Trudne relacje z ósemkami

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 30.12.2019
kategoria: Poradnik

Zapewne dużo słyszałeś o tym, jak ósemki mogą znacznie pogorszyć jakość życia. Być może sam borykasz się z problemami, jakie mogą przynieść zęby mądrości. Jednak czy usunięcie ósemki jest jedynym rozwiązaniem? Spróbujemy odpowiedź na to pytanie i rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie pojawiają się w związku z leczeniem zębów mądrości.

 

Kiedy ósemki pojawiają się w jamie ustnej?

W niektórych przypadkach ósemki nigdy nie ujrzą światła dziennego, ponieważ pozostały one w kości. Powoduje to, że w takiej sytuacji bardzo często konieczne jest przeprowadzenie leczenia, które ma na celu usunięcie zatrzymanego zęba, dzięki czemu zapobiega się powstaniu torbieli oraz stanów zapalnych. Jednak w większości wypadków w wieku około 18 lat ósemki zaczynają proces wyrzynania. Jak się okazuje proces ten może trwać niezwykle długo, bo w niektórych przypadkach nawet 20 lat! Na domiar złego wyrzynanie zębów mądrości jest przeważnie bardzo bolesne. Wszystko to sprawia, że temat ósemek jest owiany złą sławą i dlatego wiele osób zastanawia się, jak może poradzić sobie z tym problemem.

 

Trudności związane z higieną ósemek

Umiejscowienie ósemek w jamie ustnej jest z reguły bardzo niekorzystne, co sprawia, że w wielu wypadkach szczoteczka nie jest w stanie odpowiednio oczyścić wszystkich przestrzeni wokół zębów mądrości. To z kolei prowadzić może do rozwoju różnego rodzaju chorób uzębienia, między innymi próchnicy. W konsekwencji dochodzi do poważnych zmian chorobowych w obszarze ósemki, co sprawia, że w większości przypadków koniecznością staje się jej usunięcie. Spowodowane jest to faktem, że zazwyczaj nie jest możliwe przeprowadzenie leczenia kanałowego, co wynika ze skomplikowanej budowy anatomicznej zębów mądrości. Warto jednak podkreślić, że usuwanie ósemki jest niezwykle komfortowe dla Pacjenta, ponieważ podczas zabiegu stosowane jest komputerowe znieczulenie The Wand, które sprawia, że w trakcie leczenia nie jest odczuwany ból. Jeżeli zechcesz, możesz również w naszej klinice stomatologicznej skorzystać z gazu rozweselającego, dzięki któremu poczujesz się całkowicie zrelaksowany!

 

Tłoczno w jamie ustnej

Poważnym problemem może być sytuacja, w której ósemki wyrzynają się pomimo faktu, iż w jamie ustnej brakuje na nie miejsca. To z kolei sprawia, że reszta uzębienie ulega różnego rodzaju przesunięciom, co powoduje powstanie wad ortodontycznych. Wczesna reakcja w takim przypadku może uchronić Cię przed koniecznością podjęcia długotrwałego leczenia mającego na celu przywrócenie prawidłowego układu zębów w jamie ustnej.

 

Ósemka, który nigdy nie ujrzy światła dziennego

W niektórych przypadkach zęby mądrości zatrzymują się w kości. W tym miejscu powstają różnego rodzaju stany zapalne oraz torbiele, które mogą być przyczyną wielu problemów i dolegliwości bólowych. W takim przypadku zaleca się bezbolesne usunięcie ósemki, wykorzystując w tym celu komputerowe znieczulenie. W ten sposób skutecznie i całkowicie komfortowo rozwiązywany jest poważny problem.

 

Co możesz teraz zrobić?

Nie jesteś pewien, czy Twoje zęby mądrości mogą być powodem pojawienia się poważnych problemów w przyszłości? A może ósemki dały o sobie znać silnym i przeszywającym bólem? W każdym z tych przypadków koniecznie udaj się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, gdzie Twój problem zostanie rozwiązany całkowicie komfortowo. Przekonaj się sam, jak skuteczne i bezbolesne jest leczenie w Dental4You® Kraków. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10