Wszystko, co powinieneś wiedzieć o licówkach

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 11.03.2020
kategoria: Poradnik

Estetyka uzębienia jest niezwykle ważna dla wielu osób. Nic dziwnego, skoro, jak pokazują badania, to właśnie na uśmiech zwracamy największa uwagę podczas pierwszego spotkania. Dlatego na popularności zyskują licówki, które skutecznie i w krótkim czasie znacznie mogą poprawić estetykę uzębienia. Jeżeli więc pragniesz cieszyć się pięknym uśmiech, nie zwlekaj dłużej i koniecznie zapisz się na wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

Licówki drogą do pięknego uśmiechu!

Licówki to cienkie płatki kompozytowe lub porcelanowe, które mocowane są do przedniej części zębów. Pozwalają one na zmianę kształtu, rozmiaru czy koloru uzębienia, dzięki czemu poprawiają estetykę uśmiechu. Możesz się o tym przekonać sam, decydując się na wizytę w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

Licówki kompozytowe to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala w krótkim czasie poprawić estetykę zębów. Dzieje się tak, ponieważ cały proces odbywa się podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Lekarz nakłada na ząb odpowiednią ilość materiału kompozytowego, który następnie modeluje w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu. Warto jednak pamiętać, że rozwiązanie to nie jest odporne na przebarwienia i może ulegać uszkodzeniom.

Alternatywą jest zastosowanie licówek porcelanowych. Cały proces w tym przypadku trwa nieco dłużej, ponieważ konieczne są co najmniej dwie wizyty. Na pierwszej zostanie pobrany wycisk uzębienia, który następnie przekazywany jest do pracowni protetycznej, gdzie wykonywane są licówki. Podczas kolejnej wizyty ząb jest szlifowany, co umożliwia stabilne przymocowanie porcelanowego płatka. Rozwiązanie to charakteryzuje się niezwykle wysoką estetyką oraz wytrzymałością, dzięki czemu wspaniałymi efektami będziesz mógł cieszyć się przez długie lata.

Pozbądź się nieestetycznej diastemy!

Diastema, czyli przerwa między górnymi jedynkami, jest przez wiele osób uznawana za defekt estetyczny. Jeżeli Ty również chciałbyś rozwiązać ten problem, koniecznie odwiedź profesjonalną klinikę stomatologiczną. Po przeprowadzeniu precyzyjnej diagnostyki, lekarz zaproponuje Ci najlepsze metody. Jedną z nich są licówki, których założenie pozwala skutecznie rozwiązać problem diastemy. Cieszy się pięknym i pełnym uśmiechem, dzięki estetycznym porcelanowym cienkim płatkom.

Odmień wygląd swojego uśmiechu!

Być może wygląd Twojego uzębienie sprawia, że nie możesz spokojnie spać albo wstydzisz się szeroko uśmiechać. W takim przypadku powinieneś rozważyć zastosowanie licówek. To właśnie one pozwalają na skuteczną poprawę kształtu, długości oraz koloru zębów. Uzyskane w ten sposób efekty są trwałe, co pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem przez lata. Poprawa estetyki uzębienia jest niezwykle ważna, ponieważ umożliwia zyskanie komfortu psychicznego. Ponadto to właśnie uśmiech jest głównym elementem, na jaki zwracamy uwagę podczas pierwszego spotkania, co może mieć niebagatelne znaczenie dla wszystkich, których praca w głównej mierze opiera się na spotkaniach z drugim człowiekiem. Założenie licówki okazuje się być skutecznym rozwiązaniem, które może pozytywnie wpłynąć na jakość Twojego życia.

Co możesz teraz zrobić?

Chcesz poprawić estetykę swojego uśmiechu? Pragniesz czuć się pewnie? A może borykasz się z problem diastemy? Jeżeli tak, to nie zwlekaj dłużej i koniecznie udaj się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. W Dental4You® skutecznie zadbamy o estetykę uśmiechu i sprawimy, że jakość Twojego życia znacznie się poprawi. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10