Wybielanie zębów – tylko u dentysty

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 21.02.2018
kategoria: Poradnik

Szyny wybielające wykonane przez stomatologa

Ta metoda daje dobre i długotrwałe rezultaty, jednak wymaga długotrwałego stosowania. Żel, który ma niskie stężenie musi pozostać w kontakcie z zębami przez kilka godzin dziennie, przez parę następnych dni. Niestety tak długi kontakt z żelem wybielającym, nawet o niskim stężeniu, może spowodować długotrwałą silną wrażliwość, trwającą nawet kilka dni. Dodatkowo żel może powodować znaczne podrażnienie dziąseł. Pacjent, który chce stosować tą metodę musi mieć wyleczone wszelkie ubytki w zębach.

Natomiast przy zastosowaniu systemu BEYOND™ zabieg trwa jedyne 45 minut.

Gotowe szyny typu "Boil and Bite"

Można je zakupić w aptekach i drogeriach, dają dobre rezultaty, jednak nie powinny być stosowane bez konsultacji z dentystą. Zdarza się, że preparat może swobodnie wypływać z szyny, co będzie skutkować podrażnieniem tkanek miękkich oraz bólem brzucha spowodowanym połykaniem preparatu.

Produkty domowe, dostępne w sklepach i aptekach

Nadają się w głównej mierze jedynie do podtrzymywania efektów, jednak nie dają dobrych rezultatów. Wiele z nich nie posiada odpowiednich certyfikatów dopuszczających je do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.

Wybielanie tylko z lampami BEYOND™

Wielu stomatologów stosuje do wybielania zębów lampy LED. Tanie lampy LED dadzą dużo słabsze rezultaty i będą wymagały kilkukrotnego powtórzenia zabiegu, aby uzyskać efekty jak z systemem BEYOND™.

Zapraszamy na wybielanie zębów za pomocą systemu BEYOND™ do gabinetu Dental4You – Kraków, Nowa Huta.Zadzwoń: (12) 222-50-10