Wizyta konsultacyjna

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 12.01.2023
kategoria: Poradnik

W przypadku leczenia kompleksowego, które ma doprowadzić do tego, by Pacjent odzyskał pełnię zdrowia zębów i jamy ustnej, pierwsza wizyta w gabinecie jest wizytą konsultacyjną. Na czym polega taka wizyta i dlaczego jest taka ważna?

Jaki jest cel wizyty konsultacyjnej?

Przywrócenie pełnego zdrowia i funkcjonalności jamy ustnej jest procesem złożonym, wieloetapowym. Aby mógł zakończyć się sukcesem, ogromnie ważny jest jego pierwszy etap, czyli właśnie konsultacja stomatologiczna z zaplanowaniem leczenia. Jest ona kluczowa dla powodzenia całej terapii. A dlaczego? Ponieważ pozwala zdiagnozować problem i zaplanować leczenie najlepiej jak to możliwe.

Dlatego podczas wizyty konsultacyjnej nie przeprowadza się żadnych zabiegów. Służy ona przygotowaniu gruntu pod skuteczne leczenie, stanowi podstawę udanej terapii. Najważniejszym celem konsultacji stomatologicznej jest diagnoza problemów związanych ze zdrowiem zębów i jamy ustnej oraz szczegółowe zaplanowanie leczenia.

Takie podejście jest właściwe dla stomatologii holistycznej, kładącej nacisk na wzajemne zależności w organizmie. Wszystko w ludzkim ciele jest w ten czy inny sposób połączone. Leczenie miejscowe nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem – często jest to tylko doraźne zamaskowanie problemu. A problem Pacjenta nie jest przecież oderwany od reszty jego organizmu. Poszczególne organy i schorzenia wzajemnie na siebie wpływają. Dlatego warto wdrożyć leczenie kompleksowe, biorące pod uwagę całokształt sytuacji w organizmie.

Piękny uśmiech potrzebny od zaraz?
Mamy na to sposób! Kliknij w poniższy przycisk i przekonaj się!

Jak przebiega wizyta konsultacyjna?

Podczas konsultacji stomatologicznej lekarz dokonuje przeglądu stomatologicznego, czyli dokładnego sprawdzenia stanu zdrowia całej jamy ustnej, aby właściwie zdiagnozować problemy Pacjenta. Taki przegląd obejmuje wszystkie struktury, zbadanie stawów skroniowo- żuchwowych, ślinianek, policzków, podniebienia, dziąseł, warg, języka, kości podtrzymujących zęby, mięśni żuchwy, prawidłowości zgryzu. Lekarz ocenia ryzyko próchnicy zębów, chorób dziąseł i kości, a także pojawienia się zmian nowotworowych. Bada też, które miejsca wymagają uzupełnień protetycznych lub implantologicznych.

 

Wizyta konsultacyjna

Konsultacja stomatologiczna nie ogranicza się do samego przeglądu. Lekarz przeprowadza też wywiad lekarski, zadając Pacjentowi pytania dotyczące jego ogólnego stanu zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem chorób przewlekłych. Ma to duże znaczenie, bowiem dzięki tej wiedzy można dobrać taką metodę leczenia, która będzie nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna dla Pacjenta. Wizyta konsultacyjna służy również poznaniu potrzeb i oczekiwań Pacjenta, które również bierze się pod uwagę, planując leczenie.

Efekt konsultacji to sporządzony przez Opiekuna Pacjenta plan leczenia, który zostanie przedstawiony Pacjentowi. Plan taki obejmuje wszystkie kroki na drodze do pełnego zdrowia zębów i jamy ustnej. Przedstawia zatem, co trzeba wyleczyć i jakie podjąć działania, wraz z kosztem kolejnych etapów leczenia. Dzięki temu proces leczenia jest transparentny i nie trzeba obawiać się, że coś Pacjenta w trakcie tego procesu zaskoczy. Jeśli coś w planie leczenia pozostaje dla Pacjenta niejasne, powinien bez wahania dopytać Opiekuna Pacjenta, który odpowie na wszelkie niejasności.

 

Co możesz teraz zrobić?

Kompleksowe leczenie to złożony proces. Żeby mogło odbyć się skutecznie, kluczowa jest właśnie wizyta konsultacyjna – to ona pozwala dokonać diagnozy i dobrać odpowiednie metody leczenia, stanowi więc podstawę udanej terapii. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 12 222 50 10 lub wypełniając formularz.



Zadzwoń: 12 222 50 10