Zadbaj o estetyczny wygląd swoich zębów!

Piotr Kuśnierz
autor:
dodano: 24.02.2018
kategoria: Poradnik

Stosuj zróżnicowane produkty do pielęgnacji zębów i dziąseł

Podstawą w zachowaniu zdrowych zębów jest ich szczotkowanie i czyszczenie. Zazwyczaj nie zwracamy uwagi na to, jakie pasty kupujemy, istotną rolę w ich wyborze może odgrywać skuteczna reklama producenta. Zanim jednak bezwiednie sięgniemy po pastę, sprawdźmy, co znajduje się w jej składzie, czy jest ona polecana na konkretne dolegliwości (paradontoza, nadwrażliwe szyjki zębowe, nadmierny osad). Dzięki temu produkt zostanie lepiej dopasowany do naszych potrzeb. Warto także sięgnąć po pasty naturalne, których skład nie będzie tak drażniący dla naszej śluzówki – to propozycja dla osób cierpiących na częste podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej.

Dbaj o zróżnicowaną dietę

Różnorodna dieta sprawia, że nasz organizm ma pod dostatkiem witamin i mikroelementów. Istotne jest świadome wybierane pokarmów, które są codziennymi przekąskami. Zamiast cukierków, słodkich ciasteczek czy rogalików sięgajmy po jabłka, owoce sezonowe, warzywa. Dzięki nim nie tylko dostarczymy do organizmu witamin, ale także wpłyniemy na szybsze ścieranie płytki nazębnej. 

Pamiętaj o możliwościach stomatologii estetycznej!

Jeśli nasze zęby są uszkodzone (np. w wyniku wypadku komunikacyjnego) nie musimy podejmować decyzji o ich wyrwaniu. Obecnie możliwe jest zamaskowanie nieestetycznego zęba poprzez zastosowanie licówek porcelanowych. Te specjalne nakładki odmienią wygląd naszego uśmiechu, ochronią również ząb przed dalszymi zniszczeniami.

W przypadku braków w uzębieniu najlepszym rozwiązaniem okażą się implanty zębów. Implanty są obecnie jednym z najczęściej stosowanych metod na uzupełnienie luk w łukach zębowych. Implanty tworzone są z materiałów bezpiecznych dla naszego organizmu, a korony imitujące zęby wykonywane są na indywidualne zamówienie. Całość prezentuje się bardzo estetycznie, ale co ważniejsze: technologia ta pozwala na poprawę jakości żucia i mówienia.  Zadzwoń: (12) 222-50-10