Wpływ fast-foodów na nasze zęby

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 24.02.2018
kategoria: Poradnik

Co warto wiedzieć o skutkach nadmiernego spożywania fast-foodów?

Olbrzymia ilość cukrów w napojach dodawanych do potraw
W Polsce miejsc z jedzeniem typu fast-food jest coraz więcej – możemy kupić je bezpośrednio w budkach na ulicach lub też udać się do lokalu czy zamówić je do domu czy biura. Dostępność ta wpływa na olbrzymie zainteresowanie i popularność. Niestety, ze względu na niską jakość tego rodzaju produktów musimy liczyć się nie tylko z pogorszeniem naszej figury, ale również z tym, że ucierpią nasze zęby. 

Podstawowym problemem jest próchnica – nasze zęby są na nią silnie narażone w momencie, kiedy tłuste i sycące potrawy popijamy słodzonymi, gazowanymi napojami. Są one zazwyczaj proponowane do tego typu jedzenia, a my sami chętnie po nie sięgamy. 

Olbrzymia ilość cukru w takich napojach wpływa znacząco na nasze zęby – przyczynia się on do powstawania próchnicy. Dodatkowo tak wiele substancji słodzących znacząco przekłada się na wzrost ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. 

Potrawy sycące… i lepkie!

Struktura jedzenia typu fast-food jest zazwyczaj podobna: do mięs dołącza się sporą ilość dodatków warzywnych oraz roztopiony ser. Takie połączenie niezwykle negatywnie wpływa na nasze zęby – pokarmy oblepiają zęby, zalegając w przestrzeniach między zębowych. Niestety, niewielu z nas pilnuje, aby zaraz po takim posiłku dokładnie wyszczotkować zęby i użyć nici dentystycznych. Musimy pamiętać, że po tego rodzaju posiłkach musimy koniecznie pamiętać o wyszczotkowaniu zębów – dzięki temu znacząco zmniejszymy ryzyko powstawania próchnicy!

Zdrowa zamiana

Warto dokładnie przyjrzeć się potrawom, które z taką chęcią zjadamy w biurze, podczas spotkań w gronie znajomych. Zastanówmy się, jakimi potrawami moglibyśmy je zastąpić. Dobrym rozwiązaniem jest stawianie na owoce i warzywa oraz jak najmniej przetworzone produkty spożywcze. Będą one znacznie zdrowsze nie tylko dla naszych zębów, ale i całego organizmu.Zadzwoń: (12) 222-50-10