Złamany ząb – co robić?

Złamanie zęba może przydarzyć się każdemu niezależnie od wieku. Jak się okazuje nie są to wcale odosobnione przypadki, pomimo tego że szkliwo, które buduje uzębienie, jest najtwardszą tkanką w organizmie człowieka. Co robić w takich przypadkach? Spróbujemy pochylić się nad tym problemem.

 

Złamał mi się ząb…

Kiedy dojdzie do złamania zęba, najważniejsze jest zachowanie spokoju. To właśnie dzięki temu będziesz mógł podjąć racjonalną decyzję, co robić w następnej kolejności. Przede wszystkim niezwykle ważne jest, aby jak najszybciej udać się do gabinetu stomatologicznego, gdzie zostanie przeprowadzana pełna odbudowa złamanego zęba. W ten sposób można uniknąć pojawienia się poważniejszych problemów w przyszłości. Odwiedź naszą klinikę, gdzie chętnie pomożemy Ci wyjść z opresji!

 

Skutecznie rozwiążemy Twój problem!

Kiedy odwiedzisz nasz gabinet stomatologicznym, pierwszym etapem będzie przeprowadzenie dokładnej diagnostyki, co pozwala nam zaproponować rozwiązania dające najlepsze efekty. Jeżeli uszkodzenia nie będą bardzo poważne, wtedy będzie możliwe założenie korony protetycznej lub estetycznego wypełnienia inlay albo onlay. W takiej sytuacji konieczne jest pobranie wycisku uzębienia, co umożliwia precyzyjne przygotowanie indywidualnie dopasowanej odbudowy protetycznej. W ten sposób możemy przywrócić nie tylko estetykę uśmiechu, ale przede wszystkim pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Warto jednak podkreślić, że w niektórych przypadkach koniecznością staje się przeprowadzenie leczenia kanałowego. Nie obawiaj się jednak, że zabieg ten trwa długo i jest bolesny. We współczesnej stomatologii standardem jest wykorzystywanie nowoczesnego mikroskopu, który umożliwia nawet 25-krotne przybliżenie. Dzięki temu leczenie kanałowe może odbyć się podczas jednej wizyty bez konieczności zatruwania zęba. Odwiedź naszą klinikę i przekonaj się o tym sam!
 
Nieco inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku, kiedy złamanie jest znacznie poważniejsze. Wtedy koniecznością może okazać się usunięcie pozostałego zęba. Nasz ekspert zaleci wtedy przeprowadzenie kompleksowego leczenia, którego celem będzie odbudowanie utraconego uzębienia. W takim przypadku można wszczepić implant, czyli mały, tytanowy element, który zastępuje miejsce po utraconym korzeniu. Następnie jest do niego mocowany specjalny łącznik pozwalający na przytwierdzenie korony protetycznej. Więcej o tym rozwiązaniu możesz dowiedzieć się na naszej stronie w zakładce o implantach. Alternatywą dla tej metody jest zamocowanie mostu protetycznego w przypadku, kiedy zęby okalające lukę są zdrowe. Leczenie polega na oszlifowaniu uzębienia sąsiadującego z brakiem zębowym. Umożliwia to stabilne zamocowanie mostu protetycznego, dzięki czemu przywracana jest estetyka i pełna funkcjonalność w jamie ustnej. Warto podkreślić, że każde leczenie w naszej klinice stomatologicznej jest bezbolesne. Osiągamy to poprzez wykorzystanie nowoczesnego znieczulenia komputerowego The Wand, które jest całkowicie bezpieczne!

 

Nie wahaj się i odwiedź profesjonalną klinikę stomatologiczną

Nigdy nie bagatelizuj problemu złamanego zęba, nawet jeśli uszczerbek nie jest przyczyną znacznego pogorszenie estetyki uśmiechu. Dlaczego? Może to doprowadzić w niedalekiej przyszłości do pojawienia się poważnych zmian chorobowych, które mogą wymagać bardziej złożonego leczenia. Zapobiegnij temu i koniecznie udaj się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego!
 
Zrekonstruowanie złamanego zęba skutecznie przywraca pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Dzięki temu będziesz mógł bez problemu cieszyć się każdym posiłkiem. Co ważne przeprowadzenie kompleksowego leczenia uwolni Cię od bólu, jaki może być odczuwany w momencie, kiedy złamany ząb nie zostanie wyleczony. Nie bez znaczenia jest również poprawienie estetyki uśmiechu. W ten sposób możesz odzyskać utraconą pewność siebie, a tym samym w pełni cieszyć życiem. Marzenie o pełnym i pięknym uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki! Wystarczy tylko, że zrobisz pierwszy krok!

 

Co możesz teraz zrobić?

Niezwykle ważne są pierwsze minuty, jakie następują po złamaniu zęba. W takiej sytuacji najważniejsze jest zachowanie chłodnej głowy, dzięki czemu będzie możliwe podjęcie racjonalnej decyzji. Udaj się niezwłocznie do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, w którym Twój problem zostanie szybko i skutecznie rozwiązany! Aby umówić się na wizytę, wypełnij formularz albo zadzwoń pod numer 12 222 50 10 lub 609 777 166.Zadzwoń: 12 222 50 10