Przybory do codziennej higieny jamy ustnej

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 21.02.2020
kategoria: Poradnik

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej można długo cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Jednak czy wiedziałeś, że codzienne szczotkowanie nie jest wystarczające i konieczne jest korzystanie z dodatkowych przyborów? Postaramy się przybliżyć wszelkie rozwiązania, które pozwolą zachować Ci zdrowie jamy ustnej! 

 

Skorzystaj z nici dentystycznej!

Wiele osób używa nić dentystyczną wyłącznie w celach doraźnych. Jest to błąd! Należy z niej korzystać codziennie co najmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym większym posiłku. Dlaczego to takie ważne? Okazuje się bowiem, że nić dentystyczna pozwala dokładnie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe, gdzie odkładać się może kamień nazębny, który jest główną przyczyną rozwoju paradontozy, czyli jednej z najczęstszych przyczyn utraty zębów. Pamiętaj, że korzystanie z nici dentystycznej nie jest wcale trudne! Jeżeli masz wątpliwość, czy odpowiednio czyścisz jamę ustną, koniecznie udaj się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, gdzie wykwalifikowana higienistka przeprowadzi dla Ciebie instruktaż i doradzi, z jakich przyborów powinieneś korzystać.

 

Płucz usta!

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze specjalnych płynów do płukania ust. Warto zwrócić uwagę, czy płukanka nie zawiera w swoim składzie alkoholu, który może powodować uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystanie płynów do płukania ust pozwala usunąć wszelkie osady, do których szczoteczka nie jest w stanie w żaden sposób dotrzeć. Ponadto pozwalają one przywrócić odpowiednie pH w ustach. Przydają się również w sytuacjach, kiedy nie ma możliwości wyszczotkowania uzębienia, dzięki czemu można w prosty sposób odświeżyć oddech. Pamiętaj jednak, że płyny do płukania ust nigdy nie mogą zastąpić szczoteczki.

 

Czyść język!

Szczoteczka ani płyn do płukania ust nie są w stanie odpowiednio wyczyścić języka. W takim przypadku konieczne jest zaopatrzenie się w specjalną skrobaczkę do języka, czyli trójkątny płaski przyrząd z długą rączką, który można zakupić w aptece lub drogerii. Korzystanie z tego urządzenia jest niezwykle proste! Wystarczy, że kilka razy potrzesz język końcówką skrobaczki, do momentu aż zniknie widoczny biały nalot. Czynność ta jest nie tylko niezwykle prosta, ale również korzystna dla zdrowia jamy ustnej. Przede wszystkim usuwane są szkodliwe drobnoustroje, które są odpowiedzialne za pojawienie się różnego rodzaju dolegliwości. Ponadto wiele osób stwierdza, że regularne korzystanie ze skrobaczki co najmniej raz dziennie sprawiło, że ich zmysł smaku się wyostrzył. Warto również zwrócić uwagę, że ta czynność w dużej mierze pozwala zapobiec pojawieniu się halitozy, czyli nieprzyjemnego zapachu z ust!

 

Co możesz teraz zrobić?

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego tak ważne jest, aby szczególną wagę przykładać do codziennych czynności profilaktycznych, dzięki którym można znacząco podnieść higienę jamy ustnej. W ten sposób będziesz mógł przez bardzo długi czas cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej i poznać wszystkie przydatne rozwiązania związane z higieną jamy ustnej, koniecznie udaj się do kliniki stomatologicznej, gdzie wykwalifikowana higienistka odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10