Wiosenne zabiegi pozwalające poprawić kondycję naszych zębów

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 22.03.2018
kategoria: Poradnik

Zabiegi oczyszczające zęby

Podstawą wszelkich zabiegów stomatologicznych, które chcemy wykonać na wiosnę, jest usunięcie kamienia oraz osadów nazębnych. W tym celu wystarczy umówić się w gabinecie dentystycznym na skaling oraz piaskowanie. Skaling przeprowadzany jest przy pomocy skalera, który wytwarza drgania o wysokiej częstotliwości. Urządzenie przyłożone do zęba pozwala w sposób bezpieczny, bezbolesny i skuteczny skruszyć osadzający się kamień – obecnie to najskuteczniejsza metoda na usuwanie kamienia nazębnego.

Kolejny ważny zabieg to piaskowanie. Dzięki niemu możliwe jest usunięcie przebarwień powstałych na szkliwie zęba. Efektem piaskowania są nie tylko gładsze powierzchnie zęba, ale przede wszystkim możliwość rozjaśnienia ich nawet o ton! Po zabiegu piaskowania musimy pamiętać, aby przez ok. tydzień wstrzymać się od spożywania pokarmów barwiących (barszcz czerwony, buraki, czerwone wino, czarna kawa).

Poprawa wyglądu ukruszonych zębów lub implanty

Aby nasz uśmiech mógł być naszą ozdobą musimy także z bliska przyjrzeć się zębom ukruszonym czy złamanym. W przypadku tych pierwszych najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie licówek porcelanowych – są to nakładki wykonane z trwałych materiałów, dopasowane na indywidualne zamówienie. Zadaniem licówki jest poprawa estetyki uśmiechu, jak również wzmocnienie ukruszonego zęba.

Kiedy w szczęce znajduje się ułamany ząb koniecznie powinniśmy zająć się tym problemem. Ubytek połowy lub więcej zęba nie pozwala na jego rekonstrukcję poprzez zastosowanie licówki. W takich przypadkach lekarze sugerują najczęściej implanty zębów. To obecnie najskuteczniejsza metoda na uzupełnianie luk w łukach zębowych. Implanty wszczepiane są po dokładnej analizie stanu szczęki i zdrowia pacjent, Po ich prawidłowym implantu wkręcana jest korona, imitująca ząb. Jest ona dobierana indywidualnie.

Wybielanie zębów

Ostatnim etapem wiosennej pielęgnacji zębów może być wybielanie. Zabiegi te najlepiej wykonywać w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Lekarze zaproponują nam wybielanie dostosowane do naszych potrzeb. W zależności od sytuacji może być to stosowanie nakładek z żelami lub też naświetlanie zębów lampami.Zadzwoń: (12) 222-50-10