatywnym konsekwencjom można skutecznie zapobiec. To właśnie za sprawą nowoczesnych rozwiązań będziesz mógł w końcu znowu cieszyć się swoimi ulubionymi posiłkami. Co jednak najważniejsze, zastosowanie protez korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia, ponieważ nie dochodzi do przeciążeń układu trawiennego spowodowanych niedostateczny rozdrobnieniem pokarmów.

Nie można zapominać, że zrekonstruowanie utraconych zębów pozwala również znacznie poprawić estetykę twarzy. Po zakończonym leczeniu znowu będziesz mógł każdego dnia cieszyć się pięknie wyglądającym uśmiechem. Jest to niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu odzyskasz utraconą pewność siebie. Ma to korzystny wpływ na życie towarzyskie, ale również zawodowe. Jak się okazuje, wiele osób mogących pochwalić się pięknym uśmiechem, chętniej podejmuje różnego rodzaju inicjatywy. W ten sposób mogą zostać zauważeni przez swoich przełożonych i tym samym osiągnąć sukcesy w pracy. Ponadto nienaganny wygląd pracownika jest swojego rodzaju wizytówką firmy. Z tego właśnie powodu osoby piastujące wysokie stanowiska mogą pochwalić się pięknymi uśmiechami!

Dlaczego proteza na implantach?

Do rekonstrukcji pełnego uśmiechu można wykorzystać tradycyjne protezy oraz nowoczesne rozwiązania mocowane na implantach. Odbudowy te znacznie się od siebie różnią. Można powiedzieć, że protezy mocowane na implantach skutecznie rozwiązują wszystkie wady tradycyjnych metod. Oznacza to, że nowoczesne odbudowy charakteryzują się nie tylko wysoką wytrzymałością, ale również znakomitą estetyką. Ponadto przywracają one pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Nie bez znaczenia jest również fakt, że protezy mocowane na implantach pozwalają na uzyskanie wysokiego komfortu użytkowania.

Zapobiegnij poważnym konsekwencjom

Czy wiedziałeś, że jedną z funkcji zębów jest odpowiednie obciążanie kości? Dzięki temu nie dochodzi do utraty tkanki kostnej. Co jednak robić w przypadku wypadnięcia zębów? Konieczne jest wszczepienie implantów w miejsca po utraconych korzeniach. W ten sposób przywracana jest naturalna sytuacja w jamie ustnej, a tym samym można zahamować postępujący zanik kości. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań zamocowanie protezy na implantach pozwala przywrócić pełną funkcjonalność. Można więc bez większych trudności spożywać wszystkie produkty, nawet te twarde.

Komfort użytkowania

Pacjenci korzystający z tradycyjnych rekonstrukcji bardzo często narzekają, że użytkowanie z nich jest niewygodne. Całkowicie inaczej jest w przypadku protez na implantach. Przede wszystkim nie istnieje ryzyko, że odbudowa wypadnie w najmniej oczekiwanym momencie podczas kichania lub śmiania się. Dzięki temu rozwiązaniu odzyskać można pewność siebie i bez obawy cieszyć się każdym dniem. Ponadto warto pamiętać, że przy tradycyjnych protezach koniecznością jest wyjmowanie ich z jamy ustnej na noc. Takiej potrzeby w zupełności nie ma przy rekonstrukcji mocowanej na implantach. To właśnie ta nowoczesna metody pozwala uzyskać niezwykle wysoki komfort użytkowania i przywrócić naturalne piękno całej twarzy!

Co możesz teraz zrobić?

Twoje marzenie o pięknym, pełnym i zdrowym uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że zdecydujesz się na kompleksowe leczenie, podczas którego w sposób całkowicie bezbolesny zostaną wszczepione implanty. Duża w tym zasługa stosowanego przez nas amerykańskiego komputerowego znieczulenia The Wand. Postaw na sprawdzone rozwiązania stosowane w Dental4You® i popraw jakość swojego życia. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10