Wybielanie – droga do śnieżnobiałego uśmiechu

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 22.11.2019
kategoria: Poradnik

Nieestetyczny kolor uzębienie może być poważnym problemem, który staje się przeszkodą w normalnym codziennym funkcjonowaniu. Jednym z najlepszych rozwiązań okazuje się być wybielanie. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i pozwala na uzyskanie Pacjentowi efektów, o jakich zawsze marzył. Dowiedz się, jak może się zmienić Twoje życie, dzięki wybielaniu.

Przyczyny powstawania przebarwień zębów

Istnieje wiele powodów, dlaczego uzębienie może zmieniać swoją barwą. Za ten efekt często odpowiedzialne są różnego rodzaju produkty spożywcze, które posiadają barwniki. Przykładem może być kawa, wino, jagody czy buraki. To one bardzo mocno wpływają na pogorszenie koloru zębów. O swój biały uśmiech niepokoić powinni się również palacze papierosów. Przyczyną przebarwień może być także przyjmowanie różnych antybiotyków. Ponadto okazuje się, że niektóre zaburzenia zdrowotne mogą mieć wpływ na kolor uzębienia. I tak osoby cierpiące na porfirię wrodzoną, czyli zaburzenia metaboliczne, zapewne zauważą u siebie zmianę barwy zębów na różowobrązowy lub nawet ciemnobrązowy. Również zaburzenia hormonalne mogą mieć wpływ na kolor uzębienia.

Jak rozwiązać problem przebarwionych zębów?

W przypadku różnego rodzaju chorób konieczne jest przeprowadzenie kompleksowego leczenia, które ma na celu usunięcie przyczyny zmiany barwy uzębienia. Natomiast w sytuacji nieestetycznych przebarwień, spowodowanych między innymi produktami spożywczymi czy papierosami, rozwiązanie przynosi stomatologia estetyczna. Niezwykle efektywny i chętnie wybierany przez Pacjentów jest zabieg wybielania. To skuteczna metoda, która pozwala cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.

Jak wygląda leczenie?

Istnieje kilka metod wybielania. I tak leczenie może odbywać się w gabinecie albo w domu. W pierwszym wypadku stosuje się specjalną lampę. Zabieg w tym wypadku trwa około 45 minut. W jego trakcie lekarz nanosi na zęby specjalny żel wybielający, którego właściwości są aktywowane za pomocą zimnego światła emitowanego przez lampę. Alternatywą dla tego leczenia może być zastosowanie wybielania regeneracyjnego. Polega ono na naniesieniu specjalnego preparatu, który składa się z nanohydroksyapatytu oraz nadtlenku wodoru. Pierwszy składnik ma właściwości regenerujące, natomiast drugi – wybielające. Ta metoda pozwala na uniknięcie nadwrażliwości podczas przeprowadzania zabiegu. Dzięki użyciu tego preparatu można uzyskać nawet 8 odcieni jaśniejszy uśmiech!

Inną metodą, coraz częściej wybieraną przez Pacjentów, jest wybielanie nakładkowe. Podczas pierwszej wizyty wykonywany jest wycisk, który umożliwia przygotowanie indywidualnie dopasowanych nakładek. Następnie cały proces leczenia odbywa się w domu. Pacjent otrzymuje cały zestaw nakładek oraz specjalny preparat wybielający. Metoda ta pozwala na przejście całego zabiegu całkowicie bezboleśnie. Pacjent zakłada codziennie na noc nakładki, które uprzednio należy wypełnić otrzymanym preparatem. Efekty widoczne są po kilku dniach, a leczenie z reguły nie trwa dłużej niż 2 tygodnie. Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, że Pacjent sam decyduje, kiedy zakończyć leczenie, dzięki czemu może uzyskać efekty, jakich oczekuje.

Co możesz teraz zrobić?

Śnieżnobiały uśmiech jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować najnowocześniejsze metody leczenia stomatologicznego, które pozwalają cieszyć się pięknym i estetycznym uzębieniem. Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10